Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Wtryskiwacze czy Pompa. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177941)

Athenry 14-03-2013 09:46

Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Witam,
Wczoraj odebrałem samochód od mechanika, jest po wymianie pompy wody i świec żarowych. Jadąc do mechanika kilka dni temu samochód jeździł w pełni normalnie, jedyny mankament jaki był to większe spalanie. Wczoraj mechanik poinformował mnie, że złożył samochód i przejechał się nim i stwierdza, że w samochodzie są do wymiany wtryski. pojechałem do niego po odbiór samochodu, odpaliłem wszystko w porządku dopóki nie ruszyłem. generalnie samochód jest bardzo słaby, tak jak by nie chodził na wszystkich cylindrach, wskazówka obrotów podczas jazdy skacze jak podczas trzęsienie ziemi i samochodem strasznie trzęsie. Jest tak na każdym biegu. Czy mechanik miał racje mówiąc, że to są wtryski?, czy może pompa wtryskowa? a może zwyczajnie coś ?

wezyr248 14-03-2013 10:10

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
sprawdz czy rury gumowe nie sa popękane pewnie dostaje falszywe powietrze i szarpie

Athenry 14-03-2013 10:17

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Rury są ok, bo wymieniałem ostanio. To nie jest lekkie szarpanie... szrpie tak, że wszystkie plastiki w samochodzie trzeszcza...

Mariusz 14-03-2013 10:23

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Przy montażu po wymianie w/w części może nie podpiął jakichś czujników, wężyków z podciśnieniem, bądź pomylił sposób ich podłączenia (wężyków).

Athenry 14-03-2013 10:27

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
skutkowało by takimi objawami? brakiem mocy? mocnym szarpaniem i kopceniem na szaro?(bardzo gęsto nawet przy rozgrzanym silniku o zapachu spalonej ropy)

Mariusz 14-03-2013 10:28

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Zapewne- tak.

wezyr248 14-03-2013 10:31

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
niech sie zaloże ze to rura od ic :) albo ci przeciął opaska albo gdzies pekła o ile jest zalozona:D

Athenry 14-03-2013 10:45

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Człowieku, rury od intercoolera są w porządku bo ostanio wymieniałem sam własnoręcznie. Zastanawiam się czy źle podłączona pompa wody może tym skutkować... Już nie mam pomysłów 'Biednemu zawsze wiatr w oczy i XXXXXXXXX...

EDIT:

Kolega takie słownictwo zatrzymaj dla siebie na forum jest to niedopuszczalne.
wojtekn

Deryll 14-03-2013 10:49

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Cytat:

Napisał Athenry (Post 1975590)
Człowieku, rury od intercoolera są w porządku bo ostanio wymieniałem sam własnoręcznie

Człowieku rury sam wymieniałeś, ale mechanik mógł łapy wsadzić nie tam gdzie trzeba. Posprawdzaj wszystko od nowa i nie daj się naciągać na wtryski.

Mariusz 14-03-2013 10:51

Odp: Wtryskiwacze czy Pompa.
 
Bądź też do wymiany termostatu porozpinał wszystko to, co mu w tym przeszkadzało, a później nie pospinał jak należy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.