Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157801)

wolfgang3 14-05-2012 11:46

1 załącznik(i)
koledzy , w c-maxie z dpf-em,2.0TDCi , mam taki problem że, po nocy odpalając samochód i gdy silnik nabierze temperatury chcę jechać szybciej lecz samochód nie ma mocy, po przejechaniu paru-parunastu kilometrów moc na jakiś czas wraca a później znowu ginie, ale stając np: na swiatłach wtedy gdy mu znowu brakuje mocy wpada silnik w lekkie drania obrotów , tak jakby się zapowietrzał, wyłącze go i włącze i jest znowu dobrze na chwile, później znowu to samo, musiałbym go co 2 kilometry wyłączać i włączać żeby było dobrze. Wymieniłem filtr paliwa bo dawno nie był wymieniany , samochód ma przejechane ponad 200 tysięcy, turbina świszcze elegancko gdy samochód ma moc. Jak myślicie czego to wina może być ? Egr , DPF , Przepustnica czy jeszcze co innego ? dodam że gdy lekko zaczyna falować na obrotach gdy brak mu mocy to po wył i wł nie ma już falowania obrotów i moc wraca

komputer pokazuje takie błędy, p2566-obód czujnika sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki,
p2263-obwód regulatora ciśnienia doładowania turbosprężarki.
do tego jest jeszcze taki błąd p0098 obwód 2 czujnika temperatury powietrza wlotowego , nie wiem czy one są powiązane,
Może jakiś czujnik jest padnięty i raz działa raz nie ?? to nie jest czasem ten czujnik co na zdjęciu zaznaczony na różowo ?

na zdjęciu na różowo

zip90 25-07-2012 11:01

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
ja mam ten sam problem w mojej foczce, te same błędy, tylko od 2 dni juz nie mam mocy (mogę wyłączać, załączać i nic) może ktoś pomorze?

bodziofila 26-07-2012 04:58

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
podepnij pod idsa i zobacz jakie bledy wyrzuci,przepustnica to raczej nie,egr moze takie objawy dawac,mi zgasl czasami jak byl brudny,zaczalbym jednak od podpiecia pod komuter(na zdjeciu nie brakuje jeszcze tam czegos?nie odpiales wezyka podcisnienia?mam troche inny silnik moze mi sie tylko wydaje)pozdrawiam,a nie doczytalem jest zawor sterowania turbem chyba (brazowy kolor) u mnie jest miedzy filtem a blokiem silnika

RomekEKK 09-12-2012 22:14

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
Podkleję się pod temat. Mam trochę podobne objawy jak Wolfgang3 tylko że w C max 1.8 TDCi 2007 r. Podczas jazdy wszystko w porządku. Zatrzymujemy się na światłach czy przed skrzyżowaniem, silnik schodzi na wolne obroty - do tej chwili jest ok. Chcemy ruszyć, wkładamy bieg i chcąc dodać gazu auto nie ma mocy, obroty z drganiem
rosną powoli, przy puszczaniu sprzęgła obroty spadają i nie idzie jechać. Wyłączam zapłon i odpalam od razu - wszystko jest w porządku. Występuje to nieregularnie ale ostatnio coraz częściej. W połowie roku czyszczona była turbina, EGR. Komputer z oprogramowaniem do Forda nie pokazuje żadnych błędów. Może ktoś z koleżeństwa rozgryzł już taki przypadek. Pozdrawiam.

darekzrybnika 15-12-2012 17:34

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
witam mam to samo z sharanem 1.9 tdi ale u mnie objawia sie w ten sposob ze odpalam auto i jedzie ok ale wystarcza gorka wzucam 3 bieg i po pewnym czasie slabnie resetuje to wylaczeniem z kluczyka i smiga dalej az do nastepnej gorki zdazalo mi sie to sporadycznie ale od pewnego czasu zdaza sie to dosc czesto jesli ktos mial taki przypadek prosze o porade boje sie ze to pompa paliwowa bo mialem merca i bylo to samo a kasy na naprawe pomp bo bylo ich 2 poszlo jak za drugie auto

Hansolo 15-12-2012 19:03

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
Cytat:

Napisał darekzrybnika (Post 1922551)
witam mam to samo z sharanem 1.9 tdi ale u mnie objawia sie w ten sposob ze odpalam auto i jedzie ok ale wystarcza gorka wzucam 3 bieg i po pewnym czasie slabnie resetuje to wylaczeniem z kluczyka i smiga dalej az do nastepnej gorki zdazalo mi sie to sporadycznie ale od pewnego czasu zdaza sie to dosc czesto jesli ktos mial taki przypadek prosze o porade boje sie ze to pompa paliwowa bo mialem merca i bylo to samo a kasy na naprawe pomp bo bylo ich 2 poszlo jak za drugie auto

Poczytaj na forum VW. Znany przypadek tzw "notlauf" - tryb awaryjny przeładowanie , albo niedoładowanie turbiny. Przypadków może być wiele, ale najczęstsze to przycinające się kierownice w turbo-turbina do czyszczenia jeżeli jest VNT, zawór N75 , grucha od podciśnienia przy turbo.

agassii 15-12-2012 20:24

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
Szwagier miał to samo w Pasku 115 KM. Turbina poszła do regeneracji i śmiga biedniejszy niestety o 1600 zł. Wcześniej przez kilka miesięcy co jakiś czas tracił moc, aż w końcu stracił ją na dobre...

berthold61 18-12-2012 11:59

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 1922595)
Poczytaj na forum VW. Znany przypadek tzw "notlauf" - tryb awaryjny przeładowanie , albo niedoładowanie turbiny. Przypadków może być wiele, ale najczęstsze to przycinające się kierownice w turbo-turbina do czyszczenia jeżeli jest VNT, zawór N75 , grucha od podciśnienia przy turbo.

NO I PO PRIMO 1
WĘŻYKI PANIE WĘŻYKI Z tym jest najwięcej problemów one się przecierają w zaczepach kosztują 6 zł za metr a ty zapłacisz za turbo 1600 oni czekają na takich jeleni ,więc pochyl się nad tym moterkiem i wszelakie wężyki te cieniutki posprawdzaj

szejk78 07-01-2013 09:10

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
Cytat:

Napisał wolfgang3 (Post 1827988)
koledzy , w c-maxie z dpf-em,2.0TDCi , mam taki problem że, po nocy odpalając samochód i gdy silnik nabierze temperatury chcę jechać szybciej lecz samochód nie ma mocy, po przejechaniu paru-parunastu kilometrów moc na jakiś czas wraca a później znowu ginie, ale stając np: na swiatłach wtedy gdy mu znowu brakuje mocy wpada silnik w lekkie drania obrotów , tak jakby się zapowietrzał, wyłącze go i włącze i jest znowu dobrze na chwile, później znowu to samo, musiałbym go co 2 kilometry wyłączać i włączać żeby było dobrze. Wymieniłem filtr paliwa bo dawno nie był wymieniany , samochód ma przejechane ponad 200 tysięcy, turbina świszcze elegancko gdy samochód ma moc. Jak myślicie czego to wina może być ? Egr , DPF , Przepustnica czy jeszcze co innego ? dodam że gdy lekko zaczyna falować na obrotach gdy brak mu mocy to po wył i wł nie ma już falowania obrotów i moc wraca

komputer pokazuje takie błędy, p2566-obód czujnika sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki,
p2263-obwód regulatora ciśnienia doładowania turbosprężarki.
do tego jest jeszcze taki błąd p0098 obwód 2 czujnika temperatury powietrza wlotowego , nie wiem czy one są powiązane,
Może jakiś czujnik jest padnięty i raz działa raz nie ?? to nie jest czasem ten czujnik co na zdjęciu zaznaczony na różowo ?

na zdjęciu na różowo

mam to samo :mad: Pacjent Focus II 2.0 136km
"błąd p0098 czujnik temperatury powietrza zasysanego 2 Sygnał za duzy" rozwiazał ktoś ten problem? i czy to ten czujnik co wolfgang3 zaznaczył na rózowo?:mad:czy moze to przepływka?
Wymieniłem olej + filtr,filtr paliwa dalej był problem.Po umuwieniu się w aso ford na naprawe ew.przeczyszczenia czujnika problem na razie znikł.Czyzby foka się wystraszyła? :D

Jeremi00 30-04-2023 23:57

Odp: Spadek mocy,po wyłączeniu i wł znowu dobrze
 
Cześć wszystkim czy wiadomo jak zakończył się temat w/w ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.