Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wspomaganie kierownicy - głośna praca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42498)

adamc 21-04-2008 09:44

Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Witam

Od paru dni bardzo głośno pracuje mi układ wspomagania kierownicy; kiedy zajrzałem pod maskę zobaczyłem, że ze zbiorniczka płynu do wspomagania, wycieka płyn, przez korek wlewu (tak jakby zwiększał swoją objętość). Układ wspomagania działa, tzn. nie zauważułem zmian, jak np. cięższe skręcanie itp (tylko duży hałas przy skręcaniu). Sam płyn podczas sprawdzania był dość ciepły, brudził na czarno i nie był lepki.
Silnik to 2.0 TDCI.

Ponieważ niestety na nowoczesnych samochodach już się nie znam, więc proszę o opinie i sugestie, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Daro1 21-04-2008 19:10

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Jeśli w zbiorniczku płyn przybywa (powinien się pienić w tym przypadku) to oznacza nieszczelność pomiędzy zbiorniczkiem a pompą wspomagania. Wyciek nie będzie widoczny bo na tym odcinku wytwarza się podciśnienie i pompa ciągnie powietrze przez co przybywa płyn i głośno pracuje. Barwa płynu wskazuje na jego zużycie, nie będzie Ci łatwo uzyskać po wymianie na nowy koloru czerwonego bo nie będziesz w stanie dokładnie wypłukać całego układu.

adamc 23-04-2008 13:44

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Włanie byłem u dwóch mechników, każdy z nich mówi, że to na pewno pompa wspomagania. Trochę się jednak waham, bo zasadniczo jeden badał na "słuch", a drugi odpompował trochę starego płynu, dolał nowego i nic nie pomogło, więc mówi - pompa.
Sprawdziłem koszt nowej, no to jest trochę znacząca pozycja - 1800PLN + wymiana, zastanawiam się czy te pompy się jakoś może jednak naprawia? Może ktoś już walczył z podobnym problemem?

poz

Luk@s 24-04-2008 18:21

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Sprawdziłem koszt nowej, no to jest trochę znacząca pozycja - 1800PLN + wymiana, zastanawiam się czy te pompy się jakoś może jednak naprawia? Może ktoś już walczył z podobnym problemem?
Też się zastanawiam czy da się uszczelnić pompę wspomagania bo mi leje :fcp11

adamc 08-08-2008 12:58

Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Bardzo późno odpisuję, ale myślę, że warto, bo to nauka dla wszystkich. Pomimo kilku diagnoz różnych mechaników, że pompa na pewno do wymiany, postanowiłem to sprawdzić samemu. Zakasałem rękawy, pogrzebałem w silnku i okazało się, że śruby mocujące pompę do korpusu silnika były luźne... dokręciłem, przesmarowałem uszczelniaczem i od kwietnia do sierpnia jeżdzę bez problemów. Wspomaganie działa pięknie i cichutko. W ten sposób zaoszczędziłem ok. 2000zł, oddawania samochodu do warsztatu, nerwów z termianami itp.

Wniosek z tego taki, że warsztatom, mechanikom nie należy bezwzglednie ufać. Być może to rytuna, zła wola, albo niechęć do głębokiego zbadania problemu.

Arek4791 09-10-2011 13:56

Odp: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Witam kolegów.
Mój problem polega na tym że podczas jazdy przy około 2 tyś obrotów pojawia sie dziwny metaliczny dzwięk, zacząłem szukać.Silnik pracuje i przy skręcaniu kierownicą jest nie pokojący dzwięk, prawdopodobnie pompa wspomagania, jade na jazde próbną i znowu przy około 2 tys.obrotów jest hałas po zatrzymaniu się kręce kierownicą i nic się nie dzieje ale tylko przez chwile bo po około 30 sec.znowu hałas przy kręceniu.W zbiorniczku płyn się podnosi i jest ciemny i dość ciepły, pod pompą jest delikatne pocenie ale nie zalewa jej.Co to może być?pompa uszkodzona, nie szczelnosc miedzy pompami czy też jakieś podcisnienie sie wytwarza?

mondeonik 09-10-2011 17:03

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Właśnie u siebie niedawno przerabiałem pompę wspomagania a konkretnie wymiana uszczelniaczy i łożyska. Koszt niewielki i trudne do zrobienia też nie jest tylko troszkę odwagi panowie.

hwdpjp1 10-10-2011 09:05

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
A ja sie podlacze pod temat i zapytam tylko jaki plyn do wspomaganie ma byc bo bylem w sklepie i powiedzial mi gosciu ze do mk3 tylko w serwisie dostane bo ma on swoje wymagania i nie moze byc zwykly olej czy to prawda ?

cincin 12-10-2011 19:26

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
ten olej ma byc czerwony i kosztuje cos okolo 70 zl.cena moze sie wydawac wysoka ale jak sie niemyle to wymienia sie go co 8 lat chyba tak ze spoko.

olczus9012 12-10-2011 22:52

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
a ja leje hipol z orlenu i jest elegancko:P

mduraj 13-10-2011 11:45

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Widzę, że wątek dość stary ale się dołączę. Miałem to samo - wymieniłem na regenerowaną pompę we Wrocławiu za 300 zł (koszt pompy) i całkiem fajnie działa.

AKuba 19-10-2011 07:42

Odp: Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał adamc (Post 965505)
Bardzo późno odpisuję, ale myślę, że warto, bo to nauka dla wszystkich. Zakasałem rękawy, pogrzebałem w silnku i okazało się, że śruby mocujące pompę do korpusu silnika były luźne... dokręciłem, przesmarowałem uszczelniaczem i od kwietnia do sierpnia jeżdzę bez problemów.

No, a płyn już się nie podnosi? Nie opisałeś,że coś robiłeś w tym kierunku.

romerox 25-10-2011 22:40

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Mój układ wspomagania kierownicy też zaczął głośno pracować podczas kręcenia kierownica w lewo i prawo przy włączonym silniku. Sprawdziłem poziom oleju w zbiorniczku wyrównawczym i był ok. Pod autem i w okolicy pompy, przewodów nie zauważyłem wycieków.
Dziwne pomyślałem i sie zmartwiłem, że będzie wydatek. Nowe pompy drogie, regenerowane trochę tańsze, wołają też jakaś kaucję. Olej w zbiorniczku był czarny i rzadki. Przez ostatnie 3 lata nie wymieniałem go, a czy poprzedni właściciel wymieniał też nie wiadomo. Postanowiłem dolać na max świeżego oleju i sie przejechałem. O dziwo z każdą minutą było coraz ciszej przy skrętach aż ucichło całkowicie. Podejrzewam, że z oleju zrobiła sie woda i kiedy temperatura na dworze spadła do -3 stopni C to zawiesił sie zawór przelewowy w pompie.
Oczywiście jak byłem u mechanika to stwierdził, ze pompa do wymiany.
Teraz muszę zlać stary "olej" i zalać nowym i mam nadzieje, że będzie ok.
Myślę, że mój opis pomoże i uchroni właścicieli aut od zbędnych wydatków.

Ar2rB 26-10-2011 04:08

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
u mnie tez olej w zbiorniczku był czarny, jak smoła. Po wymianie i przepłukaniu układu mozna było już rozpoznac kolor ale po jakims czasie znów plyn się zabrudził. To wymieniłem jeszcze raz, a pozniej wymieniałem ze 3 razy w samym zbiorniczku (odciągajac strzykawką). Płyn się ciagle barwi na szarawo. Magiel niestety mam do regeneracji (mocne przełamanie na zimnym silniku na środkowym położeniu kierownicy). Powodem jest wyrobiona i ciagle wyrabiająca się obudowa przekładni, aluminiowa. W dodatku jadąc na wprost czuje jakies lekkie pukniecia w kierownicy (pewnie własnie ten luz na maglu, bo zawieszenie zrobione, lącznie z amortyzatorami). Postanowiłem że.. jednak się tym zajmę (miałem to robic dopiero po zimie) i prawdopodobnie odstawiam w czwartek na 1 dzien bolida na warsztat.

AKuba 26-10-2011 07:21

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał Ar2rB (Post 1726935)
jadąc na wprost czuje jakies lekkie pukniecia w kierownicy (pewnie własnie ten luz na maglu, bo zawieszenie zrobione, lącznie z amortyzatorami).

Jaki olej stosujesz? Ja mam w Lagunie I wyraźny luz na zębach magla (jak ręką chwycę przez osłonę wałek zębaty magla to czuję luz jak ktoś pokręci kierownicą) i puknięcie mam odczuwalne na kierownicy (szarpnięcie) lewo/prawo przy zmianie biegów/puszczeniu/dodaniu gazu. Piszesz,że zawieszenie zrobiłeś więc i łożyska kolumny masz nowe, czyli one odpadają. Możesz spróbować dokręcić srubę dociskową magla od spodu auta. U mnie to trochę zmniejszyło luz.

AKuba 26-10-2011 07:27

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał romerox (Post 1726913)
Mój układ wspomagania kierownicy też zaczął głośno pracować podczas kręcenia kierownica w lewo i prawo przy włączonym silniku.

Czy płyn się podnosi w zbiorniczku podczas kręcenia kierownicą? Mi się podnosi (:<) i zaraz opada. I słyszę podczas kręcenia bez silnika jakby przelewający się płyn. Mam przekładnię niedawno zregenerowaną (fakt,że luzu niema) po poprzednim właścicielu auta. I coś jest nie tak z tym płynem .

romerox 26-10-2011 12:54

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Nie wiem czy w moim przypadku poziom płynu w zbiorniczku podnosił się. Dziś odciągnąłem strzykawką z wężykiem stary olej i uzupełniłem nowym i problem zniknął. Planuje przepłukanie całego układu wspomagania i zalanie świeżym olejem jak będę gdzieś na kanale.

P. Marcin 26-10-2011 13:57

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Panowie doradźcie mi przy moim problemie, mianowicie.

Gdy odpalę silnik w moim Fordzie Mondeo 2005r. Diesel 2.0 i powiedzmy wyjeżdżam z parkinu wykonując pełny lub ostry skręt w lewo czy to w prawą stronę, kierownica albo to " coś " o czy nie mam pojęcia wydaje piszczący, skrzypiący dźwięk. Podczas normalniej jazdy w mieście nie ma tego dźwięku, słyszę go tak jak opisałem przy ostrym skręcie gdy ruszam autem. Dźwięk na pewno wydaje kręcenie kierownicą - sprawdzałem kręcąc kierownicą w miejscu.

Co to może być ? Czy może to być pasek od wspomagania kierownicy który jest za luźny czy za mocno naciągnięty - jakie są wasze sugestie, gdyż ja jestem zielony w sprawach wspomagania i układu kierowniczego.

marcin88-21 11-03-2012 15:42

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
proszę o pomoc mam problem z moim mondeo 2.5 V6. padł mi alternator to go wymieniłem . podczas pracy zauważyłem zużytą rolkę napinacza więc też ją wymieniłem. również wymieniłem simering na wale bo lekko się pocił. i jeszcze na dodatek zauważyłem że wąż ciśnieniowy wspomagania też się poci. chciałem go wymienić ale nowy dużo kosztuje więc dorobiłem go w firmie która się zajmuje takimi sprawami. i teraz mam problem ponieważ podczas skręcania bardzo głośno pracuje wspomaganie (przedtem ak nie było) i troszkę słabiej wspomaga kierownicę. płyn się nie pieni. nie ma wycieków. co to może być? proszę o pomoc!!!!!!!!

lukasambasador 20-03-2012 16:36

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Ja też dołączyłem do grona tych, co hałasuje im wspomaganie.
I tu moje pytanie:Czy jeśli płyn w zbiorniczku się pieni to jest to normalny objaw czy oznacza ewidentnie nieszczelność?
Dodam, że rok temu miałem wymienianą dwumasę i już w kilku miejscach znalazłem "kwiatki" w postaci luźnych śrub.Np.: jakiś czas temu zaczęło mi stukać w układzie kierowniczym, miałem już kupiony nowy drążek kierowniczy i po rozebraniu okazało się, że mam poluzowaną maglownicę.Dociągnąłem śruby i spokój.
Dziś byłem u mechanika, ten pokręcił kierownicą i stwierdził,że pompa do wymiany ale znalazł jakąś następną odkręconą śrubę.Szlag mnie już trafia.Może lepiej pojechać na kanał i sprawdzić wszystkie możliwe śruby?Śruba, która dziś została znaleziona luźna znajduje się pod pompą z prawej strony silnika ale bardzo blisko samej pompy.Czy może to być śruba trzymająca pompę?

lukasambasador 20-03-2012 16:40

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Czy pieniący się plyn to normalna sprawa czy ewidentnie oznacza nieszczelność i nie powinien się pienić?

Zawika 20-03-2012 17:13

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Pieniący się płyn w zbiorniczku wyrównawczym, ewidentnie oznacza nieszczelność układu.

Odpowiadając na Twój poprzedni post.
Pompa wspomagania jest skręcona "swoimi" śrubami. To że była jakaś luźna "trzymająca" pompę nie ma znaczenia i nie jest to powód nieszczelności.
Pompa wspomagania jest przykręcona do pompy wody i to właśnie któraś z tych śrub, musiała być u Ciebie nie przykręcona.

Karolka 23-03-2012 09:19

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
W moim MK3 2001r wczoraj nagle podczas jazdy kierownica zaczęła dziwnie brzęczeć przy skręcaniu(wpadać w taką delikatna wibrację) a do tego po zaparkowaniu auta okazało się że wycieka płyn. Po podniesieniu maski o dziwno stwierdziłam że mimo wycieku płynu w zbiorniczku jakby przybyło i wyciekał również górą, a może tylko góra tego jak przystało na kobietę nie potrafię stwierdzić. włączyłam silnik pokręciłam kierownicą i mogę jeszcze dodać że się ten płyn spienił.
moje pytania:
1. Gdzie szukać przyczyny? Pompa? Przewód zasilający pompę czy jeszcze coś innego?
2. Czy autem w takim stanie mogę pojechać do mechanika, że tak się wyrażę "na własnych kołach"?

Zawika 23-03-2012 16:38

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
AD.1 Jeżeli pieni się płyn, to na pewno jest nieszczelność w układzie wspomagania.
Bardzo rzadko taka nieszczelność powstaje na połączeniach wężyków i innych "dupereli" :)
Zazwyczaj rozszczelnia się pompa i trzeba ją wymienić(typowa usterka MK3). Kup regenerowaną.
Na Allegro można znaleźć taką za około 300 zł.

Ad.2 Oczywiście możesz w takim stanie pojechać "na kołach" do mechanika.

Karolka 23-03-2012 18:22

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
dzięki... tak podejrzewałam niestety... zobaczymy co powie mój mechanik... trochę się boję tej regenerowanej pompy z allegro ;) ale zawsze to sporo taniej

mallo12 24-03-2012 11:19

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
A ja mam takie małe pytanko od pewnego czasu zauważyłem że po nocy jak zapale autko to pod kierownicom czuje delikatne (pykniecie) czyli opór, ale jak pochodzi powiedzmy z 3 minuty to nic nie czuć olej wymieniłem.
Może ktoś miał podobny problem i się z im uporał

mallo12 24-03-2012 11:32

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał mallo12 (Post 1804840)
A ja mam takie małe pytanko od pewnego czasu zauważyłem że po nocy jak zapale autko to pod kierownicom czuje delikatne (pykniecie) czyli opór, ale jak pochodzi powiedzmy z 3 minuty to nic nie czuć olej wymieniłem.
Może ktoś miał podobny problem i się z im uporał


Znalazłem wątek do zamkniecia

Zawika 24-03-2012 18:39

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
mallo12 sam się zamykasz ? :one::D

mallo12 24-03-2012 19:29

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał Zawika (Post 1805010)
mallo12 sam się zamykasz ? :one::D

Chodziło mi oto że na forum jest podobny temat i jest tam opisany mój przypadek

lukasambasador 03-04-2012 13:46

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
No to pompa już kupiona (350zł + 100zł kaucja).Gdyby ktoś potrzebował to służę namiarem na sprawdzonego sprzedawcę regenerowanych pomp.
I teraz kolejny problem.Mianowicie wyczytałem, że do odpowietrzenia układu kierowniczego potrzebne jest jakieś specjalne urządzenie (pompa podciśnieniowa czy coś).Czy to prawda,że nie wymieni się pompy we własnym zakresie z pomocą ojca mechanika?
Czy mógłby ktoś opisać operację wymiany pompy wspomagania?
Będę wdzięczny bo auto, które służy mi do pracy stoi już trzeci tydzień :-(

Dado69 03-04-2012 14:17

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
U mnie odpowietrzyła się sama trzeba było zostawic otwarty zbiornik i pokręcic kierownicą.Pochodził jakąś chwile i po sprawie

Zawika 03-04-2012 15:41

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Układ odpowietrza się sam. Tak jak pisze kolego przede mną . Na włączonym silniku pokręć troszkę kierownicą, troszkę poszumi, a potem nastąpi błoga cisza.

Do wymiany pompy potrzebujesz "grzechotkę" , przedłużkę, nasadkę nr 8 oraz 10.
Odkręcasz akumulator, wyciągasz plastikową podstawę akumulatora, wyciągasz gumową rurę dolotową(kolanko) kolektora dolotowego.
Odkręcasz rolkę napinacza paska napędowego i odkręcasz wszystkie śruby trzymające pompę. Śruby to 10 tylko jedna to 8.
Odkręcasz metalową nakrętkę układu ciśnieniowego pompy wspomagania(klucz osiemnastka płaski). Taka z metalowym wężykiem. Jeżeli po ponownym wkręceniu tej nakrętki, będzie pomiędzy metalowym wężykiem a nakrętką ciekł olej wspomagania, trzeba kupić nową nakrętkę, a demontaż starej z wężyka wcale nie jest łatwy i trzeba ją przeciąć żeby zdjąć z wężyka. Koszt nakrętki około 56 zł.
Odpinasz od pompy wąż doprowadzający olej wspomagania ze zbiorniczka wyrównawczego.
Jeżeli chcesz, możesz też przed tymi wszystkimi czynnościami odkręcić kolektor dolotowy, ale nie jest to konieczne.

Skręcenie wszystkiego z nową pompą nie nastręcza trudności, do czasu próby przykręcenia napinacza paska. Musisz albo posiadać specjalny klucz do napięcia paska, albo pokombinować jak zrobić improwizowaną dźwignię, żeby operacja się udała i napinacz wskoczył na właściwe miejsce.

lukasambasador 03-04-2012 19:51

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Dzięki za pomoc.
Bardzo mi pomogliście.

longer1231 03-08-2012 19:50

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Witam.
Wiem że odkopuję temat, ale nie chcę zakładać nowego.

Dziś podczas powrotu z pracy w pewnym momencie wspomaganie układu kierowniczego poczęło hałasować niczym traktor. Było to nagłe i niespodziewane, w jednej chwili wszystko było dobrze, kilka sekund później kręcenie kierownicą przysparzało mi dreszczy.

Gdy dojechałem do domu otworzyłem pokrywę silnika i dokonałem drobnych oględzin. Oto co spostrzegłem:
1. Podczas pracy wspomagania płyn w zbiorniczku pieni się (niekoniecznie jego poziom się podnosi).
2. Płyn jest czarny niczym smoła.
3. Pompa wspomagania spocona, jednakowoż w trakcie pracy nie widać by coś z niej wyciekało.

Przeczytałem ten temat od deski do deski i wpadłem w większe zakłopotanie. Jako że mechanika mogę odwiedzić dopiero we wtorek, a póki nie dowiem się o co biega nie będę mógł spać to pytam Was, szanowni forumowicze - co to może być? Czy wymiana pompy będzie konieczna?

Liczę na odpowiedzi, za które z całego serca dziękuję.
PS. Ford Mondeo MK3 kombi (BWY) 2.0 TDCi rok produkcji 2002.

Czuje że pożałuje zakupu Forda. Zaznaczam że mam go dopiero tydzień. Trzeba było posłuchać opinii i głosu rozsądku.

macpreibi 03-08-2012 22:38

Re: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Płyn sie pieni bo jest powietrze w układzie, jeżeli wcześniej było ok to znaczy że masz gdzieś dziure i łapie powietrze. wyciekać nie bedzie bo sie wytwarza ssanie wiec układ łapie powietrze a nie wylatuje płyn. Co do koloru że jest czarny to znaczy ze jest bardzo spracowany i konieczna wymiana, a biorąc pod uwage że jest czarny czarny to pewnie dobre czyszczenie (kilkukrotna wymiana). Zacznij od wymiany płynu na nowy, groszowa sprawa, mozna samemu zrobić bez problemu a pozniej patrz czy sie znów pieni. oczywiście po wymianie trzeba układ dobrze odpowietrzyc.

longer1231 04-08-2012 18:53

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Dziękuję.
Pójdę za Twoją radą. Na poniedziałek umówiłem się już na wymianę oleju w układzie wspomagania. Sam się tego nie tykam bo boję się, że coś spieprzę :razz:

Pompa po przejechaniu około 20km ma chwile, gdy pracuje normalnie. Bez przeszkód i żadnych hałasów mogę kręcić kierownicą. Niestety stan ten trwa tylko kilka minut.

Gumowa rura o średnicy 18mm prowadząca ze zbiorniczka do pompy jest stara, twarda i prawdopodobnie sparciała. Podejrzewam, że przy zacisku łączącym ją z pompą doszło do nieszczelności, stąd "spocona pompa". Mechanik z ASO Ford postawił 90% szans na właśnie taką przyczynę. Stąd moje pytanie:

Jakie ciśnienie robocze jest w układzie wspomagania kierownicy?

Oryginalna rura kosztuje około 300 zł. Nie chcę wyrzucać na nią pieniędzy, skoro nie mam pewności że ona jest przyczyną moich problemów. Dlatego załatwiłem rurę gumową, wewnętrznie wzmocnioną, olejową, przystosowaną do ciśnienia 20 bar. Chciałbym ją zamonotować, przejechać kilkadziesiąt kilometrów i sprawdzić czy wszystko wróciło do normy. Później ewentualnie zakupię nową, oryginalną rurę.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
longer1231

longer1231 05-08-2012 10:46

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Słyszałem, że wysokie ciśnienie jest dopiero w przewodzie od pompy do układu wspomagania.

Wie ktoś, czy rura na 20 bar może posłużyć jako przewód od zbiorniczka do pompy?

Pozdrawiam
longer1231

longer1231 05-08-2012 14:43

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Jasna cholera Panowie...
Szlag mnie trafi. Dziś spostrzegłem, że pod samochodem znajdują się ciemne plamki płynu kierowniczego. Zaciekawiony i zrozpaczony wsadziłem głowę pod samochód i zrobiłem kilka zdjęć. To co zobaczyłem przerosło moje największe obawy. Wszystko jest w płynie! Nie mam pojęcia skąd się wydostaje. Nie wiem też co to za część i co to za otwór. Nadal mam nadzieję, że płyn wycieka z rury i rozchodzi się po wszystkich częściach, ale proszę Was o identyfikację tej części i tego otworu. Czy to z niego płyn może wyciekać? Czy ten otwór jest fabryczny jako jakiś odpowietrznik czy to uszkodzenie mechaniczne?

http://zapodaj.net/b406355175b54.jpg.html
http://zapodaj.net/bda469d353fee.jpg.html
http://zapodaj.net/7ad2354e467c4.jpg.html

Przepraszam administratorów/moderatorów za 3 posty pod rząd, ale jestem zielony i nie wiem jak edytować. Jeżeli to problem to proszę scalić/połączyć.

tony5z 25-11-2013 18:31

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
:surprise:

Juzek 26-11-2013 16:29

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał longer1231 (Post 1860527)
nie wiem jak edytować

Obok przycisku 'Cytat' w prawym dolnym rogu postu jest przycisk 'Edycja' :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.