Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Niedziałający czujnik deszczu... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114664)

pezet3 13-11-2010 15:03

Niedziałający czujnik deszczu...
 
Witam,
dziś wymieniałem szybę przednią, teraz okazuje się że nie działa czujnik deszczu, włączył sie tryb normalnej czasówki, nie działa sciemniajace sie lusterko i jak włącze swiatła na auto to palą się cały czas, a wcześniej zapalały sie gdy było ciemniej, jak świeciło słonce na szybe przednia to lampy się wyłączały. No i nie działa jeszcze lampka w podsufitce nad lusterkiem. Wydaje mi sie ze do czujnika nie dociera w ogole prad. Bylem przy montazu szyby, widziałem ze sciagali ta lampke w podsufitce. Moze tam lezy problem? Jak ja sciągnąc?

Focusik2002 13-11-2010 15:53

Odp: Problem z czujnikiem deszczu...
 
To jedź tam gdzie Ci szybe montowali i powiedz im o twoim problemie i rządasz nie prosisz bo jak będziesz ich prosił to możesz ich w tyłek pocałować , powiedz , że przed wymianą wszystko działało jak należy i rządasz od nich aby naprawili Ci to co sknocili , a nie ty masz się jeszcze martwić .

A co do postu , popraw temat , bo może trafić do zsypu .

pezet3 13-11-2010 16:12

Odp: Nie działający czujnik deszczu...
 
Znalazłem jeden spalony bezpiecznik na poz. 80 funkcja oszczedzania energii akumulatora i oswietlenie wnetrza. Podpiąlem nowy bezpicznik czujnik desczu zacząl działac, teraz musze poczekac az bedzie dzien zeby sprawdzic czy czujnik swiatel tez bedzie prawidłowo działał.

pezet3 14-11-2010 14:58

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
I znów problem. Dzisiaj rano odpalilem auto wszystko ładnie działa, przejechalem jakies 20 km i przestał działac znów czujnik desczu, czujnik zmierzchu tez nie działał. Swiatła swiecliły na auto w sloneczna pogode. Dejechałem do celu no to zacząłem sprawdzac znów bezpieczniki, wszystkie w kabinie dobre, sprawdziłem pod maska tez dobre. Odpuscilem sobie i nagle na chwile swiatla zgasly na auto. Teraz czujnik deszczu działa, czujnik zmierzchu nie działa a dodatkowo wskaznik temp. paliwa i obrotomierz po zgaszeniu auta nie opadają na zero tylko pokazuja tak jak w trakcie zapalonego silnika. Nie działa tez wyswietlacz z przebiegiem po zgaszeniu auta i nie ma syganlu o wlączonych swiatlach na zgaszonym silniku ( nie pika).

pezet3 14-11-2010 15:30

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Czy jak odłącze minus na aku na 10 min to może cos pomóc

Glenroy 14-11-2010 18:05

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
pezet3 szczerze nie rozumiem Twojego problemu ;) skoro w warsztacie coś spieprzyli to jedź tam i niech się oni o to martwią, skoro oddałeś sprawne auto to oni mają obowiązek usunąć Ci tę usterkę nieodpłatnie...proste.

pezet3 14-11-2010 18:27

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Problem w tym że niechce dac auta gosciom ktorzy nie maja zielonego pojecia o tym. Przeciez oni tylko wklejaja szyby, w tym sa bardzo dobrzy...

pezet3 31-03-2011 16:18

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Odnawiam temat, otóż czujnik wariuje, tzn raz działa a raz nie. Jak odepnę kostkę to zadziała na 5 min a później tak jakby się odłączał. Czy może mieć na to wpływ że szyba nie ma loga IR?

Glenroy 03-04-2011 02:40

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Czujnik deszczu o ile się nie mylę znajduje się w "oczku" lusterka wstecznego, szyba ma tutaj jak by mniej do gadania, szyba z IR różni się od tej bez, że przy jaskrawym słońcu robi się niebieskawa albo zielonkawa, nie powiem Ci bo sam tak ową straciłem, teraz zamontowana jest "goła" najzwyklejsza szyba i czujnik nie ma problemów większych :)

pezet3 03-04-2011 12:18

Odp: Niedziałający czujnik deszczu...
 
Czujnik zostal zdjety i odtluszczony razem z zelem i wszytsko wrocilo do normy, dziala tak jak powinien.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.