Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152165)

Krzys. 29-02-2012 10:10

Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
Witam,
dopadł mnie mały problem z autkiem.
Mianowicie w czasie jazdy załącza się wentylator na 2 bieg i po chwili wskazówka od temperatury opada momentalnie na minimum. Auto traci moc w tym czasie. Gaszę silnik , zapalam ponownie i jadę dalej bez problemów, wsio wraca do normy. Aż do kolejnego razu :). Od wczoraj zdarzyło mi się 5 razy. Ktoś miał coś podobnego? Gdzie szukać przyczyny?

Krzys. 02-03-2012 06:44

Re: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
Nikt nie wie co może być?
W komputerze zarejestrowany błąd P1288. Sprawdziłem sobie ELMem 327.
To jest Temperatura głowicy poza zakresem pomiarowym. Wygląda na
uszkodzenie czyjnika temperatury silnika. Pytanie moje w krórym miejscy jest ten czujnik bo w Autodacie jest pokazane jakby na pokrywie zaworów po prawej stronie ale niestety tam go nie znajduję.

setaszi 02-03-2012 21:28

Odp: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
jest tam gdzie piszesz ,wkręcony w głowice ,szara spora wtyczka na kablu

Max* 03-03-2012 10:19

Odp: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
Witam. Cos w tym jest kolego kiedyś odłaczyłem ta szara wtyczke tak na próbę tam własnie jest czujnik temperatury w głowicy ta wtyczka jest na kablu jak pisał kolega setaszi. jak ja odłaczyłem to nie dało sie jechac samochód był słaby i wentylator chodził na drugim biegu wył jak głupi po prostu wchodził w tryb awaryjny tak jakby miał uszkodzony czujnik.

robocop007 07-07-2012 09:54

Odp: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
2 załącznik(i)
witam
mam mondeo 2006 2,2 TDCi 155kM
miałem podobny problem , w trakcie jazdy nagły spadek mocy , wskaźnik temperatury cieczy na zero ,po wyłaczeniu/włączeniu silnika problem znika na krócej lub dłużej , problem pojawia się na zimnym lub ciepłym silniku ,
po podłączeniu do komputera błąd P1288 .
po poszukaniu na forum i sugesti kolegów diagnoza: do wymiany czujnik temperatury głowicy silnika-ten czujnik wysyła sygnał do wskaźnika temp silnika ale także do komputera sterującego całym silnikiem ,
kupiłem czujnik przez internet- nowy oryginalny za 120.00zł / w serwisie W-wa : 190.00zł / , kupiłem klucz nasadowy wg. sugesti kolegi naciąłem diaksem:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sposób wymiany :
zdjąć osłonę silnika
ukaże się widok ze zdjęcia pierwszego: czujnik temperatury silnika jest pod osłoną ,
należy odkręcić nakrętkę oznaczoną 1 / klucz 10 / odgiąć plastikowy zaczep 2 i zdjąć osłonę
ukaże się widok ze zdjęcia drugiego :
odłączyć wtyczkę czujnika , zsunąć blaszkę mocującą kabelek czujnika z bolca , nałożyć na czujnik naciętą nasadkę klucza 15 - u mnie odkręciło się bardzo lekko i bez problemu
gwint nowego czujnika przesmarować smarem ceramicznym , dokręcić , podłączyć wtyczkę , nałożyć blaszkę , dokładnie naciągnąć kabelek pomiędzy czujnikiem a blaszką / aby nie obcierał o obracające się koło pasowe , zamontować osłonę koła pasowego i otwieramy zimne piwo ......

pozdrawiam

Robert

holdys 07-12-2021 17:33

Odp: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
Ja mam podobny problem, tyle że wymiana czujnika nic nie dała :-(
Sporadycznie, raz na jakiś czas, pojawia się błąd P1288 wraz z błędem U2199 (nieaktualne dane płynu chłodzącego silnik), objawy jak u kolegi robocop'a, czyli spadek mocy i włącza się wentylator, oraz "spada" wskaźnik temperatury silnika. Sprawdziłem jeszcze raz wtyczkę, kabel, etc. - bez efektu. Błąd potrafi pojawić się kilka kilometrów po starcie - ponowny zapłon powoduje że jest OK. Zdarza się raz na kilka dni, czasem raz na dzień, a potem jest OK. Może ktoś wie o co kaman ?

rajman 07-12-2021 18:30

Odp: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
Najpewniej coś nie kontaktuję. Albo przy pcm, albo po drodze. Niestety jest żmudna robota, przedzwonić kable i przeglądać wtyczki.

holdys 08-05-2022 06:59

Odp: Włącza sie wentylator na 2 bieg i opada wskazówka od temperatury
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 3384155)
Najpewniej coś nie kontaktuję. Albo przy pcm, albo po drodze. Niestety jest żmudna robota, przedzwonić kable i przeglądać wtyczki.

Dokładnie tak jak napisałeś rejman, problem był na wtyczce wiązki silnika. Wystarczyło przeczyścić styki (zro0biłem to również na wtyczce od komputera) i problem ustąpił. Dzięki :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.