Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Samochód nie odpala 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301195)

Dangra 25-09-2019 15:24

Samochód nie odpala 2.0 TDCI
 
Witam,
Sprawdziłem wiele tematów na forum ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi na mój problem.
Mianowicie jak w temacie jestem posiadaczem Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2003 roku.

Problem nastąpił po tygodniowym postoju. Po przekreceniu kluczyka silnik kręci ale nie odpala przy czym pojawila się ikonka check engine. Mechanik podpial silnik pod komputer. Wykazalo błąd czujnika położenia wału korbowego. Po usunięciu błędów silnik odpalal bez problemów (był gaszony i zapalny kilka razy w tym z przerwą na jakieś 2-3) h. Przejechałem około 200 km bez żadnego problemu, po zaparkowaniu zgasilem silnik. Na drugi dzień chcąc odpalić ponownie wyskoczył ten sam błąd i nie dało rady nic zrobić. Rozmawiałem z mechanikiem i stwierdził że trzeba wymienić czujnik. Po skasowanie błędów ponownie silnik odpalal. Na drugi dzień spodziewałem się tego samego że nie odpali lecz ku mojemu zdziwieniu nie pokazał się błąd i silnik odpalił. Udałem się do mechanika, który wymienił czujnik położenia wału. Po wymianie nie było problemów, odpalal na dotyk, podczas jazdy nic się nie zapalalo. Po około 2 tyg po wyjeździe z ronda zgasł mi samochód. Udalo mi się zjechać na pobocze spróbowałem odpalić i nic. Po około 10 minutach spróbowałem ponownie i odpalił bez zarzutu. Jakieś 2 dni później sytuacja miała miejsce na tym samym rondzie i również po odczekaniu około 10 minut odpalił. Przez 3 kolejne dni nie było żadnych problemów (dodam że codziennie robię około 100 km tym samochodem). Akumulator był trochę słaby więc wyciągnąłem goni podladowalem. Po włożeniu akumulatora na swoje miejsce samochód odpalił bez problemu. Zrobiłem po tym kolejne 100 km. Niestety na drugi dzień chcąc odpalić ponownie miałem ten sam błąd że wyskakuje ikonka check engine i silnik nie odpala. Mechanik podpial pod komputer i twierdzi że znów wyskakuje błąd czujnika położenia wału. Usunął błędy i niestety wciąż to samo. Dodatkowo zauważyłem że miga kontrolka od świec przy odpalaniu (sprężynka).

Czytałem wiele tematów i wciąż nie znalazłem odpowiedzi na to. Wiele objawów pokrywa się z innymi tematami lecz nie wiedziałem aby w podobnym zestawieniu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Deryll 25-09-2019 16:17

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
A to może wina czujnika położenia walka rozrządu. Znajduje się pod szyna CR. Czarne były wadliwe. Szare ponoć poprawione.

Dangra 25-09-2019 17:05

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3177062)
A to może wina czujnika położenia walka rozrządu. Znajduje się pod szyna CR. Czarne były wadliwe. Szare ponoć poprawione.

Posiadam już szary. Tylko czy poprawione w tym przypadku znaczyło że nie było z nimi takich problemów? Czy też jest możliwa awaria?

logo 25-09-2019 17:07

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
To też może być wtrysk, u mnie nawet z wtrysku bąbelki powietrza wychodzą i zapowietrzają układ , taka piana powstaje , przelewem do filtra paliwa i ponownie do pompy . Próbę przelewową wtrysków proponuję. Pomiar ciśnienia pompy wysokiego ciśnienia . Ważne aby nie zapowietrzyć układu, bo nawet nieszczelny przelew go zapowietrzy, a to może pompę uszkodzić, ponoć wrażliwe .

Deryll 25-09-2019 17:48

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
Nie słuchaj kolegi i zostaw wtryski w spokoju. Jeszcze przyjdzie na nie pora. 😀 Coś z tymi czujnikami nie halo.

Dangra 25-09-2019 21:50

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
Chyba rozpoczne od wymiany czujnika. Jest to koszt okolo100 zł. A jak sprawdzałem to wymiana jest w miarę prosta. Jak nie pomoże to zobaczę co dalej

Jaryska 26-09-2019 06:00

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
Zmien akumulator na dobry, i problemy znikną.

Nie może być tak, że każdy czujnik ktory kupujesz, akurat trafiasz na wadliwy.
Gdyby tak bylo, to producent czujnikow został by w skarpetkach, bo stracił by opinię, i nikt by nie kupował, to znaczy nie indywidualny klient, tylko producenci samochodów.

Dangra 26-09-2019 08:04

Odp: Problem z odpaleniem mondeo 2003 r. 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3177226)
Zmien akumulator na dobry, i problemy znikną.

Nie może być tak, że każdy czujnik ktory kupujesz, akurat trafiasz na wadliwy.
Gdyby tak bylo, to producent czujnikow został by w skarpetkach, bo stracił by opinię, i nikt by nie kupował, to znaczy nie indywidualny klient, tylko producenci samochodów.

Czy możliwe jest aby od akumulatora pojawiały się takie błędy na komputerze?

Jaryska 26-09-2019 10:24

Odp: Samochód nie odpala 2.0 TDCI
 
Wystarczy sprawdzic akumulator miernikiem, podczas rozruchu, i bedzie widac do ilu Volt spada napiecie podczas rozruchu, jak spadnie do ok 9 Volt, to beda takie skutki.
I nie ma co rozmyslac, bo tak jest.

Dangra 26-09-2019 17:53

Odp: Samochód nie odpala 2.0 TDCI
 
Wymieniłem czujnik (był czarny) i samochód odpala bez zarzutu. Koszt czujnika 125 zł, a sama wymiana zajęła 10 min.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.