Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   focus c-max 2004 co sądzicie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204895)

bayerp 15-05-2014 13:35

focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
witam,
postanowiłem podpiąć się do tematu, coby nie tworzyć śmieci w tym dziale
otóż prosiłbym o ocenę tego modelu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0MXXGCDM4G09289

Co się rzuca w oczy, o co powinienem zapytać przy dokładnie tym aucie? Jutro rano planuję podjechać i obejrzeć.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

c-matix 15-05-2014 14:56

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
Moim zdaniem auto warte zainteresowania, wymienione sprzęgło + dwumasa i klocki. 13999 z opłatami do negocjacji cena ok, auto też

przemsky 15-05-2014 16:39

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
Do 13999zł należy doliczyć koszta rejestracji.:P

Cytat z treści oferty na Allegro:
"Całkowity koszt opłat 1400zł (które zostały już zrobione) należy doliczyć do ceny. "

Wymienione części to duży atut, jeśli jest na to dowód.

bayerp 15-05-2014 16:53

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
...jeśli jest na to dowód. A jeśli nie ma, jestem w stanie sprawdzić czy faktycznie został wymieniony dwumas i sprzęgło? O ile klocki mogę zbadać paluchem, tak tu nie wiem na co zwrócić uwagę. Może na coś przy ruszaniu powinienem zwrócić uwagę?
Miałem do czynienia z fiatowskim JTD i francuskim Dti i każdy chodzi inaczej, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy po wymianie owych części jest jakaś rzucająca się w oczy różnica, bądź sposób na sprawdzenie tego bez kanału.
Następną kwestią jest to, że auto zostało wystawione z dwa tyg temu i pomimo tylu wyświetleń, nadal nie zostało sprzedane.
Chciałbym się również zapytać na co zwrócić uwagę przy tej jednostce napędowej. Przejrzałem wiele stron w tym dziale, a wszystkich jest ponad 250 i aby doszukać się czegoś konkretnego musiałbym tu spędzić dnie i noce. Szukajka również wyrzuca mi mnóstwo wątków, którym musiałbym poświęcić bardzo dużo czasu...
Może jakieś wskazówki? Byłbym bardzo wdzięczny:)

edit.
i chciałbym jeszcze dopytać o ten nieszczęsny elektryczny hamulec ręczny. Wiele słyszałem, różnych opinii... i nie do końca jestem przekonany. Jak to jest, jak akumulator padnie, bądź przymarźnie w zimie? Borykał się ktoś z takimi problemami? Może lepiej dać sobie spokój i szukać manuala?


edit2.

jeszcze proszę o ocenę tego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

właściciel jeszcze jest w dojczlandach przez co nie ma możliwości wysłania VINu.

bayerp 31-05-2014 15:26

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
A co sądzicie o tym modelu ?
Wstępnie oglądałem, byłbym nawet zdecydowany, lecz okazało się, że ma DPFa. Właściciel w zeszłym roku dolał płynu do filtra i jeździ. Twierdzi, że nie ma z nim żadnych problemów, a dojeżdża do pracy 40km w jedną stronę i nie jeździ drogami expresowymi. Nie chce mi się wierzyć, że bez problemów przebiegało wypalanie filtra, no ale może faktycznie tak było...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kael82 31-05-2014 21:52

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
Auto z 2004 roku i DPF:?::?::?:
Cytat:

Napisał bayerp (Post 2219678)
Nie chce mi się wierzyć, że bez problemów przebiegało wypalanie filtra, no ale może faktycznie tak było...

A mi się coś nie chce wierzyć, że auto posiada DPF-a.

wrzoch 01-06-2014 00:12

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał bayerp (Post 2211762)
i chciałbym jeszcze dopytać o ten nieszczęsny elektryczny hamulec ręczny. Wiele słyszałem, różnych opinii... i nie do końca jestem przekonany. Jak to jest, jak akumulator padnie, bądź przymarźnie w zimie? Borykał się ktoś z takimi problemami? Może lepiej dać sobie spokój i szukać manuala?

To nie jest nieszczęsny patent. O ile nie jesteś fanem "latania bokiem" co przy wysokiej budzie jest średnim pomysłem, to będziesz tylko zadowolony. Ja swoim samochodem zrobiłem już ponad 130kkm, przeżył 5 zim w Polsce, temperatury poniżej -20 stopni i nie stwarzał do tej pory żadnych problemów. Trzeba się tylko nauczyć z nim ruszać pod wzniesienia, bo nie ma możliwości zdecydowania o tym jak szybko hamulec puści.

Jeśli zdechnie Ci aku, to pod podłogą schowka pod podłokietnikiem masz taką rączkę do "manualnego" zwolnienia tego hamulca w razie jakby trzeba było go wciągnąć na lawetę.
To co docenisz w porównaniu z manualnym ręcznym, to wielkość schowka pod podłokietnikiem. Jest PRZEPASTNY jak przysłowiowa damska torebka - wszystko tam wsadzisz ;)

Co do tego 1.6TdCi, to ja brałbym teraz 2.0TdCi. Różnica w spalaniu mała, a frajda z jazdy nieporównywalna. Poza tym 2.0 ma mniej bolączek niż 1.6 (podobno).

Wymiany sprzęgła i dwumasu to raczej nie sprawdzisz, możesz sprawdzić czy sprzęgło bierze wysyko czy praktycznie od razu po delikatnym jego puszczeniu. Opcja 2 jest porządana.

bayerp 01-06-2014 01:29

Odp: focus c-max 2004 co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał kael82 (Post 2219869)
Auto z 2004 roku i DPF:?::?::?:

A mi się coś nie chce wierzyć, że auto posiada DPF-a.

no niestety... VIN został rozkodowany i w rozpisce jest napisane "Emisja spalin poziom IV + DPF" też nie chciało mi się wierzyć, ale jest czarno na białym...

Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2219906)
Co do tego 1.6TdCi, to ja brałbym teraz 2.0TdCi. Różnica w spalaniu mała, a frajda z jazdy nieporównywalna. Poza tym 2.0 ma mniej bolączek niż 1.6 (podobno).

wybór padł na 2.0. przejechałem się i jednym i drugim i zdecydowanie wolę czuć się bezpieczniej, mając trochę więcej kucy pod nogą.

Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2219906)
Opcja 2 jest porządana.

no tak...tylko ten nieszczęsny DPF... ale zawsze pozostaje możliwość usunięcia go ;)

btw. Dzięki za info na temat ręcznego, przy oglądaniu wielu egzemplarzy, już zauważyłem jak wygodny jest ten bajer ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.