Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Przyczepa campingowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49194)

Jarek G. 09-08-2008 17:09

Przyczepa campingowa
 
Witam. Wyjeżdżam na urlop (10 dni) w Europie. Wypożyczam przyczepę campingową dużą - dop. masa całk. 1500 kg. Mam uprawnienia do ciągnięcia takiego składu, w dow. rej. mam do 2000 kg. Czy ktoś podpowie mi jaki ma być nacisk na hak, żeby nie pływać lub nie docisnąć tylnej osi?
Pozdro.

marwyk 09-08-2008 17:29

Re: Przyczepa campingowa
 
typowo jest ok. 100 kg, ale to trzeba wyczuć.
A ta przyczepa jest dwu osiowa?
Są tez specjalne zaczepy które zmnijszają te zjawisko i pozwalają np. w Niemczech na jazde 100 km/h po autostradzie

mekess 09-08-2008 17:42

Re: Przyczepa campingowa
 
Cytat:

typowo jest ok. 100 kg
oj, nie jestem pewny,ale chyba 75kg max

marwyk 09-08-2008 17:51

Re: Przyczepa campingowa
 
przy dwuosiowej jest chyba wiecej, ale głowy nie daje uciąć.
Ja przy lawecie mam 150kg max

Jarek G. 09-08-2008 18:33

Re: Przyczepa campingowa
 
Czekam na opinię kogoś, kto ciągał camping bo tak jak piszecie 75 - 100 - 150 kg to i ja wiem. Przyczepa jednoosiowa.

marwyk 09-08-2008 19:29

Re: Przyczepa campingowa
 
każdy hak ma odpowiedni maksymalny nacisk - powinienieś mieć to nabite na tabliczce na haku

piotrmarczak 09-08-2008 20:02

Re: Przyczepa campingowa
 
zapinaj spokojnie na zaczep dzialaja duzo wieksze przeciazenia niz 75 kg napewno nic sie niestanie ja ciagnalem w tamtym roku 8,5 metrowa przyczepe z bieszczad nad morze i spowrotem ciagnalem tez lawete pare razy wszystko ok mozesz spokojnie zapinac

Jarek G. 09-08-2008 21:02

Re: Przyczepa campingowa
 
ok ludzie. wszystko ok. Tylko na jakiej podstawie mówisz, że to jest 75 czy 110 kilo. Ustawiasz zaczep na wadze? Czy wagą jest Twoja ręka? Bo ja uważam, że aby dobrze to wszystko wyważyć ustawię zaczep na wadze i będę odpowiednio szasował do wagi np. 90 kg. Wystarczy?
Pozdro.

mekess 09-08-2008 21:41

Re: Przyczepa campingowa
 
Podstawą jest tabliczka znamionowa na haku, tam jest podane max. dop. obciążenie i do tego należy się stosować.

W przeciwnym razie władze dokonają swego....

marwyk 10-08-2008 05:00

Re: Przyczepa campingowa
 
Cytat:

Napisał Jarek G.
... wyważyć ustawię zaczep na wadze i będę odpowiednio szasował do wagi np. 90 kg. Wystarczy?
Pozdro.

Nie ma sensu aż takie działanie, zresztą może sie okazać że bedzie się gorzej jechało bo na hak bedzie za słabo obciążony.
Trzeba to ustawienie po prostu wyczuć przy 75 kg powinieneś spokojnie unosić przyczepę lekko nad hak, zobaczyć na samochód czy przód nie poszedł do góry, a tył w dół, zweryfikować ustawienie po przejechaniu jakiegoś szybszego odcinka.
Jeśli przyczepa wężykuje przy 70-80 to lekko obciążyć jeszcze hak.
Wszystko to raczej praktyka no i ten zaczep o którym pisałem wcześniej - jest taki który zapobiega wężykowaniu i pozwalal szybciej jechać, oraz masa wyobraźni bo już po drodze nie raz widziałem jak przyczepa leżała na boku wraz z autem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.