Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   C-MAX MK2 Kupno planowane ... doradzicie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143037)

jacpiw27 03-11-2011 21:37

C-MAX MK2 Kupno planowane ... doradzicie?
 
Witam,
Tak, wiem, jeżdżę inna marka niż Ford :)
Ale to się ma zmienić i z pewnych względów (mój wzrost :D) wybór padł na C-Maxa.
Przymierzone, obejrzane, żona stwierdziła że może być (70% czasu to ona będzie go męczyła ...) i teraz dylemat.
Dobór napędu do tego woziku. Auto ma być w miarę świeże (2007-2008 ).
Na pewno ma to być diesel. Sporo ofert jest na 1.6, tyle że ... czy to nie słaby silnik do tego autka?
Widziałem, że 1.6 jest w dwóch (?) wersjach - 90 (95?)KM i 110KM. Duża różnica pomiędzy tymi napędami?
1.8 - 115KM, no i najsilniejsza jednostka, 2.0 i 136KM.

Doradźcie co wybrać, na co zwracać uwagę w tym autku, jakie są jego słabsze miejsca/punkty/dżwięki :)
Zdravim,
j@zz

C-sław 03-11-2011 21:54

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Witam, typowe awarie dla c-maxa to: alternator, nieszczelność pod wtryskiwaczami (dotyczy 1.6 tdci), nie sprawność zamka centralnego tylnej klapy. To są rzeczy które jeśli nie były naprawiane/wymieniane to śmiem twierdzić, że Cię nie ominą. Reszta podobnie jak w innych dieslach. A teraz trochę peanów: zawieszenie rewelacja, prowadzi się super, hamulce doskonałe, pozycja za kierownica świetna, moc przy 109KM zadawalająca zużycie paliwa bardzo łaskawe dla kieszeni. Ty szukasz już po lifcie więc wygląd z zew i wew jeszcze lepszy. Decyzja?

wrzoch 03-11-2011 23:20

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Cytat:

Napisał C-sław (Post 1731524)
Witam, typowe awarie dla c-maxa to: alternator, nieszczelność pod wtryskiwaczami (dotyczy 1.6 tdci), nie sprawność zamka centralnego tylnej klapy. To są rzeczy które jeśli nie były naprawiane/wymieniane to śmiem twierdzić, że Cię nie ominą. Reszta podobnie jak w innych dieslach. A teraz trochę peanów: zawieszenie rewelacja, prowadzi się super, hamulce doskonałe, pozycja za kierownica świetna, moc przy 109KM zadawalająca zużycie paliwa bardzo łaskawe dla kieszeni. Ty szukasz już po lifcie więc wygląd z zew i wew jeszcze lepszy. Decyzja?

Jest tego jeszcze trochę. Jeśli chodzi o to co wybierać, to ja na przykład już nie kupiłbym 1.6TdCi (troszkę słaby jak na ten samochód). Chociaż zależy jak chcesz go użytkować. Do miasta nadaje się w sam raz. W trasy brakuje 6 biegu. 90KM odpada w ogóle.
Jeśli chodzi o subiektywne wrażenia (bo o typowych awariach jest już kilka tematów i cię moderatorzy mogą ścignąć za powielanie), to zależy czego szukasz od samochodu.

Mi najbardziej podoba się:
- Samochód sam w sobie z wyglądu. Giugiaro go nie ciosał, Do S-Maxa też mu trochę brakuje, ale nawet ładny jest.
- Zawieszenie i prowadzenie tego samochodu (chociaż moja kobieta narzeka, że dziury czuć - coś za coś)
- Ilość przestrzeni w środku versus rozmiary tego samochodu na zewnątrz.
- Średnica zawracania
- Pomijając przednie słupki duża powierzchnia szyb, a co za tym idzie całkiem niezła widoczność.
- Fotochromatyczne lusterko wsteczne
- System aranżacji siedzeń z tyłu (każdy fotel mogę wyjąć oddzielnie, a dodatkowo zsunąć do tyłu i do środka zewnętrzne tylnie - robi się ogrom miejsca na nogi dla pasażerów (wtedy już tylko dwóch) z tyłu. Szkoda, że pochylać się ich nie da do tyłu, ale i tak z tyłu nie jeżdżę.
- W miarę płaska podłoga z tyłu po wyrzuceniu siedzeń.
- OGROMNA ilość schowków jak dla mnie
- Radio i nagłośnienie Sony
- Bardzo dobre hamulce
- Stosunkowo niedrogi w eksploatacji
- Welurowa tapicerka
- Możliwość samodzielnej wymiany żarówek w 10 minut bez konieczności zasuwania do ASO i demontażu połowy samochodu.
- Elektryczny ręczny (ale to pewnie dlatego, że się jeszcze nie zepsuł i że nie jeżdżę bokiem zimą)
- Żaluzje w drzwiach tylnich
- Grzana szyba, której niestety nie mam, ale Ci co mają to raczej chwalą.

Z tego co mi osobiście się nie podoba:
- Wyciszenie - słabiutko, chociaż w Altei jest jeszcze gorzej. Ja swojemu troszkę pomogłem, jest lepiej, ale do pełnej satysfakcji brakuje dużo, oj dużo.
- Pierdołowate awarie w stylu nie chce się otworzyć maska, klapa, mi się raz drzwi nie chciały zaryglować.
- Słychać wyraźnie na nierównościach jak pracuje zawieszenie
- Spasowanie elementów i jakość plastików wewnątrz - twarde i jakieś takie nie za ładne
- Trwałość żarówek H7
- Jakość uszczelek drzwi - o dziwo ojciec w Fieście Mk6 z 2005 ma dużo lepszą uszczelkę rantu drzwi niż C-Max Mk1 i Mk2, no i tamta nie skrzypi.
- Brak nawiewu na tylny rząd siedzeń (poza tym pod fotelami z przodu), przez co ciężko schłodzić pasażerów z tyłu latem.
- Pół metrowy bat anteny - jakby nie można było zintegrować w szybie, albo dać krótką antenkę z tyłu.

Reasumując. Jeśli potrzebujesz w miarę sprytnego autka do poruszania się raczej po mieście niż w dłuższych trasach wybierz 109KM 1.6TdCi.
Jeśli jeździsz w dłuższe trasy - tylko 2.0TdCi.
Poszukaj czegoś z Soniakiem - dużo ładniej gra od Visteona, ma dodatkowo przynajmniej dwa głośniki z tyłu - wysokotonowe co znacząco poprawia odsłuch radia u pasażerów z tyłu. Bez grzanej szyby i grzanych foteli o ile nie ma skóry da się żyć. Polecam welurową tapicerkę. Ręczny tradycyjny oszczędzi kosztów niezbyt taniej ewentualnej naprawy. Klimatronic działa całkiem nieźle - lepsze to niż kręcić gałką, raczej nie powinien się zepsuć. Roletki w drzwiach z tyłu przydadzą się latem, chociaż lubią wytwarzać dodatkowe hałasy na wybojach.

Gdybym miał drugi raz kupować samochód mógłbym się zastanowić nad kupnem C-Maxa, ale tym razem lepiej poszukał i dokładniej sprawdził.

jacpiw27 04-11-2011 18:25

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
dzięki za informacje.
To jeszcze takie pytanka - silnik 2.0 TDCi ma standardowo DFP.
Czy silniki 1.6 (w tym wypadku chodzi o ten 109KM) był fabrycznie w wersji z i bez DFP?
A może był tylko "z" i reklamowane jako fabrycznie "bez" to przeróbki z "usuniętym" DFP ?

I czy lepiej zainteresować się tym 2.0 i usunąć mu DFP jak przyjdzie na to pora (na oku mam takiego który ma niecałe 110.000 przebiegu) czy może jednak 1.6 "fabrycznie bez DFP" ? Właśnie to mnie zastanawia czy faktycznie to jest fabrycznie bez (auto z 2009 roku) czy było usuwane :domowym sposobem" ?

Chodzi konkretnie o takie dwa autka, przy czym niekoniecznie dokładnie te egzemplarze, chyba, że odpowiednio się cenę wynegocjuje :) no i przejdą wstępny "ogląd".
1.6: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2.0: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leonov 04-11-2011 19:18

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Jeżeli chodzi o DPF to po roku 2005 to raczej wszystkie mają !? nie wiem jak z mocą w 1,6 bo ja mam 2,0 TDCi ale raczej na C-MAX to za mało ! co do usterek dodał bym zawór EGR u mnie rok po wymianie na nowy zaczyna znowu szwankować :-( , no i bardzo wrażliwy na spadki napięcia akumulatora.
Co do spalania to w mieście przy ciężkiej nodze potrafi koło 10 litrów "łyknąć" zimą !

SMUTNYINDYK 04-11-2011 19:31

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Ten pierwszy to na pewno 90KM bo po 2004 wszystkie 109KM miały DPF. A tak w ogóle to kup sobie CITROENA C4 PICASSO-o wiele ładniejszy i komfortowszy samochód. Lepiej wyciszony, zawieszenie luksusowe i przecież te same silniki.

PYRA 05-11-2011 01:36

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1731937)
Ten pierwszy to na pewno 90KM bo po 2004 wszystkie 109KM miały DPF. A tak w ogóle to kup sobie CITROENA C4 PICASSO-o wiele ładniejszy i komfortowszy samochód. Lepiej wyciszony, zawieszenie luksusowe i przecież te same silniki.

Mam 2005 rok 109 KM i jest bez DPF
Co do Citroenka wszystko ok ale jak dla mnie zawieszenie za miękkie, miałem okazje przejechac tym autkiem kilka set kilometrów i czułem sie jak na statku. Bez urazy SMUTNYINDYK;)

jacpiw27 - jak widzisz w moim opisie posiadam 109 KM 1.6. Uzytkuje juz trzeci rok. Jak dla mnie to super kompromis. Autko dośc żwawe i zadowala sie rozsądną ilością paliwa. Jako zagorzały kibic żużla dużo jeszcze z kumplami na mecze oraz Grand Prix. Kumple nie chcą jeździć innym autem na takie eskapady:). Przeważnie jeździmy w czterech, dość "solidnych" facetów. Jazda sprawia mi wielką frajde, mocy nie brakuje a wskazówka od zbiornika paliwa dość długo stawia opór grawitacji;). Mój kuzynek który dzięki mnie zachorował na C-maxa kupił sobie 2.0 130 KM. Przyznaje, mocy jest odczuwalnie wiecej ale kosztem większego spalania. Jak nie stanowi to dla Ciebie problemu to polecam 2.0 a jesli nie jesteś "Kubicą" to zadowoli Cie 1.6 109 KM.

Co do sugestii kolegi wrzoch o 6 biegu - przy dzisiejszym natężeniu ruchu w Polsce, jakości drug i fotoradarów co kilka kilometrów nie odczuwam jego braku. Co do wersji 90 KM zgadzam sie z nim całkowicie. Testowałem takiego C-maxa, porażka.

Także zycze powodzonka w zakupie ale zapewniam Cie, ze obojętnie na jakiego sie zdecydujesz to będziesz zadowolony:). Autko posiada swoje wady ale jest bardzo wdzięczne i przede wszystkim super sie prowadzi ! Moja małżonka również dużo uzytkuje naszego Maxa. Przymierzam sie ostatnio do zmiany auta i oboje mamy takie same zdanie - to na pewno będzie znowu C-max:)
Pozdrawiam.

tomtomasz 06-11-2011 21:31

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Cytat:

Napisał jacpiw27 (Post 1731516)
Na pewno ma to być diesel.


Z silnikami 1,8 i 2,0 C-max też jest wdzięcznym autem, a awaryjność/kłopotliwość dużo mniejsza... warto przemyśleć :)

jak już kupisz i nie będziesz miał osłony silnika od dołu to polecam założenie...
koszt nie duży a zawsze trochę ciszej no i alternator w zimę mniej cierpi :)

jak masz dzieci to rolety w tylnych drzwiach są rewelacyjne
no i lusterko fotochromatyczne się sprawdza...

a podgrzewana przednia szyba ma tą zaletę, że jest zintegrowana z podgrzewaniem spryskiwaczy szyb - i to jest super...

jasna tapicerka brudzi się strasznie... ale za to fajnie wygląda...

c-matix 06-11-2011 22:09

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Jesli szukasz autka do normalnej jazdy 110Km ci wystarczy, jesli lubisz mieć moc pod nogą to 2.0 tdci jest fikuśne,a jesli masz kase na usunięcie dpfa to jeszcze lapsza bajka, a spalanie 0,5-1l tylko wiecej no i ubezpieczenie.

Ja mam 90Km z 2005r bez dpfa i bez dwumasy jezdze i narazie ok brakuje tylko szóstki na trasy.

thecoach 07-11-2011 15:43

Odp: Kupno planowane ... doradzicie?
 
Witam,
jestem tutaj nowy i też mam zamiar dołączyć do grona posiadaczy C-MAX'a :). W mojej Hondzie niestety lata, zużycie i ciągłe dolewanie oleju już mnie męczy. Poza tym jest niski i przez co mam problem z włożeniem mojej córki do środka no i brak mocy przy pełnym załadowaniu tylko 75 KM przy włączonej kilmie strach wyprzedzać.

Szukam auta tak do max 25 000, rocznik 2005, rocznie robię maks 15 000, co 2-3 miesiące robię dłuższe trasy około 800 km łącznie, no i wakacje tutaj już dłuższe trasy. Codziennie samochód robi 6 km w jedną stronę i po południu tyle samo - Warszawa także korki. W przyszłym roku planuje wyjazd do Włoch i to będzie wyzwanie 1700 km w jedną stronę.

Wybór silnika dla auta to benzyna poniważ wcześniej miałem, kupione auto benzynowe zawsze ma mniejszy przebieg no i boję się zimy jak będę robił takie krótkie odcinki.

Ostanio poszukuję właśnie auta i wybór na 80 % to C-MAX z silnikiem benzynowym 1.8. Inne samochody jakie biorę pod uwagę to
2. Seat Toledo III 1.6 benzyna - silnik trochę słaby
3. Seat Altea 1.6 benzyna - silnik trochę słaby
4. Skoda Octavia II 1.6 benzyna - silnik trochę słaby
5. Toyota Corolla Verso 1.8 benzyna - cena wysoka

Na co mam zwracać uwagę przy zakupie C-Maksa i co mam w pierwszej kolejności wymienić po zakupie?

Co myślicie o innych autach?


Pozdr
Radek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.