Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wspomaganie kierownicy - głośna praca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42498)

lukasambasador 20-03-2012 16:40

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Czy pieniący się plyn to normalna sprawa czy ewidentnie oznacza nieszczelność i nie powinien się pienić?

Zawika 20-03-2012 17:13

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Pieniący się płyn w zbiorniczku wyrównawczym, ewidentnie oznacza nieszczelność układu.

Odpowiadając na Twój poprzedni post.
Pompa wspomagania jest skręcona "swoimi" śrubami. To że była jakaś luźna "trzymająca" pompę nie ma znaczenia i nie jest to powód nieszczelności.
Pompa wspomagania jest przykręcona do pompy wody i to właśnie któraś z tych śrub, musiała być u Ciebie nie przykręcona.

Karolka 23-03-2012 09:19

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
W moim MK3 2001r wczoraj nagle podczas jazdy kierownica zaczęła dziwnie brzęczeć przy skręcaniu(wpadać w taką delikatna wibrację) a do tego po zaparkowaniu auta okazało się że wycieka płyn. Po podniesieniu maski o dziwno stwierdziłam że mimo wycieku płynu w zbiorniczku jakby przybyło i wyciekał również górą, a może tylko góra tego jak przystało na kobietę nie potrafię stwierdzić. włączyłam silnik pokręciłam kierownicą i mogę jeszcze dodać że się ten płyn spienił.
moje pytania:
1. Gdzie szukać przyczyny? Pompa? Przewód zasilający pompę czy jeszcze coś innego?
2. Czy autem w takim stanie mogę pojechać do mechanika, że tak się wyrażę "na własnych kołach"?

Zawika 23-03-2012 16:38

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
AD.1 Jeżeli pieni się płyn, to na pewno jest nieszczelność w układzie wspomagania.
Bardzo rzadko taka nieszczelność powstaje na połączeniach wężyków i innych "dupereli" :)
Zazwyczaj rozszczelnia się pompa i trzeba ją wymienić(typowa usterka MK3). Kup regenerowaną.
Na Allegro można znaleźć taką za około 300 zł.

Ad.2 Oczywiście możesz w takim stanie pojechać "na kołach" do mechanika.

Karolka 23-03-2012 18:22

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
dzięki... tak podejrzewałam niestety... zobaczymy co powie mój mechanik... trochę się boję tej regenerowanej pompy z allegro ;) ale zawsze to sporo taniej

mallo12 24-03-2012 11:19

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
A ja mam takie małe pytanko od pewnego czasu zauważyłem że po nocy jak zapale autko to pod kierownicom czuje delikatne (pykniecie) czyli opór, ale jak pochodzi powiedzmy z 3 minuty to nic nie czuć olej wymieniłem.
Może ktoś miał podobny problem i się z im uporał

mallo12 24-03-2012 11:32

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał mallo12 (Post 1804840)
A ja mam takie małe pytanko od pewnego czasu zauważyłem że po nocy jak zapale autko to pod kierownicom czuje delikatne (pykniecie) czyli opór, ale jak pochodzi powiedzmy z 3 minuty to nic nie czuć olej wymieniłem.
Może ktoś miał podobny problem i się z im uporał


Znalazłem wątek do zamkniecia

Zawika 24-03-2012 18:39

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
mallo12 sam się zamykasz ? :one::D

mallo12 24-03-2012 19:29

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
Cytat:

Napisał Zawika (Post 1805010)
mallo12 sam się zamykasz ? :one::D

Chodziło mi oto że na forum jest podobny temat i jest tam opisany mój przypadek

lukasambasador 03-04-2012 13:46

Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca
 
No to pompa już kupiona (350zł + 100zł kaucja).Gdyby ktoś potrzebował to służę namiarem na sprawdzonego sprzedawcę regenerowanych pomp.
I teraz kolejny problem.Mianowicie wyczytałem, że do odpowietrzenia układu kierowniczego potrzebne jest jakieś specjalne urządzenie (pompa podciśnieniowa czy coś).Czy to prawda,że nie wymieni się pompy we własnym zakresie z pomocą ojca mechanika?
Czy mógłby ktoś opisać operację wymiany pompy wspomagania?
Będę wdzięczny bo auto, które służy mi do pracy stoi już trzeci tydzień :-(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.