Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=39414)

adk11 06-03-2008 09:41

Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
Witam wszystkich, jestem nowym posiadaczem MKIII :fcp1 ,auto kupiłem kilka dni temu, sprawdzałem działanie wyposzażenia i tu mnie jedna rzecz dziwi. Spryskiwacz tylnej szyby zamiast ładnie rozpylac płyn po całej szybie daje jedną wielką strugę wody, czy to jest naturalne, czy mam sie udać po nową dyszę do sklepu, to samo tyczy się spryskiwaczy lamp przednich. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

adk11 06-03-2008 11:03

Re: Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby MKIII kombi
 
Proszę o odpowiedzi czy spryskiwacz tylnej szyby ma działać podbnie jak spryskiwacze przedniej szyby czy ma lać wodę jednym strumieniem :fcp15 , jak to u was wygląda? Wiem, że to może głupie pytanie, ale nie widzę potrzeby wymieniac dyszy skoro i tak to nic nie da.

wojciechadam 06-03-2008 15:33

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
Nic sie nie martw ona ma tak działać,tez mam kombiaka :fcp26

kuzek 06-03-2008 15:55

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
no wiec u mnie w kombiaku na tylna szybe ładnie rozpyla płyn,

Grumete 06-03-2008 16:41

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
1 załącznik(i)
sprawdź czy w tylnej dyszy jest taki mały,okrągły wkład spryskiwacza, jeżeli jest pusta dziura lub leje się struga wody to cały spryskiwacz jest do wymiany.
nowa dysza w ASO kosztuje 13,50 zeta a wymiana jest bardzo prosta, trzeba odkręcić z tyłu klapy plastikowy dekiel zasłaniający tylne światło stop, odczepić wężyk, odhaczyć plastikowe mocowanie dyszy i już......montaż dokładnie odwrotnie

ja musiałem wymienić bo podczas mycia mondiego przywaliłem w tylny spryskiwacz karcherem i ten mały,okrągły wkład ze środka wyleciał w kosmos i lała się spora struga wody, teraz gdy założyłem nowy ładnie rozpyla płyn na całą szybę

bary 06-03-2008 17:26

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
Pewnie ten wkład w dyszy wyleciał.
Albo ktoś kiedyś igłą regulował i otwór powiększył na dobre.

adk11 06-03-2008 20:05

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
Dzięki koledzy za odpowiedź tak mi się wydawało że szykuje kolejny wydatek niby nie duży ale już się tego trochę uskładało po kupnie auta.
Rzeczywiście nie ma wkładu dyszy spryskiwacza.
Przy okazji jak rozkodowywałem tabliczkę znamionową dowiedziałem się że mam silnik TDDi a nie TDCi :fcp2 , nie wiem na jakim etapie(kto), źle podał dane i w dowodzie mam wpisane 2.0 TDCi, zresztą dopiero teraz zwróciłem na napis na pokrywie silnika DURATORQ Di, także raczej się cieszę bo mi odpada stres z wtryskami.

kuzek 06-03-2008 21:29

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
no ja jak kupowalem forda to sprzedajacy upieral sie ze to tdci, ale dzieki temu iz udowonilem ze to tddi , troche zbilem cene. ( w umie to szukalem tddi :) )

Zygzak 24-11-2008 13:16

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
U mnie w spryskiwaczu tylnym jest dziura, jak po armacie ;) Myslalem ze mam spryskiwacz przytkany i chcialem go wygotowac w occie, ale dzieki zdjeciu wiem, ze musze zakupic drugi.

Grumete 24-11-2008 13:58

Re: [MK3] Dziwne działanie spryskiwacza tylnej szyby kombi
 
cieszę się że zdjęcie pomogło :fcp26 , jak zamontujesz nowy będzie rozpylał idealnie płyn na tylną szybę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.