Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Olej w układzie chłodzenia. Focus 1,8 TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23345)

kostner 11-04-2007 11:03

Hmmm koles cie poprostu lekko ooszukal. Auto musialo miec uszkodzona uszczelke pod glowica. Zapytaj go bardzo stanowczo czy silnik nie byl przegrzany moze poszla pompa wody co skutkowalo przegrzaniem i uszkodzeniem uszczelki. Zapytaj go dokladnie co bylo. Nie chce mi sie wierzyc zeby przez uszkodzone wtryski trzebabylo sciagac glowice :/. Znajomy mial lejacy wtrysk w VW Scharanie co spowodowalo wypalenie dziury w tloku mozliwosci jest duzo. Dlatego jeszcze raz powtarzam docisniej tego kolesia niech sie spowiada co bylo z autem nie tak.

macpex 17-03-2008 11:11

Re: Olej w układzie chłodzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Koledzy mam olej w zbiorniczku wyrównawczym Ford Focus 1800TDDI 2000
olej z miarki ubywa ..WODA NIE JEST w misce olejowej NIEDYMI chodzi równo ogrzewanie osłabło ..JAKIE MOGA BYĆ PRZYCZYNY

POMÓŻCIE

megane1970 17-03-2008 20:48

Re: Olej w układzie chłodzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Cytat:

Napisał macpex
Koledzy mam olej w zbiorniczku wyrównawczym Ford Focus 1800TDDI 2000
olej z miarki ubywa ..WODA NIE JEST w misce olejowej NIEDYMI chodzi równo ogrzewanie osłabło ..JAKIE MOGA BYĆ PRZYCZYNY

POMÓŻCIE

Witam

Jeżeli chodzi o olej występujący w zbiorniku wyrównawczym cieczy chłodzącej to w 9 przypadkach na 10 jest to uszkodzona chłodniczka oleju. Przypadek sprawdzony u mnie i u kilku moich znajomych. Cały problem polega na tym, że po zdemontowaniu chłodniczki z samochodu i podpięciu jej pod ciśnienie nie wykazuje ona żadnej nieszczelności, ponieważ w samochodzie pracuje ona z dużą większą temperaturą. Wzrost temperatury powoduje odkształcenie wadliwego aluminiowego rdzenia chłodniczki i przenikanie oleju do układu chłodzenia. Jak wiadomo ciśnienie oleju w układzie smarowania jest większe niż ciśnienie cieczy chłodzącej i stąd olej w płynie chłodniczym a nie odwrotnie. Niestety po wymianie chłodniczki czeka Cię jeszcze płukanie całego układu chłodzenia (obowiązkowe).
Pozdrawiam.

281 23-06-2008 08:44

Re: Olej w układzie chłodzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Witam!
Mam ten sam problem z chłodniczką,mimo iż mam forda fieste z silnikiem focusa 1.8 tddi rocznik 2000.
Teraz właśnie jestem po wymianie tej części i niby ok,ale w układzie chłodzącym jest tyle oleju że już parę razy płukałem układ i nadal wyrzuca mi przez zbiorniczek wyrównawczy ten cały syf.
Ile razy trzeba to powtarzać,czy lepiej wymontować wszystkie węże i chłodnice i dobrze przemyć?
Może znacie jakiś inny sposób?Ja wlewam ludwika.Dodam tylko tyle iż prawie cały olej mi zmienił układ.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.