Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Olej w uk³adzie ch³odzenia. Focus 1,8 TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23345)

tsuful_zoo 05-04-2007 18:13

Olej w uk³adzie ch³odzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Witam
mam problem z Fordem Focusem 1,8 TDDI, a mianowicie za³wazy³em olej w uk³adzie ch³odzenia ( dok³adniej w zbiorniczku wyrównawczym ). g³owica i ch³odniczka oleju by³y sprawdzane na szczelno¶æ a uszczelka pod g³owice wygl±da na dobr±. nie wiem co jest
pomocy !!!!!!
Pozdrawiam

kuba 05-04-2007 18:15

tsuful_zoo, a na jakiej podstawie twoerdzisz ¿e uszczelka pod g³owic± jest OK??

tsuful_zoo 06-04-2007 09:26

wyjo³em j± i obejrza³em :fcp1
ale nie w tym rzecz , skad ten olej !! ?? :fcp5
pozdrawiam

kuba 06-04-2007 09:28

Ahaaa,ale z tego co ja wiem to po zdjêciu g³owicy i splanowaniu, uszczelkê powinno siê wymieniæ bo w³a¶nie tamtêdy mo¿e siê przedostawaæ olej do uk³.ch³odzenia.

Pinki 06-04-2007 12:27

te¿ s±dze ,¿e uszczelka. a tak przy okazji to jak juz mia³es zdiêt± uszczelkê to trzeba by³o odrazu zmieniæ

kostner 09-04-2007 01:07

Panowie wydaje mi sie ze tsuful nie do konca skumal co to jest uszczelka pod glowica :) Jezeli by wiedzial jak ja obejrzec to wiedzialby rowniez ze trzeba wymienic i ogladanie niewiele da :). Podejrzewam ze tsuful obejrzal sobie uszczelke pokrywy zaworoow. :) Tsuful jezeli mam racje to daj cynk co ty w zasadzie obejrzales.

A glowice nei zawsze trzeba planowac. Producent nawet nie zaleca. Jezeli silnik nie ulegl przegrzaniu i glowica zostala zdjeta zgodnie ze sztuka nie trzeba planowac, bo z doswiadczenia wiem ze i tak zostana zebrane resztki starej uszczelki i moze 0,02 mm materialu aby bylo widac ze cos robili :). Oczywiscie kazda glowice przed zalozeniem i planowaniem trzeba zmierzyc czy miesci sie w granicy odchylki.

tsuful_zoo 10-04-2007 20:08

to ja widze panowie ze nie skumali¶cie o co mi chodzi !!! silnik jest rozebrany i czeka na z³ozenie. boje sie go sk³adaæ i czekam na jakies podpowiedzi co mog³o sie stac z nim. uszczelka wyglada na dobr± ( tak mowilem o uszczelce pod g³owice a nie pod pokrywe zaworów) ale i tak zostaje wymieniona na now±. wiec lepiej powiedzcie cos w koncu m±drego zamiast sie m±drzyæ :fcp1
pozdrawiam

kuba 10-04-2007 20:11

tsuful_zoo, jak na razie to Ty próbujesz siê m±drzyæ!!! Skoro g³owica zosta³a ci¶nieniowo sprawdzona i nie ma zadnych rys (jest OK), to jedyn± opcj± jest uszczelka, no chyba ¿e gdzies w bloku poszed³ jaki¶ kana³ i tam leci p³yn ch³odniczy(ale to praktycznie nie mo¿liwe).Innych mo¿liwo¶ci nie ma.

kostner 10-04-2007 21:57

Nie no to teraz wszystko jasne :) Tak jak mowi kuba jezeli glowica jest sprawdzona na szczelnosc to nie ma w zasadzie innej opcji jak tylko ze olej dostawal sie do wody przez uszczelke pod glowica :). Powiedz jeszcze z jakiego powodu zdjales ta glowice.

tsuful_zoo 11-04-2007 07:18

samochod zosta³ kupiony za granic± odrazu w rozbiorce silnika. koles mowil ze wtryski by³y zr±bane ale co jeszcze to musialbym sie dowiedziec bo mam z nim jeszcze kontakt. napewno nie powiedzial mi o tym oleju w p³ynie ch³odniczym :fcp5
kuba ... ja proboje tylko otrzymac jakies informacje a nie sie przekomarzaæ :fcp4

kostner 11-04-2007 11:03

Hmmm koles cie poprostu lekko ooszukal. Auto musialo miec uszkodzona uszczelke pod glowica. Zapytaj go bardzo stanowczo czy silnik nie byl przegrzany moze poszla pompa wody co skutkowalo przegrzaniem i uszkodzeniem uszczelki. Zapytaj go dokladnie co bylo. Nie chce mi sie wierzyc zeby przez uszkodzone wtryski trzebabylo sciagac glowice :/. Znajomy mial lejacy wtrysk w VW Scharanie co spowodowalo wypalenie dziury w tloku mozliwosci jest duzo. Dlatego jeszcze raz powtarzam docisniej tego kolesia niech sie spowiada co bylo z autem nie tak.

macpex 17-03-2008 11:11

Re: Olej w uk³adzie ch³odzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Koledzy mam olej w zbiorniczku wyrównawczym Ford Focus 1800TDDI 2000
olej z miarki ubywa ..WODA NIE JEST w misce olejowej NIEDYMI chodzi równo ogrzewanie os³ab³o ..JAKIE MOGA BYÆ PRZYCZYNY

POMÓ¯CIE

megane1970 17-03-2008 20:48

Re: Olej w uk³adzie ch³odzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Cytat:

Napisa³ macpex
Koledzy mam olej w zbiorniczku wyrównawczym Ford Focus 1800TDDI 2000
olej z miarki ubywa ..WODA NIE JEST w misce olejowej NIEDYMI chodzi równo ogrzewanie os³ab³o ..JAKIE MOGA BYÆ PRZYCZYNY

POMÓ¯CIE

Witam

Je¿eli chodzi o olej wystêpuj±cy w zbiorniku wyrównawczym cieczy ch³odz±cej to w 9 przypadkach na 10 jest to uszkodzona ch³odniczka oleju. Przypadek sprawdzony u mnie i u kilku moich znajomych. Ca³y problem polega na tym, ¿e po zdemontowaniu ch³odniczki z samochodu i podpiêciu jej pod ci¶nienie nie wykazuje ona ¿adnej nieszczelno¶ci, poniewa¿ w samochodzie pracuje ona z du¿± wiêksz± temperatur±. Wzrost temperatury powoduje odkszta³cenie wadliwego aluminiowego rdzenia ch³odniczki i przenikanie oleju do uk³adu ch³odzenia. Jak wiadomo ci¶nienie oleju w uk³adzie smarowania jest wiêksze ni¿ ci¶nienie cieczy ch³odz±cej i st±d olej w p³ynie ch³odniczym a nie odwrotnie. Niestety po wymianie ch³odniczki czeka Ciê jeszcze p³ukanie ca³ego uk³adu ch³odzenia (obowi±zkowe).
Pozdrawiam.

281 23-06-2008 08:44

Re: Olej w uk³adzie ch³odzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Witam!
Mam ten sam problem z ch³odniczk±,mimo i¿ mam forda fieste z silnikiem focusa 1.8 tddi rocznik 2000.
Teraz w³a¶nie jestem po wymianie tej czê¶ci i niby ok,ale w uk³adzie ch³odz±cym jest tyle oleju ¿e ju¿ parê razy p³uka³em uk³ad i nadal wyrzuca mi przez zbiorniczek wyrównawczy ten ca³y syf.
Ile razy trzeba to powtarzaæ,czy lepiej wymontowaæ wszystkie wê¿e i ch³odnice i dobrze przemyæ?
Mo¿e znacie jaki¶ inny sposób?Ja wlewam ludwika.Dodam tylko tyle i¿ prawie ca³y olej mi zmieni³ uk³ad.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.