Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] wskazania bagnetu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70896)

filipk 28-05-2009 16:34

wskazania bagnetu
 
silnik 16tdci po wymianie oleju,filtra i wlaniu trzech litrów noewgo bagnet pokazuje wiecej niż maximum czy ktoś wie o co chodzi może bagnet od innego modelu:-????

HYCHLA 28-05-2009 16:39

Odp: wskazania bagnetu
 
Czesc. Mogles ten watek podpiac pod swoj poprzedni post, ulatwilo by to zycie innym:)

mario_gdynia 28-05-2009 19:03

Odp: wskazania bagnetu
 
W tym silniku jest 3,8 litra oleju, drenując olej spuszczasz go z całego silnika i filtra oleju, którego nie zalejesz po wymianie, więc ta większa ilość jest pewnie dlatego że filtr nie jest pełny. Możesz spróbować na chwilę uruchomić auto aby pompa olejowa zaciągnęła olej i podała na cały silnik wraz z filtrem. Poziom powinien być niższy i reszta oleju czyli ok 800ml powinno wejść bez problemu.

mikomajster 28-05-2009 19:41

Odp: wskazania bagnetu
 
kolego mam taki sam silnik i wchodzi mi dokładnie 3,6 litra oleju na bagnecie pokazuje dokładnie połowę, a jak wlałem 3,8 litra oleju to wskazania na bagnecie są na maximum
ps. bierze wam coś oleju od wymiany do wymiany (ja zmieniam co 20tys.km), bo mi ani kropli.
pozdrawiam

mikomajster 28-05-2009 19:42

Odp: wskazania bagnetu
 
mario_gdynia
mam pytanko gdzie serwisujesz swojego fordzika???

mario_gdynia 28-05-2009 20:28

Odp: wskazania bagnetu
 
Byłem na pierwszym przeglądzie w serwisie Forda w Gdyni na Owsianej, ale tylko dlatego że chciałem aby mi auto przejrzeli dokładniej po zakupie. Więcej raczej tam nie pojadę bo ceny części i robocizny mają wysokie.

filipk 28-05-2009 20:33

Odp: wskazania bagnetu
 
siemka zrobiłem po wymianie już jakies 200km i dalej jest max a wlałem tylko 3 litry

baktrian123 29-05-2009 06:22

Odp: wskazania bagnetu
 
Hej Wszystkim, jak wymieniam olej, to u mnie wchodzi 3,2 litra oleju i mam 3/4 stanu na miarce, albo tyle zostaje starego (z książkowego 3,8 litra), albo po prostu tyle wchodzi; jest tak zawsze po wymianie oleju. Stan po 20 tys, podobny, może 1-2 mm niższy, bez dolewania, czyli OK. Pozdrawiam

marcin74 29-05-2009 10:20

Odp: wskazania bagnetu
 
Cytat:

Napisał mario_gdynia (Post 1173718)
Byłem na pierwszym przeglądzie w serwisie Forda w Gdyni na Owsianej, ale tylko dlatego że chciałem aby mi auto przejrzeli dokładniej po zakupie. Więcej raczej tam nie pojadę bo ceny części i robocizny mają wysokie.

Witam ja serwisuję w Mostach

peterek39 29-05-2009 18:48

Odp: wskazania bagnetu
 
Popieram zdanie Baktriana123...też wymieniam olej samodzielnie...ostatnio wystarczyło 3L i jest na połowie bagnetu...zazwyczaj w dieslach do czasu wymiany dolewa się oleju i to jest normą,ale ten diesel trzyma od wymiany do wymiany..1,6 tdci...super silniczek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.