Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Błąd P0299 po wyprogramowaniu i zaślepieniu EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335363)

Koluniu 31-05-2023 08:24

Błąd P0299 po wyprogramowaniu i zaślepieniu EGR
 
Witam,
mam problem z moim MK4 2.2 200km 2011r.
Mianowicie pękła mi rurka od EGR do kolektora wydechowego. Mechanik w miejscu rurki wstawił dwie zaślepki. Pojawił się błąd P0069 korelacja między BARO i MAP. Pojechałem wyprogramować EGR i osoba, która to robiła usunęła z tablicy DTC też ten błąd. Od razu podczas pierwszej przejażdżki wyskoczył błąd P0299 - stan zbyt niskiego ciśnienia turbosprężarki. Wyskakuje podczas jazdy i wlatuje tryb awaryjny. Wstawiłem również zaślepkę przed EGR z przodu silnika dla pewności nic to nie dało. PID'y z forscana pokazują, że MAP po odpaleniu trzyma dobre ciśnienie ale jak dodam gazu i obroty wrócą na jałowe ciśnienie spada na 60kPa, a z tego co wiem powinny być cały czas minimum w okolicach BARO czyli te 90kPa. Gdy auto stoi na biegu jałowym kilka minut to geometria turbiny zaczyna się ruszać i ciśnienie na MAP wraca do prawidłowego poziomu. Gdzie szukać problemu. Czy coś w EGR może to powodować i lepiej wymienić na sprawny z tą rurką? Dodam też że czasem ten błąd nie wyskakuje, a auto staje się mułowate w trakcie jazdy podłączyłem forscana i zobaczyłem, że geometria turbiny stoi w miejscu.

mrk26 31-05-2023 11:53

Odp: Błąd P0299 po wyprogramowaniu i zaślepieniu EGR
 
Najlepiej zajechać do kogoś kto się zna na tym. Wywalenie samego dtc z mapy błędów nic nie da, trzeba egr-a albo wyłączyć programowo albo zamknąć. Pomimo tego że masz wywalony dtc to błędu ci nie pokazuje a PCM czyta wartości z zaślepionego egr-a, takie trochę lanie wody w dziurawy kubek...

Koluniu 31-05-2023 12:47

Odp: Błąd P0299 po wyprogramowaniu i zaślepieniu EGR
 
mechanik jak usunął mi ten błąd z DTC to też wyprogramował EGR, do tego zaślepiony jest z dwóch stron

stecus 31-05-2023 13:06

Odp: Błąd P0299 po wyprogramowaniu i zaślepieniu EGR
 
Tak jak pisze przedmówca, pojechać do kogoś kto umie to zrobić dobrze, tylko żeby było dobrze trzeba najpierw wrócić do oryginalnego softu. Sam mam w 2.2 TDCi wywalone sporo niepotrzebnych rzeczy, egr także, nic się nigdy nie zapaliło, jeździ jak opętany, także da się tylko trzeba odpowiedniego człowieka. Dodam że egr nie zaślepiony z żadnej strony.

mrk26 31-05-2023 13:08

Odp: Błąd P0299 po wyprogramowaniu i zaślepieniu EGR
 
Cytat:

Napisał Koluniu (Post 3458522)
mechanik jak usunął mi ten błąd z DTC to też wyprogramował EGR, do tego zaślepiony jest z dwóch stron

Jak by to zrobił tak jak trzeba to by nie było takiego problemu, wiem co mówię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.