Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286048)

wime 12-09-2018 08:10

ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]Witajcie,

W zasadzie mam nijako wątpliwość, iż wspomniany system u mnie działa.
W ustawieniach mam możliwość go włączenia/wyłączenia, natomiast ani razu, od kilku miesięcy system nie został aktywowany, a sytuacje ku temu na pewno się pojawiły podczas jazdy w mieście (głownie korki).

Czy włączenie lub wyłączenie systemu jest widoczna/informowana jakims komunikatem na wyświetlaczu? Jego włączenie nie skutkuje żadną zmianą czy reakcją auta (wyświetlacz), jak to jest w przypadku aktywacji BLISS czy np. kontroli trakcji.
VIN również wskazuje na to, iż system jest zainstalowany.
Sprawdziłem przednią szybę, wydaje się, że wszystko jest na miejscu.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Jak to u Was wygląda?

bartek2504 12-09-2018 08:27

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
system nie ma swojej kontrolki ta jak esp itd. jak sie aktywuje jest informacja na zegarach - Funkcja acitve city stop zostala wlaczona i po chwili znika - slychac tez hamulce, kilka razy wlaczyl mi sie podczas dojezdzania do szlabanu na osiedlu i przy omijaniu.

foni 12-09-2018 08:28

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
jakby się sytuacje takowe pojawiły - i to w liczbie mnogiej - to statystycznie patrząc byłbyś już był po naprawach blacharskich albo miałbyś ślady zębów na kierownicy :)
a skoro żadna z tych sytuacji nie wystąpiła, to obstawiam że nie było jeszcze potrzeby (i ciesz się!) aby ACS musiał ingerować

Jak musisz koniecznie sprawdzić to ustaw kartony na parkingu i zamknij oczy :)

wime 12-09-2018 08:49

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
Jak kolega Bartek napisał, jakiś komunikat na zegarach jednak się pojawią. U mnie nic. Podczas wylaczenia/wlaczenia innych systemów, system potrzebuje ułamka sekundy na reakcje, natomiast przy wlaczaniu/wylaczaniu ACS nic sie zupelnie nie dzieje.

http://s2.ifotos.pl/mini/IMG5543jp_qeapnae.jpg

Woytas 12-09-2018 09:27

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
rozpędź się w garażu , tylko nie zapomnij włączyć :619:

ja parę razy zawisłem albo brama nie do końca była jeszcze otwarta i w czasie podnoszenia kamera jeszcze chwyciła kawałek albo zbyt dużym tempem wg auta wjeżdżałem , na drodze może zdziałał raz ale to faktycznie ładowałem się w lukę w korku

Matych 12-09-2018 10:09

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
Postaw wielki karton na drodze i się rozpędz innej metody nie ma,on chgamuje w ostatniej chwili.

wime 12-09-2018 13:35

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
Myślę, iż system się w ogóle nie aktywuje, gdyż cokolwiek powinno się pojawić na LCD.
Sprawdzę to w ASO.

wime 14-09-2018 19:51

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
Sprawdzone.
W ASO potwierdzili, iż przy aktywacji ACS nic się nie pojawia na LCD, przynajmniej tak jest w wersjach europejskich (nie wiem jak w Fusion'ie). ASO nie podejmie się testowania ACS, bo jak :)

Niemniej jednak kartonów nie musiałem ustawiać, wystarczy nieco podjechac w trakcie otwierania bramy garażowej. Efekty murowany. W moim przypadku zadziałał.

princeas 08-09-2023 14:02

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
Odświeżam temat - czy ACS jest jakoś bezpośrednio powiązane z czujnikami parkowania z przodu? Czy to jest niezależny system i idzie do niego jakaś osobna wiązka/sterownik itp?
Pytam, bo po stłuczce wywala mi ten błąd (system nie zadział, bo jednak było więcej niż 30km/h). Niby wszystko zrobione, czujniki parkowania, system parkowania równoległego itd działa (to dzisiaj zrobione, a powiązywałem ten ACS z czujnikami właśnie).

Matych 08-09-2023 15:47

Odp: ACS - Active City Stop - jak sprawdzić działanie?
 
ACS to tylko moduł na szybie i nie ma nic wspólnego z czujnikami,ale musi grać z innymi podzespołami.Musi ktoś zakodować wszystko ktoś kto to potrafi,a nie ci co mieszają po tym dzwonie bo nie można go było odpalić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.