Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Samodzielna wymiana nagrzewnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144432)

horse668 20-11-2011 20:56

Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Witam, przyszedł i na mnie czas, pora wymienić nagrzewnię przednią. Przygotowuję się do tego mentalnie i zbieram informacje. Wiem, że na ten tema wiele już napisano i widziałem instrukcje z niemieckiego forum, ale liczę że koledzy wspomogą mnie praktycznymi poradami. Jeśli mogę prosić o odpowiedzi na kilka pytań:
1. Czy trzeba spuścić płyn?
2. Jakie są wymiary prawidłowej nagrzewnicy?
3. Czy ktoś próbował wyjąć nagrzewnice z obudowy bez odkręcania jej od strony silnika?

Może macie jakieś swoje patenty, które pozwolą zaoszczędzić trochę pracy i czasu.
Liczę na podpowiedzi, za które z góry dziękuję.
pozdrawiam horse

rciechan 21-11-2011 09:00

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
ad. 1 jeśli chodzi Ci o płyn z całego ukłądu to nie, nie trzeba spuszczać
ad. 2 tego akurat nie wiem, a starą już dawno wyrzuciłem, więc nie pomogę
ad. 3 nie do końca rozumiem co masz na myśli ale jak pamiętam to chyba nie ma innej opcji jak odkręcenie jej od silnika, ja kombinowałem z mega długim śrubokrętem krzyżakowym (ponad 50 cm)

horse668 21-11-2011 15:36

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Wielkie dzięki za odzew.ad3. na niemieckim forum, jest podana taka alternatywa (przynajmniej tak to zrozumiałem), że nagrzewnicę, można wyjąć z obudowy, jak sie odkreci rurki w kabinie, druga śruba od łączenia rurek, jest pod rurkami.Jest pokazany taki patent, że można długim kluczem, czy śrubokrętem, odkręcic tą drugą śrubę, poprzez przepust między rurkami od strony komory silnika. Zrozumiałem, że ten patent ma na celu uniuknięcie odkrecania całej obudowy. Może nie skumałem tego dobrze. Ewentualnie czy ktoś mógłby to potwierdzić.
pozdrawiam horse

rciechan 22-11-2011 20:33

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
dokładnie tak ją wymontowywałem - rozkręciłem łączednie z rurkami od strony silnika

horse668 23-11-2011 06:22

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Czyli kolumny kierownicy itp, nie trzeba ruszć?

rciechan 23-11-2011 18:53

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
nie, ona w niczym nie przeszkadza

horse668 27-11-2011 16:34

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Nagrzewnica wymieniona, roboty kupa, ale da się. Dzięki wszystkim.

sp9wlc 30-11-2011 05:23

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
wczoraj prawie potrąciłem pieszego przez zaparowane szyby, wiec szybka decyzja, nagrzewnica w sklepie po 90 zł, garaz u kolegi wolny więc rano Zuzie do szkoły zawioze i zabieram się do wymiany.

rciechan 30-11-2011 08:23

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
nagrzewnica za 90 PLN??? Co to jest i gdzie takie sprzedają?!?! ;)

horse668 30-11-2011 17:22

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Ja kupiłem na allegro za 98 zł nową z rurkami. Nie wiem jak długo będzie działać, ale z drugiej strony ile ja jeszcze tym autem będę jeździł.

sp9wlc 30-11-2011 17:55

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
w sklepie mają taką cenę z fakturą, firma polcar, sprzedają tego dużo i nie mieli zwrotów.
nagrzewnicę wymieniłem, ale coś posżłonie tak, bo po włączeniu zapłonu działaja cały czas wycieraczki, niezaleznie od pozycji przełącznika.

piomich 06-12-2011 10:53

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał horse668 (Post 1740869)
Wielkie dzięki za odzew.ad3. na niemieckim forum, jest podana taka alternatywa (przynajmniej tak to zrozumiałem), że nagrzewnicę, można wyjąć z obudowy, jak sie odkreci rurki w kabinie, druga śruba od łączenia rurek, jest pod rurkami.Jest pokazany taki patent, że można długim kluczem, czy śrubokrętem, odkręcic tą drugą śrubę, poprzez przepust między rurkami od strony komory silnika. Zrozumiałem, że ten patent ma na celu uniuknięcie odkrecania całej obudowy. Może nie skumałem tego dobrze. Ewentualnie czy ktoś mógłby to potwierdzić.
pozdrawiam horse

horse668 a masz może gdzieś link do tej niemieckiej strony, szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć, mnie także czeka wymiana nagrzewnicy, (wciąż zaparowane szyby) i jeszcze jedno jaki długi klucz będzie potrzebny aby się tam dostać i rozkręcić rurki od nagrzewnicy?:!:

sp9wlc 06-12-2011 11:28

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
a moge ja podac ten link?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
u mnie dwie długie na 1/2 cala wystarczyły

horse668 06-12-2011 17:13

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Ja zrobiłem tak, kupiłem nagrzewnicę z rurkami, i podczas demontażu stare rurki odłamałem , po odkręceniu górnej śróbki. Potem nowe rurki przykręciłem długim śrubokrętem krzyżakowym przez grodź.

sp9wlc 07-12-2011 09:31

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
a ja głupi odciągałem łyżką do opon cały rekuperator, jednak gdyby te rurki kończyły sie przy nagrzewnicy i węże gumowe były by wtedy dłuższe o 10cm to praca była by łatwiejsza, ale widac tak się nie da

rciechan 07-12-2011 09:40

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał horse668 (Post 1748444)
Ja zrobiłem tak, kupiłem nagrzewnicę z rurkami, i podczas demontażu stare rurki odłamałem , po odkręceniu górnej śróbki. Potem nowe rurki przykręciłem długim śrubokrętem krzyżakowym przez grodź.

czyli taki sam patent jaki ja zastosowałem ;)

No nie jest to za mądrze pomyślane i chyba nie da się łatwo i bezinwazyjnie wyciągnąć samej nagrzewnicy.

kristoof 28-12-2011 20:34

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Urobiłem sie po łokcie ale nagrzewnica wymieniona :) nie życze tego nikomu :/

sp9wlc 29-12-2011 06:58

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
teraz juz wiadomo za co mechanik chce sobie policzyć 700zł a nawet słyszałem o 1000zł

wiluś 29-12-2011 13:36

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Napewno będziecie się śmiać ale gdzie jest ta cała nagrzewnica i do czego służy bo powiem szcerze nie znam się na tym a mam juz galaxika 3 lata i nawet nie wiedziałem że coś takiego jest: : :oops: :?:

kristoof 29-12-2011 20:12

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Nagrzewnica jest w każdym samochodzie, dzieki niej masz ogrzewanie:) jest pod deską rozdzielczą i lepiej żebys sie nie musiał przekonac gdzie dokładnie ;)

kotlet-tst 29-12-2011 20:32

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał sp9wlc (Post 1757826)
teraz juz wiadomo za co mechanik chce sobie policzyć 700zł a nawet słyszałem o 1000zł

700-1000 stówek trochę dużo . podjedz do chłopaków co przekładają angliki dla trzaskają taka robotę w parę godzin . Dla nich ściąganie deski to chleb powszedni

devaluator 31-12-2011 10:31

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
tylko tacy chłopacy demontują i jednocześnie demolują

kotlet-tst 31-12-2011 11:31

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 1758833)
tylko tacy chłopacy demontują i jednocześnie demolują

wszyscy ?

sp9wlc 31-12-2011 20:50

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał kristoof (Post 1758187)
Nagrzewnica jest w każdym samochodzie, dzieki niej masz ogrzewanie:) jest pod deską rozdzielczą i lepiej żebys sie nie musiał przekonac gdzie dokładnie ;)

nieprawda, nagrzewnica mokra (bo o takiej piszemy)jest w każdym aucie, które ma wodny układ chłodzenia

sp9wlc 31-12-2011 20:54

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał kotlet-tst (Post 1758202)
700-1000 stówek trochę dużo . podjedz do chłopaków co przekładają angliki dla trzaskają taka robotę w parę godzin . Dla nich ściąganie deski to chleb powszedni

tak się w życiu złozyło, że mój samochodzik rozbieram jako pierwszy od nowości, choć ma juz 15 lat (za 2 godz będzie 16 latkiem) i bardzo podoba mi się że wszystkie częsci sa "dziewicze". najmniej jest mi potrzebne oddać go do mechanika żeby składał to rękami ucznia, który ma to w ****

zatem naprawa trwa dłużej bo musze do tego przygotować, taniej bo sam to robię i jaka radośc przy tym

tomzagora 20-09-2012 17:07

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
czy może ktoś opisa jak i co pokoleji odkręćić odkręcić żeby wymontować te nieszczęsną nagrzewnice.

miketg 20-09-2012 17:45

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Kolega sp9wlc podesłał linka na strone ze zdjęciami co i jak odkręcić

piotr-kulig 21-09-2012 01:20

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Witam zdjęcia super pomagają . Wyrobiłem się w 3godziny na spokojnie demontaż i 2godziny montaż plus 3 piwka :) . Wreszcie nie śmierdzi magi !!!! Apropo mam wersję bez klimatronika jest prościej bo nie trzeba odłączać linek i pokręteł

tomi98 21-09-2012 06:55

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał rciechan (Post 1741555)
dokładnie tak ją wymontowywałem - rozkręciłem łączednie z rurkami od strony silnika

jak to zrobiłeś ???

rciechan 21-09-2012 08:19

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
śrubokręt o długości prawie jednego metra ;) no może odrobinę mniej ;)
Oczywiście mowa o ostatniej fazie demontażu, jak już deska wyrwana z auta i chodzi tylko o wyciągnięcie samej nagrzewnicy z obudowy

tomi98 21-09-2012 18:45

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał rciechan (Post 1879396)
śrubokręt o długości prawie jednego metra no może odrobinę mniej
Oczywiście mowa o ostatniej fazie demontażu, jak już deska wyrwana z auta i chodzi tylko o wyciągnięcie samej nagrzewnicy z obudowy

oki

zabieram się za wymianę :-(

czy taka będzie pasować ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
do galaxy 1998 2300 klimatronic ?

rciechan 22-09-2012 10:25

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
a tego ci nie powiem, ale nie słyszałem, żeby zamiennik odpowiadał rozmiarowi oryginałowi i niestety trzeba będzie podciąć kawałek obudowy :( ale jak wymontujesz to zobaczysz i wszystko jest do ogarnięcia ;)

horse668 22-09-2012 12:50

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Nie strasz kolego, ja kupiłem najtańszy zamiennik i pasował bez problemu.

rciechan 23-09-2012 16:35

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
może dlatego, że kupiłeś najtańszy ;) Ja kupiłem Behr za coś ok 400 i niestety musiałem rzeźbić :(

tomi98 24-09-2012 22:36

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
którą wybrać
MAXGEAR 120pln
THERMOTEC 150
4max 159
Behr 209
z góry dzięki

rciechan 25-09-2012 09:40

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
ja kupiłem Behr i musiałem podcinać obudowę bo jest odrobinę większa od oryginału. Wychodzi, ze te tańsze będą lepsze, ale to może ktoś kto je zakładał się wypowie

tomi98 26-09-2012 07:32

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
zakupiłem THERMOTEC-a dzisiaj wymiana !

rciechan 26-09-2012 08:21

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
ze wskazówek: pamiętam, że najdłużej męczyłem się z odnalezieniem ostatniej śruby, która trzymała całą deskę, nie pamiętam która z tych dwóch sprawiła mi najwięcej kłopotu (chodzi o jej znalezienie) ale jedna to ta, która znajduje się za obudową filtra przeciwpyłkowego, mniej więcej po środku, a druga to chyba śruba, która jednocześnie mocuje silnik wycieraczek

powodzenia! ;)
i daj znać jak Ci poszło

tomi98 27-09-2012 19:13

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
i po bólu - wymieniona :-)

camel1313 27-09-2012 21:34

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
tomi98 napisz coś więcej, z czym było najwięcej kłopotów.
Czeka mnie to w sobotę.8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.