Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Gumy stabilizatora przód - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229334)

axel83 17-08-2015 17:54

Gumy stabilizatora przód - wymiana
 
Witam.
Orientujecie się czy wymiana gum stabilizatora w Focusie II Kombi jest jakoś utrudniona (typu opuszczanie sanek, rozcinanie obejmy ) ??

Mam głuche stukanie na nierównościach w przednim zawieszeniu - diagności nie widzą problemu. Na chybił trafił mówią żeby wymienić gumy stabilizatora jak nie pomoże to poduszki amortyzatorów... Łączniki już wymieniłem - zero zmiany :)

Andrzej K. 17-08-2015 21:03

Odp: Gumy stabilizatora przód - wymiana
 
Twoje objawy świadczą właśnie o wyeksploatowaniu tych gum, miałem podobnie i po ich wymianie nastała cisza. Co prawda nie wiem jak to wygląda w MKII, ale w "jedynce" wymieniłem te gumy bez dodatkowych atrakcji o których wspominasz (opuszczanie sanek, cięcie obejmy). Jednak łatwo nie było, bo miejsca mało i trzeba mieć dobrze wygimnastykowane rączki, ale da się radę.
Jedno co mogę zasugerować to jeżeli zdecydujesz się na wymianę to bezwzględnie zastosuj oryginalne gumy, aby za chwilę nie powtarzać operacji z wymianą.

axel83 18-08-2015 10:45

Odp: Gumy stabilizatora przód - wymiana
 
Cytat:

Napisał Andrzej K. (Post 2442690)
Twoje objawy świadczą właśnie o wyeksploatowaniu tych gum, miałem podobnie i po ich wymianie nastała cisza. Co prawda nie wiem jak to wygląda w MKII, ale w "jedynce" wymieniłem te gumy bez dodatkowych atrakcji o których wspominasz (opuszczanie sanek, cięcie obejmy). Jednak łatwo nie było, bo miejsca mało i trzeba mieć dobrze wygimnastykowane rączki, ale da się radę.
Jedno co mogę zasugerować to jeżeli zdecydujesz się na wymianę to bezwzględnie zastosuj oryginalne gumy, aby za chwilę nie powtarzać operacji z wymianą.

Czy było u Ciebie widać zużycie tych gum? Czy wymiana w ciemno?

Andrzej K. 18-08-2015 16:01

Odp: Gumy stabilizatora przód - wymiana
 
Nie, po wyjęciu wzrokowo wyglądały w porządku.
Z tymi gumami to jest tak, że bardziej występuje zmęczenie materiału (nie do zobaczenia) niż uszkodzenie mechaniczne.
Jakbyś ewent. wymieniał te gumy to pamiętaj,że ostateczne dokręcenie obejm wykonuje się przy opuszczonym i odciążonym aucie na glebie.
Ja dodatkowo przed założeniem traktuję je smarem silikonowym. Zapobiega to starzeniu się gumy i sprawdza się u mnie nie tylko w tym aucie.

axel83 18-08-2015 20:06

Odp: Gumy stabilizatora przód - wymiana
 
Cytat:

Napisał Andrzej K. (Post 2443034)
Nie, po wyjęciu wzrokowo wyglądały w porządku.
Z tymi gumami to jest tak, że bardziej występuje zmęczenie materiału (nie do zobaczenia) niż uszkodzenie mechaniczne.
Jakbyś ewent. wymieniał te gumy to pamiętaj,że ostateczne dokręcenie obejm wykonuje się przy opuszczonym i odciążonym aucie na glebie.
Ja dodatkowo przed założeniem traktuję je smarem silikonowym. Zapobiega to starzeniu się gumy i sprawdza się u mnie nie tylko w tym aucie.

Dziękuje za dobre rady :)

kinomysz 18-08-2015 21:44

Odp: Gumy stabilizatora przód - wymiana
 
U mnie były stuki na nierównościach. Przyczyną był zużyty amortyzator. Na oko suchy na szarpakach sprawny, a mimo wszystko walił na nierównościach. Powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.