Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Bicie podczas przyśpieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143737)

Marcin81 13-11-2011 12:19

Bicie podczas przyśpieszania
 
Mam pewien problem od dłuższego czasu . Podczas jazdy odczuwam bicie i to dosyć mocne , jednak dzieje się to tylko gdy przyśpieszam , najbardziej odczuwalne jest to gdy cisnę go na dwójce lub trójce. Nie jest to wina krzyżaków gdyż zostały one wymieniane i nadal tak się dzieje. Walcze z tym już długo . Macie jakieś wizje co to może być?

motorek26 13-11-2011 12:50

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
stawiał bym na półosie lub przeguby

kacyk87 13-11-2011 20:38

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
witam podobny problem miałem w mondeo i okazało się ze była padnięta skrzynia biegów
oczywiście pierwsze podejrzenia padło na poduszkę skrzyni biegów z tylu potem padło podejrzenie półosie

deha62 13-11-2011 21:41

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
wewnętrzne przeguby półosi

Marcin81 14-11-2011 16:31

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
Zapomniałem napisać ,że wewnętrzne przeguby wymieniałem i lewa półoś , dzisiaj jeszcze byłem u mechanika który przejechał się sam samochodem to stwierdził ,że to raczej zewnętrzne przy kołach , no wymienię je sam, zobaczymy co będzie . Wcześniej o skrzyni nie myślałem szczerze . Jeśli się uda z tą wymianą to napisze ale jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie .
Z góry dzięki

GALAXYMK2 28-12-2011 05:57

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
Cytat:

Napisał Marcin81 (Post 1736986)
Zapomniałem napisać ,że wewnętrzne przeguby wymieniałem i lewa półoś , dzisiaj jeszcze byłem u mechanika który przejechał się sam samochodem to stwierdził ,że to raczej zewnętrzne przy kołach , no wymienię je sam, zobaczymy co będzie . Wcześniej o skrzyni nie myślałem szczerze . Jeśli się uda z tą wymianą to napisze ale jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie .
Z góry dzięki

to napewno nie skrzynia bo mam takie same objawy od dluzszego czasu.a skrzynie mam po regeneracji.napisz mi czy juz sie uporales z tym problemem bo juz mnie nerwy biora.u mnie zaczelo sie to po wymianie przeglubu wew bo trzeslo buda przy 80km/h a po wymianie teraz trzesie buda na 2 i na trojce.o dziwo u mojego kolegi w mk2 galaxy identyczna sytuacja.

Jarek G. 28-12-2011 13:59

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
Tyle ile połączeń z przodu tyle przyczyn "Trzęsawki". Łącznie z dwumasą.
Powymieniałem wszystko co się dało - dwuczęściową podporę łożyska prawą (1000 zeta) - i nic.
Można się przyzwyczaić.
Pozdro. g:D

kuczol 28-12-2011 19:13

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
Jakaś choroba Mk2 - też mi trzęsie, ale dopiero jak przejadę jakieś 100km (chyba jak się coś dobrze nagrzeje). Mam podejrzaną podporę - ten wielorowek na 2 półośkach i prawy przegub wewnętrzny - na tych elementach mam spore luzy, ale czekam aż coś klęknie.

GALAXYMK2 28-12-2011 19:20

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
ja juz czekam pol roku jakies 40tys.km i nie chce kleknac.tez tak mowilem

dikileiden 28-12-2011 21:18

Odp: Bicie podczas przyśpieszania
 
Panowie mam to samo w MK3 , 2.0 TDCi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.