Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Spadek mocy jakie mogą być tego przyczyny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135966)

Rekin72 22-07-2011 17:18

Spadek mocy jakie mogą być tego przyczyny ?
 
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i jestem w trakcie przeglądania postów. Mam problem z moim Fordem tzn. po osiągnięciu 11oKM/h gwałtownie spada moc. Mam wrażenie że turbina przestaje pracować. Co ciekawe kiedy go zgaszę i ponownie odpalę sytuacja się powtarza. Zauważyłem że jest urwany jakiś przewód ta jak by od podciśnienia, ale nie wiem gdzie go podłączyć . Z tond prośba czy ktoś może ma jakieś zdjęcia układu ciśnienia turbiny. Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

Rekin72 22-07-2011 18:02

Odp: Spadek Mocy
 
Tak jak pisałem jestem w trakcie czytania postów. Wyczytałem o wężykach podciśnienia ale czy ktoś ma jakieś zdięcia????

grzela33starachowice 24-07-2011 11:10

Odp: Spadek Mocy
 
użyj szukajki było full postów o tej dolegliwości...

wacek_pl 24-07-2011 11:34

Odp: Spadek Mocy
 
Kolego podłącz się pod VAG on ci prawdę powie a najszybciej będzie walnięty zaworek N75 który jest odpowiedzialny za sterowanie turba
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

norek114 29-07-2011 19:41

Odp: Spadek Mocy
 
Witaj nie wiem czy dobrze ci podpowiem ale do komputera /sterownika/jest podłączony wężyk być może on szfankuje ,komputer jest za licznikiem tak ja mam w TDI.

ATF 29-07-2011 23:28

Odp: Spadek Mocy
 
Wpisz w Google " podciśnienia AFN " lub typ silnika jaki masz i zobaczysz jak mają być podłączone podciśnienia. Posprawdzaj czy nie są porwane a potem dopiero pojawią się koszta jak to nie to :(
Dla mnie objaw zacinających się kierownic turbo, ale bez obejrzenia-sprawdzenia mogę tylko gdybać.

szantis 31-07-2011 17:52

Odp: Spadek Mocy
 
Odnośnie "notlaufu" bo to u Ciebie występuje :z
Bez Vag'a:
- sprawdzenie wężyków w układzie podciśnienia - jak oryginały to wymieniaj o razu, kup wężyki "od przelewów wtrysków" najlepsze są wzmacniane gumowe (bez szmacianego oplotu)
- zamiana N75 z N18 - jak poprawa to N75 do czyszczenia/wymiany .Jak nie ma różnicy to zostały już blokujące kierownice w turbo...
Kierownice w turbo :
1. Bez rozbierania- trzeba dmuchnąć i przepalić - rozgrzany silnik 3 bieg , 4 tys obr i jedziesz sobie tym tempem z 20-25 km :) - pomaga , sprawdzone...
2. Rozbiórka/regeneracja
Z Vag :
1. diagnostyka -logi dynamiczne

Rekin72 16-01-2012 12:02

Odp: Spadek Mocy
 
Dzięki za wszystkie sugestie, ale po sprawdzeniu wszystkiego, zaobserwowałem dziwny objaw. Kiedy odpalę auto rano to mogę nim hulać bez żadnej UTRATY MOCY:p bez ograniczeń. Ale wystarczy że zgaszę na chwilę silnik i od razu pojawia się spadek mocy. Czy to nie ciekawe??

horse668 16-01-2012 16:13

Odp: Spadek Mocy
 
Tym bardziej sprawdż węzyk idący do sterownika, a nawet w jego środku. Miałem dokładnie taki objaw jak u ciebie, powpodem był delikatnie pęknięty wężyw sterowniku.

Rekin72 18-01-2012 13:19

Odp: Spadek Mocy
 
Zabieram się za deskę i targam sterownik zobaczymy co środku:diabel2:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.