Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174754)

diwad86 29-01-2013 22:25

podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Witam,

Po odłączeniu akumulatora przestało mi działać podwójne ryglowanie, migacze nie migają, szyby zaprogramowałem (działają) i reszta też działa - wycieraczki, podgrzewana przednia szyba. szyby z pilota też działają. Problem jedynie z ryglowaniem co się mogło podziać?

radekg32 30-01-2013 00:13

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Cytat:

Napisał diwad86 (Post 1948769)
wycieraczki, podgrzewana przednia szyba

Co maja wycieraczki i grzana szyba do odpiecia aku ?
Nie bardzo chce mi sie wierzyc co ma wogole odpiecie aku do ryglowania drzwi...........
Wg mnie jesli juz jest cos nie tak z zamkiem od kierowcy (czytaj kierownikiem ;) ) to raczej powinien nie zamykac wszystkich drzwi przy jednym nacisnieciu przycisku z pilota.
Po sobie to powiem Ci tak,ze niestety ale te zamki sa tak bardzo czule na zmiany temp. i wilgoc,ze wlasnie wtedy potrafi dzialac jak mu sie zachce.
Tobie kolego proponuje poprobowac jeszcze raz,byc moze,ze wina lezy po stronie samego pilota przy kluczyku.

fundil 30-01-2013 03:46

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1948794)
Co maja wycieraczki i grzana szyba do odpiecia aku ?

A zdziwił by się kolega że jednak mają.
Ubiegłej zimy siadł mi akumlator,po włożeniu na miejsce też przestały mi śmigać wycieraczki czasowe,tempomat,grzana szyba przednia.Po prostu wyleciały z GEM-a

diwad86 30-01-2013 07:10

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Cytat:

Napisał fundil (Post 1948809)
"Ubiegłej zimy siadł mi akumlator,po włożeniu na miejsce też przestały mi śmigać wycieraczki czasowe,tempomat,grzana szyba przednia.Po prostu wyleciały z GEM-a"

i co kolego z tym zrobiłeś? bo mnie się wydaje że to też wina GEM-a ale jak to naprawić?

Bump:
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1948794)
"Co maja wycieraczki i grzana szyba do odpiecia aku ?
Nie bardzo chce mi sie wierzyc co ma wogole odpiecie aku do ryglowania drzwi..........."

Kolego odsyłam do stronki : http://www.fordclubpolska.org/porady.php?action=go&zakres=mondeo&type=27

tak że wydaje mi się że GEM ma z tym coś wspólnego.

radekg32 30-01-2013 09:05

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Cytat:

Napisał diwad86 (Post 1948834)
i co kolego z tym zrobiłeś? bo mnie się wydaje że to też wina GEM-a ale jak to naprawić?

Bump: Kolego odsyłam do stronki : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tak że wydaje mi się że GEM ma z tym coś wspólnego.

No to zwracam honor :)

fundil 30-01-2013 18:08

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Cytat:

Napisał diwad86 (Post 1948834)
i co kolego z tym zrobiłeś? bo mnie się wydaje że to też wina GEM-a ale jak to naprawić?

WDS/IDS i po sprawie,oczywiście 100PLN nie moje

diwad86 30-01-2013 19:04

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
hmm...dzięki. w sobotę popatrzę na drzwi kierowcy i tak miałem wiązkę wymieniać. może ona już padła całkowicie.

Grze 30-01-2013 23:48

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Spróbuj tego:
Można ustawić centralny tak, że po naciśnięciu guziczka w kluczyku otworzą się tylko drzwi kierowcy a kiedy klikniemy dwa razy, to dopiero wtedy otworzy się cała reszta. Ustawia się to poprzez wciśnięcie obu guziczków w kluczyku (otwieranie i zamykanie) przez ok. 3-4 sek. Auto zaświeci kierunkami potwierdzając o aktywacji.

diwad86 31-01-2013 20:34

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Cytat:

Napisał Grze (Post 1949494)
Spróbuj tego:
Można ustawić centralny tak, że po naciśnięciu guziczka w kluczyku otworzą się tylko drzwi kierowcy a kiedy klikniemy dwa razy, to dopiero wtedy otworzy się cała reszta. Ustawia się to poprzez wciśnięcie obu guziczków w kluczyku (otwieranie i zamykanie) przez ok. 3-4 sek. Auto zaświeci kierunkami potwierdzając o aktywacji.

dzięki spróbuje czy w ogóle będzie jakaś reakcja:) a czy ponowne wciśnięcie przycisków przez parę sekund dezaktywuje tą funkcję?

Grze 31-01-2013 21:00

Odp: podwójne ryglowanie przestało działać po odpięciu akumulatora
 
Tak


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.