Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Blokada koła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73299)

ozontomek 30-06-2009 12:09

Blokada koła
 
Pewnie dostanie mi się za zaśmiecanie itp. :diabel2:,ale używając "szukajki" nie znalazłem odpowiedzi :(także piszę...
po przeglądzie na wałkach powstał taki problem,że na luzie blokuje mi się przednie lewe koło.Może miał ktoś podobny problem i mógłby się podzielić jakimiś rozwiązaniami jaka jest tego przyczyna?

czytaczforum 30-06-2009 13:55

Odp: Blokada koła
 
koło może blokować łożysko lub hamulce przez niecofające się cylinderki.Postaraj się sprecyzować jak wygląda to blokowanie.

ozontomek 30-06-2009 14:04

Odp: Blokada koła
 
Cytat:

Napisał czytaczforum (Post 1196466)
koło może blokować łożysko lub hamulce przez niecofające się cylinderki.Postaraj się sprecyzować jak wygląda to blokowanie.

Wiesz może głupio to zabrzmi,ale nie potrafię sprecyzować tego blokowania.
Może tak:polega na tym,że na luzie(skrzynia automat) koło dosyć szybko hamuje.Nawet jak podniosłem na lewarku i zakręciłem kołem zbyt szybko hamowało.Pewnie gdyby trzymały hamulce byłoby słychać tarcze a tu cisza.
Myślałem,że łożysko lub hamulce,ale obawiam się,że coś jest ze skrzynią.

bart07 30-06-2009 14:37

Odp: Blokada koła
 
Jak hamuje, to gdzieś musi moc oddać. Nawet niewielkie tarcie klocków bardzo nagrzewa tarczę. Zrób test: pojedź jakieś 5 km bez hamowania, zatrzymaj się (w automacie można hamować silnikiem), sprawdź, czy tarcza koła jest dużo cieplejsza od innych, dotknij piasty i będziesz wiedział czy awaria jest na hamulcach, czy łożysku. Jeżeli temperatura po obu stronach bedzie taka sama to przyczyna może być ogólnie w skrzyni. Koło z przodu zawsze szybko hamuje. Masz mechanizm różnicowy itp.

Bart

ozontomek 30-06-2009 15:58

Odp: Blokada koła
 
Dzięki Bart07 za konkretną pomoc!
Pozdrawiam!!!

kor1011 03-07-2009 00:34

Odp: Blokada koła
 
Cytat:

Napisał ozontomek (Post 1196474)
.Nawet jak podniosłem na lewarku i zakręciłem kołem zbyt szybko hamowało

Jeśli dałeś radę zakręcić kołem,to znaczy,że hamulec nie blokuje.A co wyszło na pomiarze na rolkach?

ozontomek 03-07-2009 01:26

Odp: Blokada koła
 
To był tylko przegląd i facet powiedział,że jak będę u mechanika to mam mu to przekazać ;) Narazie Galaxy stoi bo czekam na wiatrak i przewody zapłonowe.Jutro tzn. dzisiaj wszystko wymienię i sam zobaczę dokładniej co z tym kołem się dzieje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.