Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Olej na wlocie intercoolera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132257)

ebondo 02-06-2011 11:56

Olej na wlocie intercoolera
 
Witam,
mam problem z moją foczką (99r, 1.8tddi, 3d). Od dłuższego czasu pojawia się na osłonie intercoolera na górnej krawędzi olej/ropa - czarna maź. Do tego nie czuje przy przyśpieszaniu momentu załączenia turbinki, dodatkowo dość nieźle dymił przy dodawaniu gazu. Wczoraj zaślepiłem egr i jakby mniej dymi. Co do mocy to może jest jej minimalnie więcej. Oleju raczej nie ubywa.
Koledzy i Koleżanki....co to może być? Domyślam się że turbina ale chciałbym to najpierw potwierdzić w 100% zanim oddam do regeneracji żeby nie robić niepotrzebnie.

Z góry dzięki za pomoc.

bptaszynski 02-06-2011 12:18

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Zdejmij bałwanki od intercoolera i zajrzyj do środka, jak będzie wylewał się olej to masz odpowiedź.

ebondo 02-06-2011 12:30

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Nie jestem biegłym mechanikiem - odpowiedź czyli turbina jak sie domyślam?

Cobretti 02-06-2011 12:55

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
1. czy masz to na obu rurach ??
2. czy w twoim silniku (TDDI) występuje zawór wysokiego ciśnienia pod pokrywą zaworów ??

jeżeli na pytanie 2 odpowiedź brzmi nie - to nie wiem co może być przyczyną
jeżeli na pytanie 2 odpowiedź brzmi tak - to sprawdź ten zawór czy pracuje należycie (pewnie podłączenie kompa bo u mnie sprawdzenie przyczyny trwało "wypicie kawy" )

ebondo 02-06-2011 13:18

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
oleju nie mam na rurach tylko z przodu osłony intercoolera, tuż za "grillem"...

bptaszynski 02-06-2011 19:54

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Nie wiem o co chodzi z tym zaworem wysokiego ciśnienia ale zdaje się że u nas (tddi) nie występuje, jeśli się mylę niech ktoś sprostuje.
Oprę to na własnym przypadku, olej delikatnie sączył się z łączeń na rurce intercoolera (tej z prawej na dole). Teraz zaczęło już ostro kapać. Diagnoza nieszczelność turbosprężarki czyli do regeneracji. Z tego co się zdążyłem zorientować koszt to ok 500 zł.

pit76 02-06-2011 20:21

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1663119)
zawór wysokiego ciśnienia

czego ciśnienia,paliwa?
coś się chyba zakręciłeś

ebondo 03-06-2011 11:08

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Wczoraj zauważyłem jeszcze że przy dodaniu gazu na luzie około 3tys obrotów z okolic katalizatora wydobywa sie jakby żężenie.... Jakieś pomysły?

Monciak 05-06-2011 08:40

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Cytat:

Napisał ebondo (Post 1663096)
Witam,
... pojawia się na osłonie intercoolera na górnej krawędzi olej ... nie czuje przy przyśpieszaniu momentu załączenia turbinki ... dodatkowo dość nieźle dymił przy dodawaniu gazu.

Ja miałem dokładnie to samo w swoim Mondeo.
Szwagier mechanik bez zaglądania do środka zamówił turbinę, następnego dnia kurier przyniósł mi turbinę, po założeniu której auto nabrało mocy, przestało dymić i brać olej. Wg mnie sprawa jest oczywista.

Pozostaje jedynie wybór regeneratora. Z tego co wiem są różni. Szwagier zawsze bierze z Bukowic jako, że ich turbiny mają bardzo dobrą opinię.
8) Jak znam szwagra, to skoro od nich bierze, to są najlepsi.
Z resztą sprawdź sam - tu masz link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Powodzenia

ebondo 17-06-2011 19:56

Odp: Olej na wlocie intercoolera
 
Witam ponownie, pojawił się kolejny objaw. Przy ok.1500 obrotów intercooler wyje. Nie jest to gwizd ani stukanie tylko właśnie wycie. Zapytam po raz kolejny...jakieś wskazówki??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.