Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254404)

kavek 24-11-2016 20:01

Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Witam. Mam okazję kupić Forda Mondeo MK3 2.0 TDCI z 2005 roku, w którym niedawno padły wtryskiwacze i obecny jeszcze właściciel założył nowe. Doczytałem, że powodem padania wtryskiwaczy w tym silniku są opiłki żelaza dostające się do układu z pompy wysokiego ciśnienia. I tu pojawiają się moje pytania:
Czy fakt, że padły wtryski, jednoznacznie musi oznaczać, że należy zregenerować pompę i oczyścić układ?
Czy w wersjach po liftingu powodem padających wtrysków nadal jest ta nieszczęsna pompa, czy może przyczyny należy szukać gdzie indziej? (nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji, doczytałem, że te silniki zostały poprawione, ale nic konkretnego)?

krystian1410 24-11-2016 20:16

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Cytat:

Napisał kavek (Post 2699953)
Czy fakt, że padły wtryski, jednoznacznie musi oznaczać, że należy zregenerować pompę i oczyścić układ?

tak
Cytat:

Napisał kavek (Post 2699953)
Czy w wersjach po liftingu powodem padających wtrysków nadal jest ta nieszczęsna pompa

tak

aprox99 24-11-2016 21:35

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Cały system zasilania w Mondeo Mk3 Tdci jest felerny i lepiej nie pakować się w ten samochód

fundil 24-11-2016 22:19

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2700038)
Cały system zasilania w Mondeo Mk3 Tdci jest felerny i lepiej nie pakować się w ten samochód

Nic nie jest felerne.

Bump:
Cytat:

Napisał kavek (Post 2699953)
Czy fakt, że padły wtryski, jednoznacznie musi oznaczać, że należy zregenerować pompę i oczyścić układ?

Tak powinno się robić. Jaka naprawiasz układ CR to cały
Cytat:

Napisał kavek (Post 2699953)
Czy w wersjach po liftingu powodem padających wtrysków nadal jest ta nieszczęsna pompa

Nie koniecznie. Pomp CR jest niby poprawiona, ale jak będzie wysłużona to też zaśmieci układ

aprox99 25-11-2016 08:32

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Naprawa całego układu wtryskowego razem z pompą może oprzekraczać wartość samochodu

jendrekmak 25-11-2016 09:06

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2700196)
Naprawa całego układu wtryskowego razem z pompą może oprzekraczać wartość samochodu

nie sądzę bo ceny części spadły i jest lepsza dostępność

Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2700038)
Cały system zasilania w Mondeo Mk3 Tdci jest felerny

jeśli uważasz, że przebieg 250 tys. km do awarii układu wtryskowego to feler to ja szczerze gratuluję wiedzy technicznej a awaria przy niższych przebiegach w przypadku tankowania kiepskiego paliwa zdarza się przy wielu układach CR nie tylko w Delphi

aprox99 25-11-2016 09:17

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
To są wyjątki o których piszesz,tysiące tematów przewijają się przez forum jest nawet zestawienie migającej sprężynki.Delphi to złom najwyższej klasy.Problemy zniknęły dopiero w Mk4 po zamontowaniu innach pomp i wtryskiwaczy.Kto pakuje się w Mondeo Mk3 niech już oszczędza ,chyba że będzie miał szczęście jak ty

jendrekmak 25-11-2016 15:07

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2700220)
To są wyjątki

to nie są wyjątki tylko kupowanie sprowadzanych aut z kręconym przebiegiem bo jak będzie 200tkm i więcej to nikt nie kupi. większość użytkowników nie wie jaki ma rzeczywisty przebieg.

Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2700220)
Delphi to złom najwyższej klasy

delphi jest np. w Citroenie C5 x7 2.0 hdi (mama takie 2 szt.) w rocznikach zbliżonych do twojego i nowszych (silnik ten sam co u ciebie jeśli masz 2.0) i jakoś się nie psuje a konstrukcja wtryskiwaczy jest identyczna z tymi z mondka mk3

weteran bezdroży 25-11-2016 15:32

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
W moim mk3 problemy ze sprężynką około 100 tys. km przebiegu, poprzedni właściciel jeździł do 92 tys. km. Podejrzewam, że jeździł na kiepskim paliwie, albo fabryczne wtryskiwacze były gorszej jakości. Po 110 tys. Regeneracja wszystkich wtryskiwaczy, bez ruszania pompy wtryskowej. Do przebiegu 240 tys. zero problemów z układem wtryskowym. Olej napędowy z Bp lub sporadycznie orlen.

Psilocke 25-11-2016 15:34

Odp: Uszkodzone wtryskiwacze a pompa CR
 
aprox strasznie demonizujesz MK3. Jeśli by faktycznie tak bardzo wadliwe były to nie jeździło by tego po polskich drogach aż tyle. Wątpię aby każdy posiadacz takiego wkladal w niego co chwile kilka tys.
Mój mondek (silnik) miał ~380 tys i dopiero "padły" wtryski. Po ich wymianie silnik został sprzedany i dalej gania w innej budzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.