Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186954)

andypl 30-07-2013 11:32

Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
1 załącznik(i)
Witam,
W załączeniu jest zdjęcie złączki przewodu wspomagania i jak widać się trochę poci ;/
Czy przewód jest prawidłowo założony jeśli tak to co należy wymienić by to nie ciekło i jaki byłby koszt takiej usługi w Warszawie najlepiej Tarchomin ;) ?
Pozdrawiam

szperaczz 31-07-2013 12:30

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Należy wymienić tą śrubę, koszt ok 50pln.

benio 31-07-2013 13:31

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Andypl poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
A [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz kupić tą nakrętkę.

andypl 31-07-2013 15:48

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Byłem u użytkownika Faraon31 i powiedział, że wszystko jest ok tylko cieknie raczej coś innego bo kolor jest czarny więc chyba będzie to olej ale by to sprecyzować trzeba będzie umyć silnik.
Tylko czy delikatnie rurka metalowa od przewodu powinna się tak delikatnie ruszać w tej nakrętce ? czy też lepiej to wymienić zawczasu ? ;)

benio 31-07-2013 19:26

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał andypl (Post 2053210)
... Tylko czy delikatnie rurka metalowa od przewodu powinna się tak delikatnie ruszać w tej nakrętce ? czy też lepiej to wymienić zawczasu ? ;)

Wnioskuję, że nie przeczytałeś całego tematu "[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]", który uprzednio wskazałem. A właśnie w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] napisałem o tym o co dopytujesz.:shock:

andypl 01-08-2013 09:26

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Przeczytałem ale byłem też u użytkownika Faraon31, który naprawia nasze Fordy ;) i sprawdził czy jest dobrze dokręcone.
Polecił mi umyć silnik bo to raczej nie jest wyciek z tego złącza... co nie zmienia faktu, że chyba trzeba wcześniej to wymienić a nie czekać aż się rozleci ;)
Wczoraj podjechałem na myjnie i wyczyściłem trochę silnik i po przejechaniu ok. 15 km nie zauważyłem wycieku ze złącza ale w weekend przejadę się trochę na dłuższą trasę i wtedy ocenie.
Być może sprzedającemu tego Mondeo coś pękło i zalało trochę silnik i dlatego są w tej części plamy prawdopodobnie po oleju...

benio 02-08-2013 17:34

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał andypl (Post 2053520)
... byłem też u użytkownika Faraon31, który naprawia nasze Fordy ;) i sprawdził czy jest dobrze dokręcone. ...

To nie kwestia dobrego dokręcenia nakrętki (bo ta się nie odkręca) lecz luzu przewodu/rurki w nakrętce. Jeżeli luz będzie za duży to ta rurka wyskoczy z nakrętki i zarzyga cały silnik czego Ci nie życzę, bo ja już to przerabiałem.
Wybierz się do sklepu z częściami do Forda i luknij jak ta nakrętka wygląda, i w jaki sposób przytrzymywana (zatrzaskiwana) jest wchodząca doń rurka to zrozumiesz dlaczego Cię uczulam.

andypl 04-08-2013 16:55

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
No i po umyciu i przejechaniu ok. 60km nakrętka była cała ciemna ;/
Czy jest jakiś problem z wykręceniem tej nakrętki i założeniem przewodu do nowej nakrętki ?
Czy nakrętka jest lewo i czy z prawym gwintem ?

Keram-1 04-08-2013 19:25

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
Kolega benio kilka postów wyżej dał ci linka do tej nakrętki jak byś tam zajrzał i sprawdził zdjęcie to można wywnioskować że jest prawoskrętna, a wykręca się jak każdą nakrętkę czyli normalnie. Powodzenia

andypl 04-08-2013 19:38

Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi
 
ok. ale jak dobrze wyczytałem to trzeba rozciąć tą nakrętke by wyjąć metalową rurkę ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.