Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92965)

Raschey 27-02-2010 13:20

Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Witam.
Na dniach planuje kupić Forda Mondeo z roczników 2001-2002.
Zastanawiam się czy wybrać model z silnikiem PB (1.8 125KM) czy TDDI (115KM).
Tdci odpada bo słyszałem o nich niezbyt dobre opinie.
Przebiegi robię dość niskie (12-15kkm rocznie), aczkolwiek fanie jest mieć coś co mało pali.
I pytanie do Was czy bezawaryjność TDDI można porównać do bezawaryjności PB czy lepiej jednak kupić benzynę.
Podobno TDDI wydają się mocniejsze niż są w rzeczywistości, jakieś gifty oid fabryki ? Ogólnie jeśli chodzi o osiągi to podejrzewam że porównywalnie, tylko spalanie w TDDI będzie z 8l po mieście na krótkich odcinkach a PB z 12 wciągnie.
Jeszcze myślałem czy lepiej hatchback czy kombi. Wolałbym hatchback ale biorąc pod uwagę że więcej jest na rynku kombi wezmę co znajdę w lepszym stanie.
Co do usterek to w PB podobno jakieś problemy z kolektorem ssącym były. Po lifcie problem zniknął, czy można przełożyć kolektor z polifta do przedlifta, rozwiązało by to problem ?
W TDDI z kolei podobno pompa i jakiś słynny rezystorek są problemem. No i dwumasa ...
To co lepiej brać ? TDDI 115KM czy PB 1.8 125KM ?

pit76 27-02-2010 15:48

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Cytat:

Napisał Raschey (Post 1373575)
TDDI z kolei podobno pompa i jakiś słynny rezystorek są problemem.

to chyba w focusie,choc nie miałem z nim problemu
sam jestem zainteresowany a raczej zdecydowany na mk3 tddi(benzyna odpada),tylko narazie nie mam czasu latac za autem mam nadzieje że w marcu stanę sie szczęśliwym posiadaczem,i tylko buda kombi

stew66 27-02-2010 16:40

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Jestem posiadaczem 2.0 TDDI 115KM, kupiłem taki w 03-2008 roku i jak do tej pory nic szczególnego z autem sie nie dzieje, wymieniłem akumulator, tarcze i klocki z przodu, miałem jeden przypadek ze po zatankowaniu auta do pełna (Shell-tylko tam tankuje) po 3-4 km auto zaczeło tracic moc, az całkowicie zgasło, wezwany mechanik z komputerem skasował błedy x2 (błedy w sterowniku pompy wtryskowej) wymienili mi dodatkowo filtr paliwa na Boscha, i tak smigam do dziś, sorki zapomniałem że wyrwało mi pod Krakowem przewód od sprzegła w miejscu gdzie wchodzi do wysprzeglika ale i tym razem udało sie naprawic bez wyciagania skrzyni. Jeśli chodzi o dwumasę, to ja kupiłem juz z wymienionym całym kompletem.
Przy tak niskich przebiegach jakie deklarujesz proponował bym raczej benzynę, gdyz jak sam juz pewnie zdążyłeś sie zorientowac koszty ewentualnych napraw diesla są wyższe, ale decyzje pozostawiam Tobie.
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru;-)

kiedrus 28-02-2010 10:57

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Raschey, posłuchaj mojej opinii na temat TDCi...nie mam porównania z TDDi, ale jak dla mnie to rewelacyjny silnik. Zauważ ile po drogach jeździ TDCi a ile TDDi...statystycznie większa szansa, że awarii ulegnie TDCi. A z drugiej strony...jak dbasz tak jeździsz. Jeżeli nie ograniczają Cię za bardzo koszty to wybrałbym TDCi po liftingu w 2003r. - podobno poprawiono wiele usterek, nie tylko w silniku, no i wygląd środka..no chyba, że benzyna.
Pozdrawiam

Raschey 01-03-2010 14:50

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
No właśnie też słyszałem że TDCI po liftingu czyli z 6 biegową skrzynią można ewentualnie zaryzykować. Ale nie mam tyle siopy. Więc zostanie TDDI (od 115KM) albo benzyna (od 125KM). Chyba że trafi się "okazja" i TDCI z "szóstką" po liftingu w 2003r. Ale raczej jeśli nawet się trafi, to nie będę kupował takiej szroto "okazji"

Hetfield 01-03-2010 16:58

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
popierdzieliły mi się tematy, sorry.

jacol1826 02-03-2010 09:14

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Witam,czy może o coś takiego koledze chodzi? Pozdro.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Raschey 03-03-2010 17:18

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Mam jeszcze takie pytanie bo słyszałem że Modele po FL w 2003 TDCI 130KM ze skrzynią 6-ścio biegową są warte polecenia. Czy przed liftingiem też były te wersje ze skrzynia szóstką i czy jeśli tak to jest to to samo co po FL. Bo w linku który dał kolega wyżej jest mondeo sprzed liftu ale ma już skrzynię 6.

arr 03-03-2010 17:57

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Ja przy tych przebiegach polecam 1,8 125KM. Nie jest to może demon szybkości, ale w zupełności daje radę, a przede wszystkim zero problemów z awariami.

RECONDO 03-03-2010 18:02

Odp: Zakup Ford Mondeo MK III TDDI (115KM) czy PB (125KM)
 
Popieram Giżycko - mam złoma od 4 lat (prawie), w sumie liczy sobie 9, większe awarie: cewka zapłonowa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.