Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Hałasuje skrzynia biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164739)

emonkey 30-08-2012 21:10

Hałasuje skrzynia biegów
 
Witam, mam taki problem, że jak szybko puszczę sprzęgło a czasami jak normalnie jest na luzie, to coś mi hałasuje w skrzyni biegów (rzęzi), taki objaw jest na bieg jałowym, jak wduszę sprzęgło to jest cisza tak samo podczas jazdy.

Te dźwięki dochodzą raczej na pewno ze skrzyni biegów, nie wiem czy nie spod tego czarnego plastiku - obudowy / skrzynki (tam są linki zmiany biegów?).
A może z okolic samego sprzęgła, ale czy by takie odgłosy wydawało łożysko oporowe?

Pozdrawiam

Wojtek 31-08-2012 16:48

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał kamil-112 (Post 1870884)
Łożysko masz sprawne, bo wychodzi na to z tego co piszesz. Gdyby łożysko oporowe było przyczyną tych hałasów to byś słyszał je na wciśniętym sprzęgle a nie na puszczonym.

kamil-112 przestań pisać takie głupoty !!!!! Zupełnie odwrotnie.

Jeżeli łożysko oporowe sprzęgła się kończy to hałasuje na puszczonym sprzęgle. Nie na wciśniętym.
Cytat:

Napisał emonkey (Post 1870529)
ak szybko puszczę sprzęgło a czasami jak normalnie jest na luzie, to coś mi hałasuje w skrzyni biegów (rzęzi), taki objaw jest na bieg jałowym, jak wduszę sprzęgło to jest cisza tak samo podczas jazdy.

Dokładnie te objawy wskazują na kończące się łożysko oporowe.

Pozdrawiam
Wojtek.

kamil-112 01-09-2012 19:39

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1870887)
kamil-112 przestań pisać takie głupoty !!!!! Zupełnie odwrotnie.

Jeżeli łożysko oporowe sprzęgła się kończy to hałasuje na puszczonym sprzęgle. Nie na wciśniętym.

:mad::mad::mad: Dlaczego ze mnie robisz "głupka" odwracając kota ogonem, co? Zapraszam do mnie to pokażę jak wygląda sprzęgło i zasadę jego działania. Prosze nie nazywać mojej wiedzy głupotami. Nie wspomnę że wystarczy otworzyć google i poczytać kilkadziesiąt materiałów które potwierdzają to co powiedziałem w sprawie łożyska a skrzyni. Koledze hałasuje najpewniej skrzynia, a nie łożysko oporowe, jak może łożysko oporowe się kręcić i hałasować jak on ma sprzęgło puszczone i nic do słoneczka docisku nie dotyka.
Tam najpewniej w skrzyni łożysko wałka sprzęgłowego pada i trzeba rozebrać skrzynię w jego celu wymiany choć w takim razie najlepiej wymiana skrzyni. :one:

Wojtek 01-09-2012 20:51

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Więc Twoim zdaniem , jeżeli u kolegi jest uszkodzone łożysko oporowe to będzie je słychać na wciśniętym sprzęgle ????
Łożysko będzie słychać na puszczonym sprzęgle i żadna Twoja dziwna teoria tego nie zmieni... Tym bardziej , że u niego to słychać jak szybko puści sprzęgło.

Może jest uszkodzone coś jeszcze , ale jeżeli tylko łożysko , to właśnie będzie taki objaw.

Pozdrawiam
Wojtek.

JoeMix 01-09-2012 23:44

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Jak hałas (szum) ustaje po wciśnięciu sprzęgła to może być to wałek wejściowy skrzynki... łatwo to poznać po sposobie hałasu,,, słychać jak coś się zatrzymuje (a jak wiadomo po naciśnięciu sprzęgła łożysko cięgle pracuje) więc jak wciskasz sprzęgło i jest szum, szum, szum i pod sam koniec dziek zanika to na 99% wałek wejściowy a nie łożysko które się uspokaja już na początku pracy, kiedy już naciska na sprężynę, a moment na wałek jeszcze jest przenoszony,,,
Cytat:

Napisał kamil-112 (Post 1871331)
jak może łożysko oporowe się kręcić i hałasować jak on ma sprzęgło puszczone i nic do słoneczka docisku nie dotyka

Wedle mojej wiedzy łożysko powinno być stale dociśnięte do sprężyny i obracać się razem z nią,,, w starszych skrzynkach ze sterowaniem na linkę układ który ja naciągał jest za to odpowiedzialny, nie wiem jak w hydraulicznym,,, chodzi o to że jak łożysko się odsuwa od sprężyny centralnej i się zatrzymuje to jak naciskasz sprzęgło to następuje kontakt, sprężyna się obraca, łożysko nie - jest poślizg, tarcie i robią się wżery, stały kontakt i praca ma temu zapobiegać,,,

Czy tam na pewno jest łożysko oporowe a nie wysprzęglik?

emonkey 02-09-2012 13:26

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Hm, jak to się nazywa to ja nie wiem, znalazłem "operator centralny sprzęgła" lub "wysprzęglik centralny", w sklepie motoryzacyjnym jeszcze inaczej mi mówili, tak czy siak jest tam łożysko. Wygląda to tak
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprzęgło nie jest na linkę, jest hydrauliczne.

Pozdrawiam

jvc 04-09-2012 11:26

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1871372)
Łożysko będzie słychać na puszczonym sprzęgle i żadna Twoja dziwna teoria tego nie zmieni...

Dokładnie mam podobny objaw, coś rzęzi na nie wciśniętym sprzęgle , słychać to od lewej strony ,blisko lewego przedniego koła. Jak wcisnę sprzęgło to objaw ustępuje.
Dwóch mechaników potwierdziło że powoli kończy się łożysko oporowe.

stasiek49 09-09-2012 10:30

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał JoeMix (Post 1871438)
Wedle mojej wiedzy łożysko powinno być stale dociśnięte do sprężyny i obracać się razem z nią,,, w starszych skrzynkach ze sterowaniem na linkę układ który ja naciągał jest za to odpowiedzialny, nie wiem jak w hydraulicznym,,, chodzi o to że jak łożysko się odsuwa od sprężyny centralnej i się zatrzymuje to jak naciskasz sprzęgło to następuje kontakt, sprężyna się obraca, łożysko nie - jest poślizg, tarcie i robią się wżery, stały kontakt i praca ma temu zapobiegać,,,


ma byc luz na łożysku czy to na linke czy inne ,bez luzu łozysko pracujac non stop szybko sie zuzywa,sa to najczesciej zwykłe łozyska kulkowe a nie oporow,tansze rozwiazanie

JoeMix 09-09-2012 21:53

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
Stasiek, w książkach piszą inaczej, w dodatku od początku fiesta ma samoregulator na lince, który jeśli zrobisz luz, przy kolejnym naciśnięciu zniweluje go,,, nie wiem jak w sterowaniu hydraulicznym, ale w linkowym na 100% łożysko dotyka do sprężyny i się obraca cały czas, bo nie ma nawet pół milimetra luzu,,, i nie widzę możliwości by talki uzyskać,,,

Kondzio 13-12-2012 11:30

Odp: Hałasuje skrzynia biegów
 
czyli wracając do tematu postatecznie wałek, czy łożysko - bo i u mnie coś takiego pięknie słychać, ale rzeczywiście ewidentnie się kręci :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.