Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140370)

hellix 27-09-2011 16:44

Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Witam,

Dzisiaj natrafiła na mnie taka oto przypadłość. Jadę sobie spokojnie 60 km/h wjechałem w standardowe dla naszych dróg łączenie asfaltu z asfaltem, zawieszenie prawie to wytłumiło jak nagle maska w czasie jazdy zrobiła mi pstryk i odskoczyła. Zjechałem na najbliższy przystanek, patrze - otwarta jak bym za wajchę pociągnął. Otwarłem całą - chce zamknąc i .. d..a. Metaliczny dzwięk i maska nie wskakuje w zamek. Dojechałem więc do domu z tak na pół odblokowanym zamkiem. Pod domem próbuję ponownie, to samo. Więc popatrzyłem w zamek. Niby wszystko ok.

Ostatecznie stanęło na tym że, jezeli zdejmę paluchem sprężynkę, i ja założę od nowa to mogę zamknąć maskę. Jezeli otworze wajchą, to maska się otwiera, ale, żeby zamknąć to muszę znów zdjąć sprężynkę i założyć ją od nowa.

Ktoś miał taki przypadek? Linka działa prawidłowo, sprężynka wygląda ok. Tylko trzeba ją zdjąć i założyć.

chmielu 14 27-09-2011 21:23

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
moze od strzalu miedzy asfaltem a asfaltem cos strzelilo w zamku i trzeba wymienic.dobrze bylo by podmienic zamek od jakiegos kolegi aby to wykluczyc.

kopydleusz 27-09-2011 21:59

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Miałem problem z zamknięciem maski (chodzi o etap odblokowywany wajchą w kabinie) w moim mk4 i w wynajętym - to samo. Zaczep po prostu nie zaskakiwał. Nieważne jak mocno zamyka się klapę (czy słabo), tak czy siak lipa.

Udało mi się to naprawić obficie pryskając olejem silikonowym w zamek - tam pewnie zbiera się piasek albo inny brud, a olej go wypłukał i zastąpił. Od tego czasu minęło już pół roku i jest ok.

kolonez 28-09-2011 07:27

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Problem tkwi w zacierającej się lince, która jest zbyt mocno zaciskana opaskami przy montażu - tworzą się ugięcia, które zwiększają opór.

Pozdr

Spiller 02-10-2011 18:32

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
mi się w zimie maska otwierała z wielkim trudem i potem nie chciała się zamknąć - wymieniono mi zamek na nowy. zobaczymy co będzie w tą zimę

jvc 03-10-2011 07:46

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Ja tam w zimę nie otwieram maski :D no chyba że trzeba dolać płynu do spryskiwaczy ,ale jakieś 3 cieplejsze dni w zimie się zawsze znajda żeby nie robić tego na mrozie ;)

ciafka 03-10-2011 13:18

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Przeczyścić bardzo porządnie i zakonserwować zamek. Miałem podobny problem, i sam parę razy czyściłem zamek, aż kłopot powtórzył się podczas wizyty w serwisie (nie-ASO, oczywiście) - mechanik bardzo solidnie podszedł do tematu i tak wyczyścił zamek, że prawdopodobnie problem już się nie powtórzy :-).

Spiller 04-10-2011 16:23

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1716395)
Ja tam w zimę nie otwieram maski :D no chyba że trzeba dolać płynu do spryskiwaczy ,ale jakieś 3 cieplejsze dni w zimie się zawsze znajda żeby nie robić tego na mrozie ;)

Jak się człowiek dzień w dzień kula po mieście, to nie ma kłopotu, natomiast w trasie może to przysporzyć wielu problemów.

Spiller 04-10-2011 16:25

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 1716495)
Przeczyścić bardzo porządnie i zakonserwować zamek. Miałem podobny problem, i sam parę razy czyściłem zamek, aż kłopot powtórzył się podczas wizyty w serwisie (nie-ASO, oczywiście) - mechanik bardzo solidnie podszedł do tematu i tak wyczyścił zamek, że prawdopodobnie problem już się nie powtórzy :-).

Obyś miał rację. Ja słyszałem o jakiejś wadzie zamka czy linki, który jest znany ASO i nikt z tym nie dyskutował, tylko wymieniono i zamek ;)

juri2069 31-12-2014 10:37

Odp: Zamek Maski - otwarcie w czasie jazdy.
 
No i mnie dopadł problem.
Wszystko było ładnie pięknie nawet na mrozie -5 , 7 ale dziś było -12 no i maskę otworzyłem ale już jej się nie da zamknąć :)
Przechodzi tylko przez pierwsze zabezpieczenie że podczas jazdy się nie otworzy ale nie zazębia się tam głębiej.
Czy może pomóc noc w ciepłym garażu ? Czy raczej trzeba przeczyścić ten zamek ?:)
Czytałem że wystarczy WD40 a czasem trzeba zamek wyciągnąć i wyczyścić.
Jak pcham śrubokrętem to ten zatrzask tam nie wchodzi , nie zatrzaskuje się.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.