Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83136)

dybcus 09-11-2009 16:37

Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Witam serdecznie.

Posiadam Forda C-max w. Ghia i doczytałem się, że niby zamontowane tam radyjko 6000 CD ma wbudowanego Bluetootha (rozmawiając przez kom. korzysta się z urządzeń audio). Czy to prawda? Jeśli tak to jak połączyć się telefonem z radiem i jak to wszystko skonfigurować. Z góry dzięki za odpowiedź :razz:

Tommy_boy 09-11-2009 20:08

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Ciekawe, ja o tym nigdy nie slyszalem, ale moze ktos jest bardziej w tym temacie oswiecony? Byc moze nowe radia , te z czerwonym podswietleniem maja taka funkcje? Wie ktos cos na ten temat?

jasiu66 09-11-2009 20:45

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Cytat:

Napisał dybcus (Post 1284324)
Witam serdecznie.

Posiadam Forda C-max w. Ghia i doczytałem się, że niby zamontowane tam radyjko 6000 CD ma wbudowanego Bluetootha (rozmawiając przez kom. korzysta się z urządzeń audio). Czy to prawda? Jeśli tak to jak połączyć się telefonem z radiem i jak to wszystko skonfigurować. Z góry dzięki za odpowiedź :razz:

Włącz bluetooth w telefonie i wyszukaj urządzenia, oczywiscie przy włączonym radiu. Powinieneś znaleźć Ford Audio....

dybcus 10-11-2009 06:54

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Tak nakazywała mi logika i tak robiłem. Sęk w tym, że żadnego urządzenia audio nie znajdował. Wyjścia są dwa:
-albo ten bluetooth w 6000CD to ściema;
-może wcześniej coś trzeba ustawić w radyjku?
W transitku znajdował FordAudio bez problemu.

jasiu66 10-11-2009 10:02

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Cytat:

Napisał dybcus (Post 1284838)
Tak nakazywała mi logika i tak robiłem. Sęk w tym, że żadnego urządzenia audio nie znajdował. Wyjścia są dwa:
-albo ten bluetooth w 6000CD to ściema;
-może wcześniej coś trzeba ustawić w radyjku?
W transitku znajdował FordAudio bez problemu.

w 6000cd nie ma wbudowanego bluetooth - blutooth występuje jako oddzielny moduł ... którego najwyraźniej nie posiada Twoje auto ...

dybcus 10-11-2009 11:17

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Cytat:

Napisał jasiu66 (Post 1284933)
blutooth występuje jako oddzielny moduł

Jasiu66 możesz napisać coś więcej na ten temat?

jasiu66 10-11-2009 16:31

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Cytat:

Napisał dybcus (Post 1284975)
Jasiu66 możesz napisać coś więcej na ten temat?

.. nie czuje się kompetentny w tym zakresie … poszukaj na forum tematu z modułem bt ...

danx 13-11-2009 20:31

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Ja miałem podobną sytuację na początku u mnie w maksie. Próbowałem połączyć telefon z radiem (Ford 6000CD czerwone podświetlenie) i nie mogłem. W końcu okazało się, że miałem wyłączoną w radiu funkcję bluetooth (menu/zaawansowane ustawienia). Po włączeniu telefon znalazł radio bez problemu podałem pin (0000) i śmiga. Pamiętaj o przeprowadzeniu autoryzacji w komórce, po to aby telefon za każdym razem automatycznie się komunikował z radiem.

dybcus 13-11-2009 21:14

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Cytat:

Napisał danx (Post 1288159)
W końcu okazało się, że miałem wyłączoną w radiu funkcję bluetooth (menu/zaawansowane ustawienia)

Niestety nie mam takiego wyboru menu w radyjku (zielone podświetlenie) Z zaawansowanym menu jest możliwość ustawiania jedynie informacji o drodze itp. :(

medik 16-11-2009 17:43

Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy
 
Cytat:

Napisał danx (Post 1288159)
Ja miałem podobną sytuację na początku u mnie w maksie. Próbowałem połączyć telefon z radiem (Ford 6000CD czerwone podświetlenie) i nie mogłem. W końcu okazało się, że miałem wyłączoną w radiu funkcję bluetooth (menu/zaawansowane ustawienia). Po włączeniu telefon znalazł radio bez problemu podałem pin (0000) i śmiga. Pamiętaj o przeprowadzeniu autoryzacji w komórce, po to aby telefon za każdym razem automatycznie się komunikował z radiem.

jakim przyciskiem zaakceptować ten PIN 0000 zeby włączyć bluetootha???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.