Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271200)

damian15wdz 19-10-2017 15:23

Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Witam wszystkich proszę o pomoc,ponieważ uporałem się z dawnymi problemami.Mam następujący problem.
Auto Mondeo TDCI 2004r. Po dłuższym postoju gdy próbuję odpalić auto nierówno pracuje,z wydechu wydobywa się biały dym.
Dodam że średnio raz na dwa tygodnie dolewam litr płynu.
Co ciekawsze auto nie za każdym razem ma takie objawy,bywa że odpala normalnie nawet po 48h postoju.W zbiorniczku czysto,pod korkiem oleju również.

Deryll 19-10-2017 15:43

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Na 99 procent pęknięta głowica. Jak auto stoi to płyn przesącza się do komory spalania i potem dymi na biało jak go odpalasz. Przerabiałem to w zeszłym roku.

aprox99 19-10-2017 17:45

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
No,może tylko uszczelka pod głowicą.byłoby taniej.Jedno jest pewne woda dostaje się da cylindrów

Młody_ 30-07-2022 19:45

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Witam Forumowiczów.

Mam podobny problem. Auto gdy postoi to ciężko odpala. Zupełnie tak jakby chciało a nie mogło. Nie zapala się sprężynka. Podczas jazdy z wydechu wydobywa się biały dym który ustaje gdy silnik się nagrzeje. Do tego ubywa płynu chłodniczego. Pod korkiem w zbiorniczku czysto, pod korkiem od oleju również. Mechanik oglądał silnik od spodu i mówi, że nie ma żadnych wycieków i że jest sucho. Potem jak się już nagrzeje, to zapala od strzała bez żadnego zachłyśnięcia. Auto nie traci mocy i naprawdę śmiga aż miło. Pomocy :(

rajman 31-07-2022 08:24

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
No biały dym to albo woda w cylindrze albo zapowietrza się silnik. Najłatwiej to z bańki podać po postoju i sprawdzić jak pali. Pewnie się zapowietrza.

A co do wycieku płynu, trzeba dokładnie obserwować okolice pompy wody przy bloku i małego termostatu. Tam jak puszcza wodę to ciężko to wypatrzyć a plyn cieknie po bloku i paruje.

Deryll 31-07-2022 13:35

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Masz w tym wątku moją odpowiedź z przed 5 lat. Tylko nie łudź się że to może tylko uszczelka pod głowicą.

Młody_ 31-07-2022 14:17

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Dzisiaj i wczoraj robiłem test na zawartość CO2 w układzie. Płyn nie zmienił koloru. W ogóle nie było widać bąbelkowania. Rano odpaliłem auto i zapaliło od strzała, nie było ani chmurki białego dymu. Zapaliło idealnie i bez zająknięcia. Czyli to, że raz jest biały dym a raz nie, oznacza kolego Deryll, że raczej głowica do wymiany?

Deryll 01-08-2022 13:48

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Wiesz co ciężko mi do końca podać taki wyrok, że głowica do wymiany. Jeżeli jesteś pewny że nie masz żadnych wycieków to trzeba rwać głowicę. Czapki nie są jakoś specjalnie drogie. Tylko trzeba kupić kompletną z walkami i ażurem.

Młody_ 13-10-2022 16:44

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Po zrobieniu testu na obecność CO2, tym razem u kogoś kto prowadzi warsztat samochodowy okazało się, że ewidentnie uszczelka głowicy przepuszcza i jest do zrobienia. Ze względu na inflację, rosnące koszty i pensja która wcale nie idzie do góry mój Mondziak chwilowo musi poczekać na lepszy czas i na uzbieranie odpowiednich środków. Dzięki bardzo za wszystkie pomocne wskazówki. Przynajmniej teraz wiem na czym stoję, bo tak naprawdę najgorsza była niepewność co do odpowiedniej diagnozy. Pozdro! :)

radekrogo 13-10-2022 18:33

Odp: Ubywa Płynu,Kopci,Dziwne Objawy
 
Miałem podobny problem. Ubywało mi 1L/100km i nie wiadomo którędy, szło prosto w wydech. Jako ze nie opłaca się robić remontu silnika, mechanik polecił spróbować uszczelniasz chemiczny. Zadziałało i śmigałem dalej bez problemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.