Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jakie koła i opony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68993)

BAZAR 30-07-2010 15:03

Odp: Jakie koła i opony MK3
 
Pierscienie prawidłowa nazwa to pierscienie centrujące ich zadaniem jest to aby felga dobrze leżała także kolego polecam nie bój sie nic sie nie stanie ja mam takie fabryczne i jest ok A PIERSCIENIE KUPISZ W KAŻDYM SKLEPIE Z FELGAMI LUB NA ALEGRO

jendrekmak 30-07-2010 20:13

Odp: Jakie koła i opony MK3
 
Cytat:

Napisał DominuM (Post 1483111)
Bezpieczeństwo to nie jedyna przyczyna mojej rezygnacji

jeśli włożenie pierścieni centrujących jest zagrożeniem dla twojego bezpieczeństwa to jeśli kupisz jakiekolwiek felgi niefabryczne będziesz zagrożony bo do 90 % felg będzie konieczne dokupienie pierścieni. pomijam fakt że te pierścienie są m. in. dla bezpiecznego i wygodnego montażu felg i że jest to po prostu standard.
znacznie ważniejsze ze względu na bezpieczeństwo jest odpowiednie dobranie nakrętek do zamontowania felg

boro2511 16-08-2010 12:00

Odp: Jakie koła i opony MK3
 
Właśnie mam przed sobą Auto Świat, gdzie można poczytać test 5 opon letnich w "mondziakowym" rozmiarze. Są to:
Nokian V, bridgestone turanza ER 300, Pirelli Cinturato P7, goodyear Efficientgrip, michellin energy saver.
Wszystkie sklasyfikowane jako ekologiczne (oszczędne w paliwo). Wynik bardzo mnie zaskoczył bo...
Pirelli zdecydowania wygrywa a Michelin jest na samym końcu...
1.Pirelli P7
2.Bridgestone Turanza
3.Nokian V
4.Goodyear EfficientGrip
5.Michelin Energy Saver

SLO 303 01-09-2010 11:05

Nowe felgi do MK3 ?
 
witam. chce kupic nowe felgi do mojego mondeo kombi ( silnik 2.0 tddi, 2001r.)
nie wiem czy felgi z takimi parametrami beda pasowac do mojego forda, dlatego prosze Was o pomoc, jest to dla mnie dosc pilne

16", ET40, 7Jx16H2

jendrekmak 01-09-2010 11:15

Odp: Nowe felgi do MK3 ?
 
a wystarczyło poszukać. będą pasowały. otwór centrujący nie mniejszy niź 63,3 mm i pewnie będą potrzebne pierścienie redukcyjne na ten rozmiar.

muli9 01-09-2010 11:15

Odp: Nowe felgi do MK3 ?
 
reszta czyli 7.0x16 oprocz ET by sie zgadzala (sprawdz tez czy jest 5x108). ET oryginal to 52,5, ale znalazlem na ...pewnym forum mondkowym ze 40 powinny wejsc bez problemu ale lepiej sie upewnic i jak masz mozliwosc to sprawdzic przez zalozenie

SLO 303 01-09-2010 11:20

Odp: Nowe felgi do MK3 ?
 
sory jesli zaspamowalem ale jestem laikiem jesli chodzi o mechanike, jakakolwiek... flegi sa 5x108, niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia ich wczesniej. wlasciciel opisal je jako opony do mondeo ale niestety nie napisal do jakiego modelu. nie wiem czy brac je czy nie, jak cos to moge podac linka do aukcji

jendrekmak 01-09-2010 11:36

Odp: Nowe felgi do MK3 ?
 
podaj, zobaczymy.

SLO 303 01-09-2010 11:41

Odp: Nowe felgi do MK3 ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

prosze, wlasnie sie dowiedzialem ze moze byc ciekawo, poniewaz przy et40 felga moze wystawac poza nadkole...

jendrekmak 01-09-2010 11:51

Odp: Nowe felgi do MK3 ?
 
nie będzie wystawała. musiał byś mieć szerokość 7,5-8 i et 35 wtedy może by coś wystawało ale przy 7,0 nie będzie. felgi nie są od audi (bo o to się martwiłem) więc otwór centrujący będzie ok. jeśli będzie za duży to będą potrzebne pierścienie redukcyjne (jeśli nie ma w komplecie) ale to już groszowa sprawa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.