Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135249)

lukaszzal1 12-07-2011 22:20

Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!!
 
Witam!
Nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odp. więc zadaje wam pytanie, mam nadzieje, że swoją fachową wiedzą pomorzecie mi...
a więc zacznę od początku...
Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK3 2003 benz +LPg 173.000km
Poprzedni właściciel, wujek, przeprowadzał remont panewek przy ok 50-70 tys przebiegu. Gaz (STAG)został założony przy ok 40 tyś przebiegu.
Od momentu naprawy panewek, zaczął brać olej ( ford syntetyk 5w30) ok litra na 1000km.
Przy przy przebiegu ok 170.000km (orginalny przebieg) postanowiłem zmienić olej na gęściejszy MOBIL 10W40 z nadzieją ze zmniejszy się ilość zurzycia...
Jednak przy moim zaskoczeniu, silnik zaczał brać jeszcze więcej - ok 1litr na 600km...:(
Zrobiłem test i przez 1000km jazdy i w mieście i na trasie obroty nie przekraczały 3000obr/1min i niestety rezultatów nie było... jak brał tak i bierze olej...
Powiedzcie co moze być przyczyną większego zurzycia oleju???
Pierścienie czy panewki?
Czy może pomoże coś wymiana oleju spowrotem na fordowski tylko że o tych samym parametrach czyli 10W40?
czy jest możliwe żeby olej mu nie spasował? jak przez 170.000 jeździł na syntetyku fordowskim?
Chciałbym dodać, że nie były dolewane żadne uszlachetniacze do oleju typu "doktor"...
Auto urzytkowane w spokojny sposób- nie przegrzewane....
Bardzo proszę o odp.
Pozdrawiam

bolek-tarnow 13-07-2011 05:16

Odp: Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!!
 
ten silnik ma jezdzic tylko i wylacznie na oleju 5w30 o tym mowi instrukcja obslugi i bodajrze na korku wlewu oleju jest oznaczenie. zmiana oleju nic ci nie da. skoro bierze olej to z jakiegos powodu. po co panewki byly robione? olej za pozno zmieniony i dostaly panewki? co ma panewka do spalania oleju? pyta bo moim zdaniem nic. zrob probe olejowa i dowiesz sie czemu olej znika - pierscienie lub uszczelniacze zaworow.
o wszystkim dowiesz sie z forum - wystarczy uzyc funkcji szukaj.

lukaszzal1 13-07-2011 06:55

Odp: Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!!
 
Pisałem o panewkach zeby przedstawić historie auta.....
Wujek Kiedyś na autostradzie Kraków-Katowice jechał i zapaliła mu się lampka olejowa i po tym zdarzenia były robione paweki...
Czyli teraz iwyłącznie remont? wymiana pierścieni albo uszczelniaczy...
a zmiana spowrotem na 5W30? chyba nie ma co ryzykować prawda?

Sorki za pytania, poszukam jeszcze później na forum...

karloss 13-07-2011 07:33

Odp: Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!!
 
Nie chcę Cię martwić na zapas, ale najczęstszą przyczyną dużego apetytu tego silnika na olej (szczególnie przed 1 FL) były właśnie pierścienie. Najszybszym i chyba najlepszym sposobem jest poszukać drugiego silnika z nowszej budy.
Tak jak wcześniej było wspomniane szczegółów poszukaj w archiwum.

muli9 13-07-2011 08:13

Odp: Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!!
 
niech ktos zmieni to slowo z tematu na ż bo wali niezle po oczach ;)

Cobretti 14-07-2011 15:57

Odp: Większe zurzycie oleju po wymianie na gęściejszy!!!
 
okulnie ortokrafia siem kuania ;)

nie tylko f temacie ale i w opisie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.