Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Usterka układu wspomagania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246627)

Krzysztof_1956 27-06-2016 20:20

Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Co 20 - 40 włączeń silnika pojawia się komunikat "Usterka układu wspomagania serwis" i wspomaganie faktycznie nie działa. Zawsze na rozgrzanym silniku, po kilkuminutowym postoju np. krótkie zakupy. Wyłączenie i włączenie silnika rozwiązuje problem na kolejny tydzień. Serwis ASO po diagnostyce stwierdził "Usterka wewnętrzna modułu (PSCM) układu wspomagania". Usłyszałem: moduł jest w komplecie z silnikiem i przekładnią (chyba pompą?) - trzeba zamówić całość. Cena 4 200. Z robocizną szacują na 5 000 PLN. Szukam fachowca, serwisu w Warszawie i okolicach. Nie chcę wydać tyle pieniędzy, a później się okaże iż jakiś kabel nie kontaktował.

radek70 27-06-2016 21:13

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Cytat:

Napisał Krzysztof_1956 (Post 2617844)
Zawsze na rozgrzanym silniku, po kilkuminutowym postoju np. krótkie zakupy.

Kondycja akumulatora do sprawdzenia. Piszesz po kilkuminutowym postoju i krótka trasa, gdzie rozruch zeżarł akumulator. W MK3 jest wspomaganie EPAS, czyli tylko elektryczne, nie ma żadnej pompy. Przy słabym aku, może zabraknąć mocy dla wspomagania i jest błąd. W ASO mówią prawdę, moduł jest w komplecie z silnikiem i przekładnią. Nawet przy EHPAS zabraknie czasami prądu i też jest poprawa po wymianie akumulatora.

simon317 27-06-2016 22:37

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Witam. Ja miałem podobne objawy w moim samochodzie. Problemem był u mnie alternator. Wymiana na nowy i problem zniknął. Pozdrawiam

razes 28-06-2016 07:56

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Cytat:

Napisał Krzysztof_1956 (Post 2617844)
Co 20 - 40 włączeń silnika pojawia się komunikat "Usterka układu wspomagania serwis" i wspomaganie faktycznie nie działa........ moduł jest w komplecie z silnikiem i przekładnią (chyba pompą?) - trzeba zamówić całość. Cena 4 200. Z robocizną szacują na 5 000 PLN........

U mnie w Szczecinie Bemo Motors podał cenę oryg: 2300 PLN. Poza tym zastosuj moją metodę: zawsze po uruchomieniu silnika nie ruszaj kierownicy przez 15-20 sek. (tak mi zalecił Serwis) - bo też tak mam od 3 lat. I to działa !!! (ponoć sterowniki potrzebują więcej czasu na ogarnięcie "stanów" poszczególnych zespołów samochodu) !
Pozdrawiam

edmun 28-06-2016 11:13

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Cytat:

Napisał razes (Post 2618001)
Poza tym zastosuj moją metodę: zawsze po uruchomieniu silnika nie ruszaj kierownicy przez 15-20 sek. (tak mi zalecił Serwis) - bo też tak mam od 3 lat. I to działa !!! (ponoć sterowniki potrzebują więcej czasu na ogarnięcie "stanów" poszczególnych zespołów samochodu) !

coś w tym musi być, bo ja czasami po szybkim odpaleniu i ruszeniu (w szczególności cofanie) obrywam błędem pilota parkowania. Występuję to tylko jeśli po odpaleniu auta ruszę szybciej niż po 5 sekundach. Też podejrzewam, że dane dopiero są przetwarzane (na temat skrętu kół itp)

annamulyk@wp.pl 28-06-2016 18:14

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
spróbuj skasować dane w sterowniku i wprowadzić nowe , miałem to samo dobry elektronik załatwi sprawę.Mój koszt naprawy to 350zł

krzylad 17-10-2016 10:29

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Witam mam podobny problem - Moduł sterowania nieuaktywniony - U0300 - wspomagania brak. Samochód 90 km od Wawy i czeka mnie holowanie :(. Cena maglownicy w Fordzie na Radzymińskiej 2400 wymiana 480 zł - tyle zaśpiewali. Czekam na transport do Wawy i licze jeszcze że to może jakas wiązka, zobaczymy na miejscu ...

skmichal 16-08-2017 15:25

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
mam taki sam problem. focus mk3. jakie rozwiązania?

razes 17-08-2017 17:14

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Sprawdź porządnie kondycję akumulatora. U mnie od ok. 2 lat przestało wywalać ten komunikat. A właśnie wtedy wymieniłem akumulator. I teraz mam jakoś spokój od tego czasu. Być może to to...........

krzakjack33 18-09-2017 14:43

Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy
 
Panowie, u mnie akumulator itp wszystko sprawdzone. Mechanik problem z wykasowaniem błędów. Zaleca jeszcze udać się do jakiegoś magika-elektryka(macie coś sprawdzonego). Chciałbym wykluczyć wszystkie możliwe problemy związek z elektryka zanim wydam 5k bo tak krzyczą w serwisie :/ ratujcie pls dobra radą i doświadczeniem.

JM

Bump: Panowie, u mnie akumulator itp wszystko sprawdzone. Mechanik problem z wykasowaniem błędów. Zaleca jeszcze udać się do jakiegoś magika-elektryka(macie coś sprawdzonego). Chciałbym wykluczyć wszystkie możliwe problemy związek z elektryka zanim wydam 5k bo tak krzyczą w serwisie :/ ratujcie pls dobra radą i doświadczeniem.

JM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.