Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180932)

HyperC 24-04-2013 18:56

Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Witam wszystkich. Chcialbym zapytac czy moge legalnie zmienic reflektory przednie z podstawowych halogenow na halogeny ale z soczewka (wygladajace jak xenon). czytalem rozne tematy i jestem totalnie zgubiony, czytam o chinskich wynalazach i nie wiem czy to sie tyczy tych wlasnie lamp. Chcialbym je wymienic tylko ze wzgledow estetycznych i nie chce miec przez to zadnych problemow ani nie chce byc uwazany za durnia swiecac innym po oczach.

Moje drugie pytanie dotyczy corneringu. Ogladalem juz te nowe lampy z projektorem i zauwazylem ze maja jedna zarowke wiecej niz moje. Da sie to w ogole podlaczyc i czy bedzie dzialac? Jezeli ktos wie to prosze o pomoc. Z gory dzieki!
Moje auto to Mondeo mk4 ghia 1.8 tdci z 2008 a lampy z soczewka poczodza z TitaniumX 2009.

arturek 24-04-2013 19:17

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Witam

Lampy soczewkowe na zwykłe żarówki - to reflektory z funkcją doświetlania zakrętów

Musiałbyś przełożyć jeszcze wszystko co potrzeba do skręcania reflektorów

Ktos na forum miał problemy z tymi mechanizmami

pozdrawiam
Arturek

HyperC 24-04-2013 20:04

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Czyli wyglada na to ze gra nie warta swieczki. Mialem nadzieje ze to bedzie tylko kwestia zakupu i przelozenia reflektorow ewentualnie drobne zmiany w komputerze, ale skoro trzeba jakies mechanizmy przekladac to chyba sobie daruje, predzej sprzedam tego i kupie titanium. Mondeo jest sliczny rowniez ze zwyklym halogenami :P

Misiecki 25-04-2013 08:20

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
arturek aq czy doświetlanie nie jest realizowane przez dodatkową żarówkę bez fizycznego obracania soczewki ?

mrk26 25-04-2013 09:26

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
tak i do tego oddzielny moduł, i ponoć w kostce jest więcej kabli ;)

medyk88 25-04-2013 10:47

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2002302)
Witam

Lampy soczewkowe na zwykłe żarówki - to reflektory z funkcją doświetlania zakrętów

Musiałbyś przełożyć jeszcze wszystko co potrzeba do skręcania reflektorów

Ktos na forum miał problemy z tymi mechanizmami

pozdrawiam
Arturek

ja miałem - poprostu silniczek wypadł na wybojach z mocowania

arturek 25-04-2013 14:09

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Cytat:

Napisał Misiecki (Post 2002588)
arturek aq czy doświetlanie nie jest realizowane przez dodatkową żarówkę bez foizycznego obracania soczewki ?

Witam

Ja mam zwykłe ale koledzy na forum opisywali że soczewka się skręca

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Popatrz na fotki - ilość żarówek taka sama: kierunki, pozycja, mijania, długie

http://images03.olx.pl/ui/11/91/92/1...-Auto-Moto.jpg

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_r...o-13785497.jpg

pozdrawiam

HyperC 26-04-2013 15:49

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
W moich zwyklych halogenach jest 5. Pozycja, mijania, długie i jeszcz taka zarowka ktora sie zapala jak otwieram auto pilotem. W tych lampach ktore ogladalem na szrocie na bank byla jedna zarowa wiecej. A moze to jest lampa z soczwka bez doswietlania cornerow? W sumie o tak by mi chodzilo, bez doswietlania tylko z soczewka. Szukalem troche na roznych forach i z tego co widze to robili tylko 3 rodzaje lamp: zwykle halogeny, halogeny z soczewka i corneringiem i xenony. Sam juz nie wiem...

Bump: Bo pewnie nie daloby rady zeby poprostu kupic lampy z doswietleniem i zmienic w komputerze zeby doswietlanie dzialalo? :P

arturek 26-04-2013 16:21

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Cytat:

Napisał HyperC (Post 2003263)
W moich zwyklych halogenach jest 5. Pozycja, mijania, długie i jeszcz taka zarowka ktora sie zapala jak otwieram auto pilotem. [...]

Sprawdź dokładnie - pozycyjne i te które zapalają się po otwarciu auta - to jedno i to samo - przynajmniej ja tak mam

pozdrawiam
Arturek

enjoypoznan 26-04-2013 16:28

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
W moich odczuciach światła soczewkowe oświetlają gorzej drogę niż zwykłe zdrowe odbłyśniki. I to niezależnie od marki auta. Tak przynajmniej ja zauważyłem. Chodzi o światła mijania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.