Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247223)

pnw211 14-09-2015 16:34

nadmuch brak gorącego powietrza
 
Witam
zauważyłem ostatnio brak ogrzewania w nadmuchu, silnik ma temp. 90 stopni przełączam na największa temperaturę i leci chłodne powietrze zamiast gorącego. czy wiecie jaki może być tego powód ???

klin 15-09-2015 06:41

Odp: nadmuch brak gorącego powietrza
 
Witam!
Miałem taki sam przypadek. U mnie okazało się, że jest to tylko problem z linką (za pokrętłem ciepłego powietrza), nie wchodzącą prawidłowo w pancerz. Przy ruchu pokrętła w prawo zamiast wchodzić w pancerz, wyginała się w półkole. Wystarczyło ją ręcznie wyprostować i przywrócić prawidłowe położenie względem pokrętła, by mogła się swobodnie wsuwać w pancerz.
By dostać się do tej przestrzeni wystarczyło wysunąć lekko radio (instrukcje są na forum)
Oczywiście może to być coś poważniejszego (konieczność wymiany linki, problem z nagrzewnicą (patrz forum)), ale od sprawdzenia działania linki warto zacząć.

sebolek2 08-07-2016 10:27

Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma
 
Witajcie!

Pojawił mi się problem z ogrzewaniem. Jeszcze nie dawno chodziło jak trzeba, grzało bardzo mocno. W tym momencie przy zagrzanym silniku ogrzewania brak. Dziwna sprawa, bo jak chwile stoję samochodem, to czasem pojawi się ogrzewanie, ale podczas jazdy bardzo sporadycznie. Ktoś się orientuje co to może być? Silnik nagrzewa się prawidłowo w prawidłowym czasie.

Samochód ma klimatronic, podczas włączania ogrzewania słychać, że położenie nawiewów się zmienia, tak więc mechanika raczej ok. Termostat? Pompa? Czujnik jakiś? Doradźcie koledzy :)

pozdrawiam

edmun 08-07-2016 10:43

Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma
 
Obstawiałbym czujnik temperatury wnętrza auta

sebolek2 08-07-2016 10:45

Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma
 
Hehe, panowie, tak to jest, jak się nie popatrzy pod maskę. Nie sądziłem, że może mi się zrobić jakaś nieszczelność. Okazało się że 3 litry płynu wyparowały, a pod autem delikatnie kapie, więc można zamknąć temat, jakiś wąż poszedł się kłaniać :) Trzeba przejechać do warsztatu.

Notabene w garażu też miałem mokrą podłogę, ale upalne dni były, więc myślałem, że po prostu z klimy się leje, o ja niepoprawny :)

edmun 08-07-2016 12:06

Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma
 
I nie trafiłem :) Ale dzięki za uzupełnienie wątku :)

sebolek2 12-07-2016 11:42

Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma
 
Problemem okazał się zbiorniczek wyrównawczy. Jako, że mam silnik po chipie to non stop leciała mi rurka od turbiny do intercoolera, w końcu wymieniłem ją na kewlarową, ale zacisk od niej jest koło zbiorniczka. Niestety obróciłem go tak, żeby mi sie dobrze przykręcało, co w efekcie wytarło dziurę w zbiorniczku, to tak dla kogoś, kto będzie wymieniał ten element, trzeba pamiętać o dobrym ułożeniu cybanta!

majki_88 10-04-2021 20:56

Brak ogrzewania 1.8 TDCI
 
Witam wszystkich. W moim focusie nie działa ogrzewanie i próbuję dojść jaka jest tego przyczyna. Przy przekręcaniu pokrętła ciepło/ zimo słyszę, ze klapa w desce się przestawia. Sprawa jest o tyle dziwna, że płynu chłodniczego nie ubywa i jego poziom jest prawidłowy, a węże idące do nagrzewnicy są oba ciepłe, tak jakby płyn do niej dochodził, ale ciepło nie było odbierane przez wymiennik.
Raczej wykluczam awarię uszczelki pod głowicą, planuje jeszcze wymienić pompę wody bo z tego co się orientuję jest jeszcze fabryczna.
Mam jeszcze problem ze sporadycznymi skokami temperatury na czerwone pole, ale obstawiam najprędzej czujnik temperatury, ponieważ te skoki są zbyt gwałtowne i nieregularne, a silnik ma jednak jakąś tam bezwładność cieplną i raczej nie zmienia temperatury pracy w zakresie 90-120 C w ciągu kilku sekund.

Będę wdzięczny za pomoc, ponieważ kończą mi się pomysły.

edit: sprawdziłem cięgno od pokrętła temperatury, chodzi ok i steruje klapką, do tego słychać że przy kręceniu ciepło/ zimno zmienia się dźwięk przepływającego przez mieszacz powietrza.

majki_88 13-04-2021 15:12

Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma
 
Dla potomnych, u mnie winowajcą okazała się pompa wody. Była naprawdę stara, nie wiem czy jeszcze nie z pierwszego montażu, wirnik był urwany. Po wymianie pompy ogrzewanie jest ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.