Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy wymianiać Koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła- 1.8 diesel "econectic"? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=228741)

Gresos 05-08-2015 14:45

Czy wymianiać Koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła- 1.8 diesel "econectic"?
 
Cześć ,

Mam sobie mondeo z 10 roku , z w/w silnikiem .

Ślizga mi się sprzęgło , więc stwierdziłem że w przypływie gotówki je wymienie.

Zakupiłem sprzęgło i wysprzęglik , jednakże myślałem też ze w obowiązku jest wymiana tzw. dwumasy.

Bylem u trzech mechaników i każdy stwierdził że daje głowe temu że moja dwu masa jest w bardzo dobry stanie i wytrzyma jeszcze 70-100 tyś kilometrów.

Co robic ? Wymieniać czy nie wymieniać ?

jaceks 05-08-2015 16:17

Odp: Koło dwumasowe 1.8 diesel "econectic"
 
weź ich diagnoze na papierze, i że zobowiązują się do darmowej usługi, jak padnie przed tym limitem. wierzysz w cuda?

Gresos 06-08-2015 12:15

Odp: Koło dwumasowe 1.8 diesel "econectic"
 
Nie że wierze w cuda , jednakże sciągali je i sprawdzali wywarzenie wiec na podstawie tych dokumentów niby mam prawo sądzić że tak jest . Jednakże wolałbym się was poradzić

kopydleusz 06-08-2015 12:33

Odp: Czy wymianiać Koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła- 1.8 diesel "econectic"?
 
Dwumasa może paść w dowolnym momencie, więc po co masz płacić za tę samą robociznę jeszcze raz? Dodam jeszcze, że sprzęgło się ponoć układa do dwumasy, więc jak zdechnie dwumasa za kilka tys. km, to wymienisz sprzęgło ponownie.

Nie lepiej wymienić komplet i mieć spokój na następne 200kkm?

maniunio 06-08-2015 15:57

Odp: Czy wymianiać Koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła- 1.8 diesel "econectic"?
 
Tym bardziej, że piszesz o silniku 1.8 tdci a te nie słyną z wytrzymałych dwumas.

MaXyM 06-08-2015 21:57

Odp: Czy wymianiać Koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła- 1.8 diesel "econectic"?
 
Z drugiej strony, bylem w podobnej sytuacji z moja Foczka.
Gdzies ok 120kkm zaczelo sie slizgac sprzeglo. Potem okazalo sie ze to moja dziewczyna ja wykonczyla ale to szczegol.
W kazdym razie przy wymianie zdecydowalem ze dwumasy wymieniac nie bede. Teraz foka ma 150 tys a dwumasa ma sie bardzo dobrze.

Nikogo nie namawiam. Ale podaje to jako kontrprzyklad.

gregor75 08-08-2015 11:48

Odp: Czy wymianiać Koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła- 1.8 diesel "econectic"?
 
Jaki przebieg ma to auto , że padło sprzęgło a dwumasa jeszcze całkiem rześka ?
Ewentualnie , co wykończyło te sprzęgło ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.