Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] luzy w przeniesieniu napędu... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71842)

Klaif 09-06-2009 21:12

luzy w przeniesieniu napędu...
 
Wiem że kiedyś to już omawiałem,a ale w miedzy czasie wymieniłem sławną półoś wychodzącą ze skrzyni z wyrobionym wieloklinem...
czyli mam wymienione łożyska... przegub wew i zew z prawej strony.
z lewej zero luzu... i dalej mam takie objawy:
jadę autkiem.... puszczam gaz.... autko na biegu i sobie jadę... ale jak dodam gaz to jest delikatne puknięcie i szarpnięcie budą...przy gwałtownym puszczeniu gazy to samo... tak jakby był gdzieś luz....
po wymianie półosi tej wychodzącej ze skrzynie nie miałem tego przez 2 dni i znowu to to za cholerstwo? kojarzy ktoś? może u kogoś też coś podobnego było.... przędzej pukały mi takrze łożyska, ale wymieniłem oba.
Ja już delikatnie operuję gazem, ale jak żona się dorwie [początkujący kierowca] to aż mi :537:

janbra 09-06-2009 21:24

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Klaif, dla pocieszenia napiszę, że mam to samo. Też wymieniłem półoś bo myślałem że to będzie to. Niestety efekt pukania po dodaniu / ujęciu gazu pozostał.

kor1011 09-06-2009 21:53

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Może poduszka za skrzynią ma luz?Przytrzymuje silnik,żeby się nie bujał.

Ryba77 10-06-2009 06:20

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Albo poduszka silnika

Klaif 10-06-2009 06:26

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
niby są całe... sam nie widziałem, ale zobaczę jeszcze raz. Przenosilo by się to na budę???

Ryba77 10-06-2009 06:34

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Bardzo mocno czuć to w aucie

senda2 10-06-2009 06:45

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Delikatnie zasugerowałbym luz w mech różnicowym.

wacek_pl 10-06-2009 07:41

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Cytat:

Napisał Klaif (Post 1182607)
niby są całe... sam nie widziałem, ale zobaczę jeszcze raz. Przenosilo by się to na budę???

tak, jeśli guma w poduszce jest uszkodzona, miałem kiedyś w Eskorcie taki efekt optycznie poduszki był OK, ale ta za silnikiem miała oderwaną gumę od metalu czego nie było widać, dopiero po pod lewarowaniu silnika sprawa wyszła na jaw

subratri 10-06-2009 08:42

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
ja też stawiam na tą łapę pod skrzynią.

Stefano 11-06-2009 10:18

Odp: luzy w przeniesieniu napędu...
 
Przebieg Panowie, przebieg robi swoje, taki wyczuwalny luz, dziura, czy przejscie między depnięciem, a puszczeniem gazu zaczyna się juz po około 100 - 150 tyś przebiegu, a nawet nie raz i wczesniej, pózniej wiadomo to juz jest tylko gorzej.
U mnie np. jest tak; jak ja jadę tego luzu nie ma, ale jak siądą za kółko moje domowe kobietki, to wtedy jest i to bardzo. :)
Nie szukałbym tego w poduszkach zawieszenia silnika, czy skrzyni, wystarczy przecież podnieść jedno z przednich kół, wrzucić jakiś bieg i poruszać delikatnie kołem w jedna i w deruga stronę, Wiemy juz wtedy o co chodzi.

Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.