Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] piasta kola przedniego-wymiana,koszta? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182448)

PieroBoss 19-05-2013 08:12

piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam wszystkich forowiczow . Ostatnio w moim mondeo zaczelo bys slychac chuczaca piaste kola prawego .Mam pytanie czy ktos juz wymiaenia owa piaste jakie sa koszty ? Czy mozna zrobic to samemu ? Pozdrawiam

agassii 19-05-2013 09:54

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Siemka. Ja rok temu robiłem prawą. Po około 10 tys km padła lewa. Z powodu dużo niższych kosztów zastąpiłem oryginały niemieckimi zamiennikami. Wychodzi 280 z przesyłką z tej oto aukcji:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Obecnie, nawet 20 zł tańsze...

Bump: Aha - mi robił mech, ale można spokojnie samemu się za to zabrać. Trzeba się tylko trochę napocić z zapieczonymi śrubami...

PieroBoss 19-05-2013 18:49

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Wymieniali Ci takze lozysko podpory polosi ?

agassii 19-05-2013 20:25

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
NIe było takiej potrzeby, chociaż też przed wymianą piasty chodziło mi to po głowie...

mondeo70235 20-05-2013 07:33

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
mnie też czeka wymiana ale lewej strony dzięki za link bo w intercarsie chcieli 680zł,nic niejest wieczne

PieroBoss 20-05-2013 12:19

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Wie ktos moze gdzie znajde jakas instrukcje lub filmik jak sie taka piaste wymienia ? Pozdrawiam

agassii 20-05-2013 21:06

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2015158)
mnie też czeka wymiana ale lewej strony dzięki za link bo w intercarsie chcieli 680zł,nic niejest wieczne

Pewnie, ale mam wrażenie, że w mk4 jakoś za szybko pada...
Jak chcesz, mam też namiary na Ruvillea za 500. Jak dla mnie i tak za drogo...

mondeo70235 20-05-2013 22:55

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Jednak dziś się okazało że piasta z łożyskiem jest ok,a przyczyną huczenia były opony 18 -ski po jednym sezonie strasznie je poząbkowało (: znowu wydatek dwie oponki

agassii 21-05-2013 12:05

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
U mnie podobnie huczy na zimówkach jak i letnich. Co jest przyczyną wyząbkowania?

Piotrek-65 23-05-2013 18:30

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam.

Mam pytanie odnośnie piasty.
Czy można kupić piastę w której później będzie można wymienić tylko łożysko, czy są tylko takie komplety - piasta zespolona złożyskiem ?
Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem i powiedział żeby szukać takiej piasty gdzie później będzie można wycisnąć łożysko i zastąpić je nowym. Co prawda gość robi Audi i VW i może w tych samochodach jest taka możliwość ?

radekrogo 23-05-2013 18:42

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Spisek producentów prowadzi do tego, ze coraz mniej będzie pojedynczych części a coraz więcej zespolonych. Po co sprzedawać łożysko za 50 złotych , jak można piastę za 500 a klient nie ma wyboru i tak kupi ;)

MIREKTERAZPOLSKA 24-05-2013 12:05

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Panowie łożysko można kupić już za 300zł
Niestety nie ma możliwości zakupu piasty takiej by można później wymienić same łożyska

Gucwiak 25-05-2013 09:17

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 2017804)
Panowie łożysko można kupić już za 300zł

pewnie można ale jak już kupić to piastę znanej dobrej firmy... też wymieniałem piastę w swoim mondeo to za oryginał zapłaciłem 550zł

agassii 25-05-2013 10:50

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 2017448)
Spisek producentów prowadzi do tego, ze coraz mniej będzie pojedynczych części a coraz więcej zespolonych. Po co sprzedawać łożysko za 50 złotych , jak można piastę za 500 a klient nie ma wyboru i tak kupi ;)

Dokładnie, niestety takie czasy, kasa na 1 miejscu....
A to samo mam z termostatem - trzeba kupić za 300 z obudową całą i nie da rady go wymontować i wymienić samego:roll:

Piotrek-65 27-05-2013 10:46

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 2017804)
Panowie łożysko można kupić już za 300zł
Niestety nie ma możliwości zakupu piasty takiej by można później wymienić same łożyska

Witam.

A jakiej firmy zamiennik jest godny uwagi ( myślałem o SKF ) ?

agassii 31-05-2013 11:45

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
U mnie piasta wymieniona i to kurna nie to - nadal huczy. Szczególnie pomiędzy 105 a 110 km/h. I o co chodzi?
Huczy wyraźnie z przodu. Po zamianie kół przód/tył to samo...

MIREKTERAZPOLSKA 31-05-2013 14:35

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Piotrek-65
Ostatnio dość dużo montowałem HART-owskie
Pudełko hart w środku Optima

TERBUH_B 31-05-2013 15:44

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
a może huczy łożysko podpory półosi?

koszka 24-07-2013 20:56

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
mam pytanie . Jak sie sprawuje piasta i jakiej jest firmy dokładnie?

kylo1 01-03-2014 15:37

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 2021812)
Ostatnio dość dużo montowałem HART-owskie
Pudełko hart w środku Optima

Piasty firmy Optimal chodzą od 320 do 450 zł . Czy są dobrym zamiennikiem ?
Spotkałem się jeszcze z firmą NTY tu jest już dużo taniej od 140 do 220 zł.
Co do SKF nie spotkałem się z tym łożyskiem na oś przednią.

Co polecacie ??????????????

kylo1 07-03-2014 22:04

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Założyłem łożysko niemieckiej firmy Optimal , mechanik powiedział że bardzo dobra alternatywa cenowa w porównaniu z org. , cena allegro 325 zł.

aromaro 13-06-2014 18:27

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam Ja wymieniałem dwa razy lewą stronę. I żeby trochę pochodziło to trzeba to zrobić specjalnym ściągaczem. Inaczej piastę wpychają przez wewnętrzny pierścień łożyska i poprzez kulki które robią mikro uszkodzenia. Oryginalny ściagacz kosztuje ponad siedem stówek dobry tokarz może to zrobić za 100 zł. Radzę o tym pomyśleć dając jakiemuś mechanikowi to wymienić. Po 5 ,10 czy 15 tyś. km trudno wynegocjować u mechanika wymianę gwarancyjną. Piszę, bo wymieniałem dwa razy gdzieś po 5 tys km. Trochę po szperałem i teraz mam 20tyś km i jest cichutko. To tyle może ta informacja się komus przyda.

agassii 18-06-2014 11:19

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał agassii (Post 2021738)
U mnie piasta wymieniona i to kurna nie to - nadal huczy. Szczególnie pomiędzy 105 a 110 km/h. I o co chodzi?
Huczy wyraźnie z przodu. Po zamianie kół przód/tył to samo...

No i jednak okazało się, że to piasta po około 7000 km zaczęła znowu wyć. Wymieniłem na ori i mam spokój. Nie kupujcie piast GERMANY - lipa a koszt też nie mały - ponad 290 z przesyłką...

miru73 20-03-2016 20:52

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał PieroBoss (Post 2015285)
Wie ktos moze gdzie znajde jakas instrukcje lub filmik jak sie taka piaste wymienia ? Pozdrawiam

Ponawiam pytanie kolegi....Czy macie moze jakis filmik? Niestety ale nie umiem nic znalesc.

koszka 20-03-2016 22:33

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał miru73 (Post 2561463)
Ponawiam pytanie kolegi....Czy macie moze jakis filmik? Niestety ale nie umiem nic znalesc.

W sumie to nic trudnego, musisz wydostać generalnie zwrotnice na zewnątrz, czyli odkecić Macphersona, oddzielić od wahacza i na prasę - wycisnąć starą piaste z łożyskiem i wcisnąć nową tylko trzeba uważać jak mechanik to robi. Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie . i najlepiej oryginał a nie zamienniki.

weuek 20-03-2016 22:42

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Jakiej marki są oryginalne piasty w mondeo mk4? FAG, SKF czy coś innego?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(tu widać, że SKF)

Du_poid 20-03-2016 23:02

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2561543)
Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie

??????????? A kolega widział kiedyś budowę łożyska? Tylko przez zewnętrzną, bo wtedy nie oddziałujemy siłą na żaden znaczący element, jeżeli siła zostanie przyłożona na wewnętrzne elementy łożyska, to na pewno ulegnie ono szybszemu zużyciu (szybciej złapie luz)

koszka 21-03-2016 05:26

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Tak kolega widział i to niejeden raz bo wymieniał u siebie dwa łozyska , tylko ze względu na późna porę się pomylił :)

Bump:
Cytat:

Napisał weuek (Post 2561547)
Jakiej marki są oryginalne piasty w mondeo mk4? FAG, SKF czy coś innego?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(tu widać, że SKF)

To z linku to jest łożysko TYLNE (oryginalnie u mnie było SKF), natomiast jeśli chodzi o przód
oryginał FAG , z tego sklepu smiało można kupować tylko nie jakies tam optimale czy germany tylko oryginał. Ja już raz się przejechałem jak kupiłem zamiennik , zresztą wcześniej to opisywałem. Łożysko mimo że było prawidłowo wciskane , zaczęło wyć po 8 tys km

weuek 21-03-2016 06:51

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Wiem, że tylne, przeca sam zalinkowałem (na przednim nie widać było nazwy producenta).
Stara dobra zasada mówi, że niezależnie co tam zakupił producent, FAG bądź SKF (ten drugi zwykle droższy) spełni oczekiwania co do trwałości łożyska/piasty. Ja kupuję fagi.

Już chyba zniknęły z runku, ale jeszcze ze 3 lata temu najtańsze piasty (i nie tylko) były marki VIKA. Teraz to się pewnie nazywa KRAFT.

Du_poid 21-03-2016 12:22

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2561595)
ze względu na późna porę się pomylił

W takim razie przepraszam i zwracam honor. :)

Maniak 21-03-2016 18:37

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
potrzebuje wymienić szpilki z przodu na dłuższe, czy da się wypchać piastę/ łożysko bez uszkodzenia?

miru73 21-03-2016 20:28

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2561543)
W sumie to nic trudnego, musisz wydostać generalnie zwrotnice na zewnątrz, czyli odkecić Macphersona, oddzielić od wahacza i na prasę - wycisnąć starą piaste z łożyskiem i wcisnąć nową tylko trzeba uważać jak mechanik to robi. Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie . i najlepiej oryginał a nie zamienniki.

Pytam z ciekawosci bo bede wymienial tarcze i klocki z przodu.Poniewaz mam urwana szpilke a auto ma juz troche przejechane wiec postanowilem przy okazji wymienic piaste z lozyskiem.Co do wymiany tarcz to ma mi to zrobic kumpel bo tu filozofi niema,ale jesli chodzi o piaste z lozyskiem to chyba bez porzadnego sprzetu sie nie obedzie.Niewiew czy jednak nie oddam auta do warsztatu.

koszka 21-03-2016 21:00

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
generalnie musisz mieć dobre klucze nie pamiętam jaki rozmiar ale chyba 18 , 15,, żeby odkręcić Macphersona i wahacz od dołu, Odkręcasz i wybijasz półośkę i masz wszystko na wierzchu. Dalej potrzebna jest prasa do wyprasowania starego i wprasowania nowego łożyska. Ja wyjąłem wszystko na wierzch i pojechałem do mechanika na prasę , który skasował mnie 20 zł za wyprasowanie i wprasowanie.

miru73 21-03-2016 21:15

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Ok dzieki.

ustian 04-07-2016 12:57

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Jaki jest koszt wymiany w ASO na dzień disiejszy? Ktoś się orientuje?

czarek1985 01-04-2018 20:25

Wymiana piasty przód 1.8 125 tdci
 
Cześć,

W zeszym roku wymieniłem tarcze przez bicie na kierownicy. Mechanik wymienił komplet tarcz textara z informacją ze jedna piasta ma 0.03 mm a druga 0.05 bicia. I ze na razie nie mam sensu wymieniać. Teraz po roku czasu juz czuje ze przy hamowaniu z 140 km juz czuc na kierownicy małe drgania. Wiec chyba pora na wymianę. Czy ktos z Was poleca cos w dobrych pieniądzach?

Mariusz 01-04-2018 22:00

Odp: Wymiana piasty przod mk4 1.8 125 tdci
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marooo9 16-04-2018 11:05

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam,

Czy stosował ktoś u siebie takie łożysko?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koszka 16-04-2018 11:14

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Dołóż trochę i kup oryginał żeby dwa razy ne robić tego samego.

Junior-j20 26-09-2018 10:11

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam. Piasta podobna do mojej w Focusie. Samemu lepiej nie wymieniaj jak to koledzy mówili. Do włożenia tej piasty potrzebny jest specjalny klucz który umożliwi ci wciągnięcie jej w zwrotnice - jak zaprowadzisz do dziadowskiego mechanika albo mechanika który się nie zna to za 10-20tysi wymienisz na nową i powiesz że tamta to chłam a samemu nie kupisz klucza bo kosztuje dość dużo np taki ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) dlatego jak cię ktoś skasuje za napychanie tej piasty to się nie dziw. Ja mam u siebie piast tanie latam na nich już pewnie 6 rok i jest git. Na tych samych teść zrobił 5tysi i do wymiany obie :) tylko mechanik inny hehe także polecam jechać i zapłacić za porządną wymianę a nie u Heńka na prasie bo wciskanie przez nacisk na bieżnie wewnętrzną zawsze kończy się tak samo..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.