Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] ch³odzone i podgrzewane siedzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93304)

Lucjan122 02-03-2010 20:23

ch³odzone i podgrzewane siedzenia
 
Mam MK4 1.8 Ghia X 2007/2008 z podgrzewanymi ch³odzonymi siedzeniami.
Przez rok ch³odzenie dzia³a³o fantastycznie ,w lecie w upa³y wystarczy³o w³±czyæ II stopieñ i by³o ok a przy wyzszych by³o po prostu za zimno.
Ale ubieg³ego lata co¶ siê znacznie pogorszy³o.Wg mojego odczucia dzia³aja tylko wentylatory bez ch³odzenia. W ASO by³em z tym kilka razy ale oni oczywiscie pod³aczyli do kompa i wysz³o im ok. Tylko dla mnie jest nie ok. Na moje uwagi ,¿e ch³odzenie nie dzia³a stwierdzili ¿e nie maj± z czym porównaæ bo nie maja na stanie takiego modelu/ dziecinada/
Mam zamiar nie odpu¶ciæ ale czujê ¿e nie dadz± rady a gwarancja nied³ugo sie koñczy.
czy kto¶ mia³ podobne problemy??
Bêde wdziêczny za podpowiedz.

Alecki 02-03-2010 21:02

Odp: ch³odzone i podgrzewane siedzenia
 
Fotele nie s± ch³odzone, tylko wentylowane - ci±gn± powietrze spod spodu i pchaj± przez fotel. Jak w aucie jest zimno, to ty³ek bêdzie zimny, jak ciep³o to tylko przewietrzony :)
Jak bêdziesz w W-wie mo¿emy porównaæ z moim autem.

Pozdrawiajka,
Alek

grzegorz914 02-03-2010 21:31

Odp: ch³odzone i podgrzewane siedzenia
 
Cytat:

Napisa³ Alecki (Post 1376618)
Fotele nie s± ch³odzone, tylko wentylowane - ci±gn± powietrze spod spodu i pchaj± przez fotel. Jak w aucie jest zimno, to ty³ek bêdzie zimny, jak ciep³o to tylko przewietrzony :)
Jak bêdziesz w W-wie mo¿emy porównaæ z moim autem.

Pozdrawiajka,
Alek

¦wiête s³owa wentylatory ci±gn± powietrze z dysz które wychodz± pod przednimi fotelami wiêc aby ch³odzenie by³o najbardziej skuteczne nale¿alo by w³±czyæ nadmuch na nogi po za tym w fotelach jest dokonywany pomiar temperatury równie¿ podczas wentylowania i je¶li czujnik wykryje ¿e temperatura jest za niska to za³ancza ogrzewanie bez wiedzy kierowcy aby nie doprowadziæ do "odmro¿eñ narz±dów".

Lucjan122 03-03-2010 14:55

Odp: ch³odzone i podgrzewane siedzenia
 
Dziekujê za informacje ale dopytam jeszcze - sk±d moje odczucie wyraznie gorszego wentylowania??
Tak jak wspomina³em kiedy¶ wystarczylo na II biegu a ostatniego lata nawet najwyzszym nie by³o takiego samego efektu.

Alecki 03-03-2010 20:52

Odp: ch³odzone i podgrzewane siedzenia
 
Cytat:

Napisa³ Lucjan122 (Post 1377060)
Dziekujê za informacje ale dopytam jeszcze - sk±d moje odczucie wyraznie gorszego wentylowania??

...mo¿e po prostu w zimê masz w³±czone ogrzewanie i subiektywnie wentylowanie ciep³ym jest mniej intensywnie odczuwalne ni¿ zimnym?

Ja mam podobne odczucia.

Pozdrawiajka,
Alek

Lucjan122 04-03-2010 14:59

Odp: ch³odzone i podgrzewane siedzenia
 
Ok - poczekam na cieplejsze dni i jeszcze przetestujê.

pozdrawiam
lucjan


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.