Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Tylne głośniki nie grają (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179840)

IwanDelfin 09-04-2013 16:57

Tylne głośniki nie grają
 
Witam. Mam problem jak w temacie, tyle że trochę inny niż zwykle były tu opisywane. (Użyłem opcji szukaj :))
Mianowicie tylne głośniki nie grają, ale w odróżnieniu do tego typu problemów, w moim radiu nie zniknęła opcja fade, więc radio wykrywa głośniki ale po prostu nie grają. Gdzieś czytałem że po resecie radia, włączą się jakieś ustawienia, w których piszę ile jest podpiętych głośników. Ja radio odpinałem, trzeba było wpisać kod ale nie zresetowało się. Wszystkie stacje zostały, a żadne ustawienia się nie włączyły. Dodatkowo nie działa mi ten test, w którym przytrzymujemy 3 i 6, a wszystkie głośniki zaczynają po kolei grać. Nie wiem co mam sprawdzać i w jakiej kolejności, wolę zrobić to w domu i nie płacić za serwis, chyba że w ostateczności :)
Pozdrawiam.

bury22 12-04-2013 22:51

Odp: Tylne głośniki nie grają
 
Po co CI głośniki z tyłu ? :) zupełnie poważnie pytam :)

tedi_k 12-04-2013 23:13

Odp: Tylne głośniki nie grają
 
Cytat:

Napisał IwanDelfin (Post 1992881)
...Nie wiem co mam sprawdzać i w jakiej kolejności...

No to proponuję na początek sprawdzić jakie masz radio i podać nam wynik sprawdzenia tutaj... Będzie dużo łatwiej zgadywać dalej...

defrex13121 13-04-2013 13:11

Odp: Tylne głośniki nie grają
 
Też się dołączę ostatnio zauważyłem że nie gra lewy tył
radio mam blaupunkt EX w menu fade/bal mam wszystko ustawione na zero.

IwanDelfin 13-04-2013 23:01

Odp: Tylne głośniki nie grają
 
Cytat:

Napisał bury22 (Post 1995147)
Po co CI głośniki z tyłu ? :) zupełnie poważnie pytam :)

Dla efektu "Dźwięku przestrzennego" :p, po prostu jak coś jest to powinno działać, jeśli nie działa, będzie mnie to denerwowało. A tak poza tym głośniki po prostu są spalone...

wg63 17-05-2013 07:41

radio ford 6000cd - tylne głośniki
 
Witam,
jakiś czas temu odkryłem że w moim fabrycznym radiu 6000cd nie grają tylne głośniki. Sprawdzałem w tylnych drzwiach głośniki są podpięte. Nie wiem gdzie szukać usterki. Wyjąłem radio, odłączyłem zasilanie na 12 godzin. Radio się nie zresetowało (wyczytałem w necie że 6000cd po odłączeniu i włączeniu zasilania samo zaczyna wykrywać obciążenie i wykrywa wszystkie głośniki). Jest jakiś sposób na reset do ustawień fabrycznych radia czy coś takiego? Jakis przycisk czy coś?

Proszę o sugestie

kubaw20055 17-05-2013 07:45

Odp: radio ford 6000cd - tylne głośniki
 
Radio posiada przycisk Fade/Bal - obie wartości powinny być ustawione na 0 ;)

wg63 17-05-2013 08:04

Odp: radio ford 6000cd - tylne głośniki
 
Tak też jest ustawione, tam nic nie grzebałem. Fade/Bal są na zero.

kubaw20055 17-05-2013 08:10

Odp: radio ford 6000cd - tylne głośniki
 
Może wiązki tylnych drzwi są zbyt luźno dokręcone do słupków ? Nie zaszkodzi odkręcenie, wyczyszczenie złącza popsikanie płynem penetrującym i ponowne mocne dokręcenie kostek do słupków ;)

arkadios 17-05-2013 08:19

Odp: Tylne głośniki nie grają
 
Jeśli świerują Wam tylne głośniki w Waszych fokach to powyjmujcie wtyczki z wiązką pomiędzy karoserią a drzwiami - podociskać, potraktować penetratorem i sprawdzić czy gra :)
U mnie pomogło.
Pozdrawaim :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.