Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stukanie w tylnim zawieszeniu (film). (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180620)

Sibilian 20-04-2013 13:59

Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
Panowie potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu stuków w tylnym zawieszeniu. Metaliczny odgłos dochodzi z prawej tylnej strony. Zamieszczam link gdzie słychać ten odgłos gdy bujam samochodem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

beezone 22-04-2013 14:52

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
sprawdź czy ten element nie ma luzów:

http://www.ford-esklep.pl/environmen...dfda639be1.jpg

generalnie ciężko to wykręcić, więc ja to rozcinałem flexem, ale jaka cisza w aucie.
Zanim to wymieniłem, to waliło z tyłu jakbym miał conajmniej luźny bak z paliwem, a to się okazała takie małe jabłuszko.
Czasem może się okazać, że po prostu śruby mocujące te łączniki mają luz i wystarczy dokręcić.
U mnie hałasy pojawiały się przy poprzecznych bujaniach :)

powodzenia :D

juri2069 22-04-2013 15:51

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
lacznik stabilizatora o ile sie nie myle krotki?? Bardzo latwo go wymienic tylko trzeba podniesc kolo na lewarku wtedy gladko wyjdzie. Głowna przyczyna stukan w kazdym aucie....
Najlepiej wejsc pod auto i zeby ktos pobujal nim na boki, wtedy wszystko czarno na bialym
Dodam ze u mnie stuki tez byly ciezkie do zlokalizowania ale ostatecznie poszly oba laczniki i gitara:) 25 zl najtanszy zamiennik ( zrobilem juz 10 tysiecy i wszystko ok )

Sibilian 04-05-2013 19:56

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
Tak, to łączniki, wszedłem pod samochód bo w końcu miałem czas żeby się temu przyjrzeć, a Teść trzepał samochodem, duże luzy są na obydwu. Nie wiem teraz jakie zamówić, oryginalne, Lemfordera czy jakieś tańsze zamienniki?

hirotaro 04-05-2013 20:24

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
ja jakoś kupowałem tak z średniej półki chyba 55zł za sztukę wytrzymały 2 lata właśnie też mam do wymiany

juri2069 04-05-2013 20:35

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
ja kupilem po 25 zł najtansze zamienniki i zrobilem juz 13 tysiace i rewelacja

benio 04-05-2013 21:02

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
Cytat:

Napisał Sibilian (Post 2007136)
... Nie wiem teraz jakie zamówić, oryginalne, Lemfordera czy jakieś tańsze zamienniki?

Sibilian masz kombii, czy sedana/HB bo to różnica z tymi łącznikami?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

PS
Ja mam HB i zakupiłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Sibilian 04-05-2013 21:57

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
Mam kombi, czyli ten krótki łącznik. Czytam, że sporo osób chwali łączniki Polskiej firmy JGR.
A jak to jest z wymianą? Dam radę bez kanału i podnośnika?

hirotaro 04-05-2013 22:10

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
bez podnośnika raczej się nie obejdzie, jak by był kanał to wiadomo dojście idealne, też się za to zabieram po weekendzie....

juri2069 04-05-2013 22:45

Odp: Stukanie w tylnim zawieszeniu (film).
 
nawet jesli masz kanal to potrzebny jest podnosnik bo nie wyciagniesz starego, a jesli wyciagniesz to nie wlozysz nowego, trzeba podniesc troche lewarkiem i wymiana trwa 5 minut.
Ja uzylem 2 pustakow i 2 grube deski jakoze kanału nie mam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.