Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przewody hamulcowe - ku przestrodze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156776)

eddek 28-04-2012 11:58

Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Przed wyjazdem wakacyjnym radzę dobrze sprawdzić przewody hamulcowe z tyłu. U mnie jeden po prostu pękł i po hamulcach. Na ręcznym jakoś dojechałem do mechanika. Gdyby ktoś jechał przede mną, to pewnie bym w niego przywalił - o trasie nawet nie chcę myśleć, bo pewnie jakieś drzewo bym zahaczył.

Po sprawdzeniu również drugiego przewodu okazało się, że jest tak samo sparciały i po zdjęciu dopiero widać było, że w połowie był przerwany.
Nie wiem, jak Ford mógł takie coś wypuścić na rynek, żeby po 10 latach rozpadały się gumy. Kupiłem Boscha po 70 zł i spokój.

Gdyby to był duży wyciek, to mógłbym zostać bez sprzęgła - w końcu ten sam płyn...

SrebnaStrzała 28-04-2012 12:41

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Bez sprzęgła to jeszcze da się jechać ale bez hamulców to sobie nie wyobrażam tym bardziej ze u mnie tak działa ręczny że prawie nie działa.

Mateoo 28-04-2012 13:42

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Ostatnio zaglądałem na swoje, i tylko z wierzchu widać leciutkie pęknięcia. Tak myslę czy się za to zabrać:)

Robert_Taki 28-04-2012 14:01

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
To nie wina Forda.W końcu przewody miały już sporo lat.Bardziej świadczy to o naszych (polskich) stacjach diagnostycznych robiących przeglądy okresowe.
W UK to by nie przeszło.Ostatnio musiałem wymienić wszystkie przewody hamulcowe z tyłu, ponieważ była na nich rdza.

leon 72 28-04-2012 14:54

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Zgadzam sie z przedmowca, mieszkam w Niemczech i widzialem na wlasne oczy jak cieko jest przebrnac przez przeglad techn. takiemu ,np. 12-latkowi. Wystarzy ognisko lup kilka rdzy i autko jest uziemione !

eddek 28-04-2012 17:28

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Cytat:

Napisał Mateoo (Post 1821358)
Ostatnio zaglądałem na swoje, i tylko z wierzchu widać leciutkie pęknięcia. Tak myslę czy się za to zabrać:)

Moje wyglądały tak samo, a po zdjęciu pęknięte przy samym hamulcu.

SrebnaStrzała 28-04-2012 19:46

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Ktoś próbował je samemu wymieniać?

Robert_Taki 28-04-2012 19:51

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Przewody elastyczne wymienia się bez problemu.Warto użyć specjalnego klucza do odkręcenia.Potem należy odpowietrzyć.

avix 28-04-2012 20:04

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
temat poruszany kilka miesięcy temu ale ku przestrodze nigdy nie za mało więc ja tylko dodam że w mondeo podchodzące pod 10lat i przebieg koło 200 000 to na 100% mają do wymiany te 2 tylne gumowe przewody

darmodziej 28-04-2012 20:24

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Cytat:

Napisał avix (Post 1821463)
mają do wymiany te 2 tylne gumowe przewody

A do sprawdzenia wszystkie, zresztą nie tylko w Fordach Mondeo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.