Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 1.8 TDCI Padająca dwumasa?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183639)

marcinkosky 05-06-2013 22:28

1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Witam.
Moze od razu przejde do sedna...:
Dzisiaj w nocy wracalem z niemiec (dystans ok 1100 km) i w polowie drogi na postoju uslyszalem niepokojące odglosy: po zatrzymaniu auta i wyrzuceniu na luz (bieg jalowy) i puszczeniu/zdjeciu nogi z pedalu sprzegla slychac bylo dziwny dzwiek (taki troche metaliczny) szybkie stukanie... po wcisnieciu ponownym pedalu sprzegla dzwiek ustaje. W czasie jazdy schychac wyraznie glosniejsza prace a przy nawet ciut gwaltowniejszym wcisnieciu pedalu gazu i wiekszym przyspieszeniu to brzmi jak IKARUS stary... Nie czuc zeby sie slizgalo sprzeglo! Auto plynnie przyspiesza! Dodam ze mam Mondeo z koncowki 2007 z silnikiem 1.8 TDCI 125 koni przebigu na liczniku ma 130 000.
Wydaje mi sie ze jest to padajaca dwumasa ale moge sie mylic...

p.s.
czy ma ktos namiar na jakis ogarniety warsztat w Warszawie?? gdzie nie zedra kasy i zrobia dobrze??

pozdrawiam

dziechu 06-06-2013 08:49

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków od razu. Rozumiem, że wcześniej nie zauważyłeś takich objawów więc można sprawdzić. Powiem tak - sam mam 1.8 TDCI i czasami słychać pewne dźwięki spod maski przy wciskaniu pedału sprzęgła ale póki wszystko śmiga to po co się zamartwiać. Dla spokoju podjechałbym do jakiegoś rozsądnego mechanika i zweryfikował co się faktycznie dzieje.

P.S. Od tematów o dwumasie to forum prawie pęka - po co dokładać kolejny wątek...

mondeo70235 06-06-2013 11:19

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Jeśli pada dwumas to przy każdym gaszeniu autka usłyszysz metaliczny odgłos,ale tak jak kolega pisał podjedz do sprawnie słyszącego mechanika

marcinkosky 06-06-2013 11:20

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
tyle ze w moim przypadku to nie jest jakis tam szmer czy cichy odglos... wyrazne i glosne wycie na biegu jalowym... a do tego bardzo glosna praca przy przyspieszaniu...
bylem dzisiaj w warsztacie i jutro wstawiam auto do roboty... (musze szybko dzialac bo jak nie mam auta to poprostu nie zarabiam...), jak uslyszalem ile czesci kosztuja to ogolnie wlosy mi sie zjerzyly na glowie ale wykonalem pare telefonow i tysiak zostaje w kieszeni :)

Bump:
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2025497)
Jeśli pada dwumas to przy każdym gaszeniu autka usłyszysz metaliczny odgłos,ale tak jak kolega pisał podjedz do sprawnie słyszącego mechanika

kurde nie za kazdym razem ale zdarzalo sie ze slyszalem takie dzwieki przy gaszeniu auta...

dziechu 06-06-2013 11:30

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Szkoda pakować podejrzewam, że ze 2 tys. pochopnie. Ja bym mimo wszystko sprawdził u innego mechanika. Wymieniać, naprawiać i kasować to większość potrafi...

marcinkosky 06-06-2013 11:42

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
prawda jest taka ze i tak mnie to nie minie i predzej czy pozniej bede musial "wykaslac ta kase"... a i tak mam co najmniej 2-3 dni przestoju z powodu uszkodzenia auta...

dziechu 06-06-2013 11:58

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Idąc tym tropem to możesz od razu regenerować sprężarkę i wtryski bo to też prędzej czy później Cię nie minie ;)

A tak na serio - jak uważasz - ja swoje zdanie wypowiedziałem :)

marcinkosky 08-06-2013 01:09

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
i kompletne sprzeglo razem z nowiutka dwumasa (calutki zestaw) wyladowaly w moim mondku :) cicho i przyjemnie sie teraz smiga :)

dziechu 08-06-2013 11:03

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Niech się dobrze sprawuje w takim razie:D

Streamin 08-06-2013 12:37

Odp: 1.8 TDCI Padająca dwumasa??
 
Na przyszłość:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.