Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] zalewa mi prawą strone (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73051)

wojtusss 26-06-2009 15:05

zalewa mi prawą strone
 
Witam, zauważyłem taki problem że po ulkewach jak auto stoi na zewnątrz to mam wode z przodu u pasażera. Jeżdże bez dywanika i jak nacisne palcem to jes ok pół centymetra wody i ciągle susze ( myślałem że się nazbierało ale wysuszyłem całkowicie wczoraj lało i znowu ten sam problem) zastanawiałem się nad dziurką w podłodze ale autem nie wyjeżdżałem więc odpada, oglądałem uszczelki dzrzwi i przy relingach też są ok. Moje podejrzenie padają w kierunku wody spod maski a dokładniej jak wlatuje wod pod maske że może gdziś pod schowkiem jest jakaś dziura:/ czy jest tam jakaś uszczelka? Ma ktoś jakiś pomysł? Podobny problem? Bo teraz musze dokładnie wysuszyć i myśle o tym by wyłożyć wnętrze jakimś delikatnym papierem i spłukac szlaufem aby sprawdzić skąd może się brać woda

dempsej 26-06-2009 16:43

Odp: zalewa mi prawą strone
 
Witam,
jesteś blisko jeśli chodzi o miejsce wlewania się wody tzn. za schowkiem po stronie pasażera ;) skorzystaj z opcji szukaj a będziesz miał kilka lub nawet kilkanaście postów w tym temacie :) Chodzi o filtr kabinowy i sparciałą uszczelkę pod nim ;)

bary 26-06-2009 19:13

Odp: zalewa mi prawą strone
 
Cytat:

Napisał dempsej (Post 1194035)
Chodzi o filtr kabinowy

Też tak myśle,
dużo było na ten temat.

Sławek Mondło 26-06-2009 20:48

Odp: zalewa mi prawą strone
 
Dokładnie tak jak napisali koledzy wyżej,też ostatnio miałem ten problem wystarczył silikon i 30 min roboty.Musisz odkręcić prawą stronę podszybia i później obudowe filtra przeciw pyłkowego.Wyczyść i zasmaruj silikonem u mnie jest git.Pozdro

tom.jan 26-06-2009 23:03

Odp: zalewa mi prawą strone
 
U mnie to pomoglo ale tylko troche.Mozna przezyc,jednak po mocnym dlugim deszczu CZASAMI jest mokro.Nie ma regoly jak stoi,podejrzewam ze cos nie tak jest z odplywami szyberdachu, ale trudno to sprawdzic a nie chce na chama lac woda.Pozdro

wojtusss 27-06-2009 23:10

Odp: zalewa mi prawą strone
 
No i zakleiłem obudowe filtra i miejsce gdzie filtr łączy się z samochodem ale dziśpo ulewie również była woda :/ ale jak rozbierałem plastiki tzw podszybie zauważyłem że tam uszczelki niestykają się z szybą tzn że możliwe że jakoś pod szybą zlatuje ale nie widać że to płynie tylko po prostu pojawia się kałuża :/ sam nie wiem czy to może nie pod spodem jakoś musze wysuszyć i wyłożyć papierem toaletowym zleje wodą i zobacze skąd bierze się woda bo to chyba jedyna metoda która pokaże to miejsce

robo1277 28-06-2009 12:34

Odp: zalewa mi prawą strone
 
witam niekoniecznie u mnie jak leciało do środka tyle że od strony kierowcy to też myślałem że to wina podszybia ale po odkręceni nadkola okazało się że gumowa przelotka przez którą przechodziła jakaś wiązka była za mocno wciśnięta i przez tą właśnie przelotkę dostawała się woda. Po poprawieniu przestało narazie lecieć. Pozdrawiam

wojtusss 28-06-2009 13:09

Odp: zalewa mi prawą strone
 
robo1277 czy mógłbyś troszke przybliżyć swój problem tzn nei wiem czy dobrze zrozumiałem, zdjąc wykładzine i tam grzebać? czy z zwenątrz coś szperałeś?

andreas 28-06-2009 19:40

Odp: zalewa mi prawą strone
 
Tu zabierałem głoś w tej sprawie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

robo1277 28-06-2009 22:07

Odp: zalewa mi prawą strone
 
grzebałem od zewnątrz tzn odkręciłem przyszybie ,zwaliłem koło i odkręciłem nadkole. W środku odsłoniłem tapicerkę (tyle ile mogłem) i zacząłem lać wodę obserwując czy wszystkie kanaliki są drożne i się dopatrzyłem że pod jednym z kanalików idzie wiązka elektryczna. Przesunąłem ją troszkę dalej i poprawiłem tą gumową przelotkę co przez nią kable wchodzą do środka (właśnie przez tą gumę dostawała mi się woda do środka)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.