Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Głośnik centralny jak dostać się do wiązki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318554)

Kalis 19-03-2021 20:09

Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Cześć
potrzebuje waszej pomocy
poprzedni właściciel zamontował inne radio, głośnik centralny nie jest podpięty ... albo nie działa, wiązka jest zablokowana lub gdzieś podpięta
musze ja wypiąć, chce zamontować inny głośnik bo podobno ten jest kiepski
ma ktoś informacje jak dostać się do wiązki, jak ona biegnie

Vito2m 19-03-2021 23:43

Odp: Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Maskownica glosnika jest na metalowych zatrzaskach po obwodzie , musisz z boku podwarzyc delikatnie i wypinac po obwodzie , musisz to robic z wyczucie aby nie uszkodzic , latwo to nie wychodzi , uzyj plastykowych lyzek , Glosnik w tej maskownicy jest dobry ma plastykowa membrane , jak przewody ida do radia musisz sam sprawdzic , wycignac radio i bedziesz widzial ,

Kalis 20-03-2021 20:35

Odp: Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Gdzieś coś mocno trzyma te przewody
Nie idą do radia
Radio wyciągnięte głośnik rozkręcony
Ruszając przewodem od głośnika nic nie widać żeby się jakiś przewód ruszam za radiem
Dlatego pytam, którędy i do czego on biegnie

Vito2m 20-03-2021 23:48

Odp: Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Przewody moga byc polaczone z jakas glowna wiazka , pewnie bys sie dowiedzial jak zdjal Kokpit , tak to ciezka sparawa , watpie aby ktos odpowiedzial na to pytanie , ja bynajmnie nie odpowiem

ras23 16-11-2022 18:43

Odp: Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Hej, podepnę się do pytania, czy ktoś ma wiedzę gdzie podpięty jest kabel z głośnika centralnego? I ewentualnie w którym miejscu wchodzi w desce (miejsce schowka - sprawdziłem wszystkie otwory ale nie widzę, żeby któryś prowadził do wnętrza deski). Może ktoś przerabiał temat, może ktoś ma jakieś zdjęcia pomocnicze...

Parch 17-11-2022 07:09

Odp: Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Cytat:

Napisał ras23 (Post 3432651)
czy ktoś ma wiedzę gdzie podpięty jest kabel z głośnika centralnego?

Wiązka głośnika centralnego jest wpięta do głównej wiązki kokpitu (szare złącze) m/w w okolicach licznika, tzn. za licznikiem z prawej strony (środek deski prawie idealnie). Żeby się tam dostać należy licznik zdemontować. Nie ma potrzeby demontowania całego kokpitu.
Potem główną wiązką (o ile wiązka ta jest odpowiednio wyposażona) rozprowadzane są kabelki dalej albo do radia, albo do zewnętrznego wzmacniacza.



Cytat:

Napisał ras23 (Post 3432651)
miejsce schowka - sprawdziłem wszystkie otwory ale nie widzę, żeby któryś prowadził do wnętrza deski

To bardzo intrygujące ponieważ po wyjęciu schowka/głośnika centralnego każdy otwór w tej wnęce prowadzi do wnętrza "deski". Może jednak sprawdź jeszcze raz.

ras23 17-11-2022 16:43

Odp: Głośnik centralny jak dostać się do wiązki
 
Jasne, sprawdzę jeszcze na spokojnie, na szybko ciężko tam manewrować i ogólnie kiepski dostęp od góry. Ale mam już mniej więcej nakreślone czego gdzie szukać. Dzięki za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.