Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96136)

szyru 04-04-2011 21:25

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Kostki z pedału gazu...

Próbowałem z tym walczyć ale to droga przez mękę i chyba zapłacę za wymianę :)

pwroblew 04-04-2011 21:28

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał szyru (Post 1631969)
Kostki z pedału gazu...

Próbowałem z tym walczyć ale to droga przez mękę i chyba zapłacą za wymianę :)

aaa, dzięki. już myślałem że filtr jest podpięty ;)

wojtbf1 04-04-2011 21:40

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał szyru (Post 1631969)
Próbowałem z tym walczyć ale to droga przez mękę i chyba zapłacę za wymianę

Cienkim ,płaskim śrubokrętem idzie podważyć zapadkę...też sie troszkę męczyłem na początku ale jak raz zrobisz to następnym razem pójdzie łatwo.....
A na marginesie....filtr był taki zasyfiony jakby go nigdy nikt nie wymieniał.....

szyru 04-04-2011 21:50

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Wojtbf1 dałem za wygraną już przy odkręcaniu pedału :) śruby tak mocno skręcone, że pękł mi uchwyt śrubokręta i już nie było czym odkręcać. Poza tym dojście po prostu podłe.

Miałem do niedawna pegueota 307 i tam wystarczyło wygodnie wysunąć filtr z podszybia. W fordzie widać ktoś twórczo pomyślał, ale mogło być gorzej np. na kanał wjeżdżać.

wojtbf1 04-04-2011 22:04

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał szyru (Post 1631987)
pękł mi uchwyt śrubokręta

Moje są na klucz 10, użyłem grzechotki z przedłużką.....klapka od filtra na....7, zdziwienie niesamowite.....

szyru 04-04-2011 22:18

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
No tak nieprecyzyjnie mi się napisało, chodziło mi o taki śrubokręt, na który można założyć nasadkę. Grzechotka się nie mieściła między tymi pedałami.

Strzeszku 05-04-2011 09:33

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał szyru (Post 1631987)
Miałem do niedawna pegueota 307 i tam wystarczyło wygodnie wysunąć filtr z podszybia. W fordzie widać ktoś twórczo pomyślał, ale mogło być gorzej np. na kanał wjeżdżać.

W 407 już nie jest tak miło:) Filtr jest w podobnym miejscu jak w Mondku. Co gorsza przy wkładaniu nowego filtra trzeba go nieźle połamać, bo inaczej nie chce wejść.
Wymieniałem filtr w moim Mondku i jakoś nie sprawiało to większego problemu choć zajęło 30 minut.

kolonez 05-04-2011 10:11

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Wygląda na to, że klimatyzację w naszym mondeo projektowali Angole pod siebie. Oni przynajmniej nie muszą odkręcac pedału gazu

Pulse 05-04-2011 10:41

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Co Ty? Anglicy mają pewnie symetryczne odbicie i ten filtr jest u nich po prawej. :D
A poważniej rzeczywiście nie popisano się z tym filtrem w mk4. W mk3 miało lokalizacja była dużo wygodniejsza.
Raz już zmieniałem ten filtr, było to trochę upierdliwe ale można to zrobić samemu. Najgorsza do wykręcenia jest górna śruby od mocowania pedału przyspieszenia która jest za nim schowana i górna śruba od filtra (przyda się śrubokręt z krótkim trzpieniem i rączką).

Generalnie jedna rada dla tych co chcą zrobić to samemu - dobrze odkurzcie wykładzinę przed fotelem kierowcy bo spędzicie na niej nieco czasu.

jans 05-04-2011 13:36

Odp: Filtr kabinowy - jak wymienić i gdzie go szukać
 
Cytat:

Napisał wojtbf1 (Post 1631869)
Z jednej strony jest wsunięty.....po odkręceniu śrubek powinien bez problemu wyjść....nie ma żadnego plastikowego kołka......

chodzi mi o osłonę plastikową z drugiego zdjecia z fotorelacji:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
w moim mondku ta plastikowa śruba nie ma łepka z krzyżykiem jak fiesta
tylko takie dwa nacięcia i nawet jak nią kręcę to nic się nie odkręca


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.