Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] remont silnika czy nowy silnik? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128075)

Gucwiak 09-04-2011 13:11

remont silnika czy nowy silnik?
 
Witam.
Kilka miesięcy temu kupiłem mondeo 2.0 16v mk3 2001r i po 2-3 miesiącach zaczął brać olej ok 2-3 litry na 1000km. Mechanik wymienił mi uszczelniacze i stwierdził ze dziwi się że ten silnik jeszcze pracuje bo poprzedni właściciel ewidentnie zajechał ten silnik i przygotował do sprzedania. Moje pytanie brzmi lepiej wyremontować ten silnik czy kupić używany a młodszy? i co taniej wyjdzie? z góry dzięki za odpowiedź

bambelo 09-04-2011 13:16

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
kupić silnik oczywiście sprawdzony z gwarancją rozruchową...będzie taniej tak myślę bo w zajechany silnik będziesz cały czas inwestował. Już nawet nie pytam jak sprawdzałeś auto przed kupnem ;) Pewnie były właściciel nalał ceramizera do silnika.

1olek 09-04-2011 17:39

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
kup drugi silnik tylko nie wierz w bajki ze angliki maja przejechane 40 tys mil, te co ida do PL maja ponad 150 tys mil i sa to raczej wraki, chyba ze kupisz silnik z rozbitka to wtedy przebieg bedzie prawdziwy i silnik powinien byc OK

toomekk6 09-04-2011 18:04

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Ale jaki to silnik bo 2.0 16v nic mi nie mówi.
Benzyna czy Diesel?
TDCi czy TDDi?

Też myślę, że lepiej by było kupić używany. Tylko trzeba dobrze poszukać i oczywiście dokładnie sprawdzić silnik ażeby w kolejne g*wno nie wleźć...

jareczek1980 09-04-2011 18:33

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
cięzko jest go remontowac bo nie bardzo są do niego czesci kupić, jeśli to benzyna

Gucwiak 10-04-2011 07:53

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
tak to benzyna jest

jareczek1980 10-04-2011 08:19

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
to obawiam się, że pozostało ci szukanie silnika, zapytaj kolegę OTTO on to samo przechodził więc może Ci pomoże, jeśli tu go nie znajdziesz, to szukaj na MKP

cornholio01 10-04-2011 16:26

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1634922)
kup drugi silnik tylko nie wierz w bajki ze angliki maja przejechane 40 tys mil, te co ida do PL maja ponad 150 tys mil i sa to raczej wraki, chyba ze kupisz silnik z rozbitka to wtedy przebieg bedzie prawdziwy i silnik powinien byc OK



Nie prawda:)-jak ktoś jest na miejscu to idzie kupić,jak nie to raczej parch no i zależy gdzie sie szuka,pozatym to jak szukac silnika chcesz to lepiej żeby ktoś przed kupnem go oblukał żeby skuchy nie było i wtedy bierz:)

Gucwiak 10-04-2011 16:38

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
problem w tym ze nie mam nikogo w Anglii kto by się na tym znał wiec pozostaje mi kupić silnik w PL

cornholio01 10-04-2011 16:42

Odp: remont silnika czy nowy silnik?
 
to jak tak to Anglie olej,szukaj u nas-ewentualnie rozważ remont tego co masz o ile on sie nadaje do tego i po paru tysiącach nie będzie to samo ale remont wyjdzie drożej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.