Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Komunikat: Awaria układu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67841)

krzychal1 21-04-2009 12:57

Komunikat: Awaria układu silnika
 
Witam, od pół roku jestem właścicielem Focusa II 1.8 tdci(2007). Wielokrotnie już w czasie eksploatacji wyświetlał mi się komunikat na desce rozdzielczej: "awaria układu silnika/ zmniejszone przyśpieszenie", oraz zapalała się jednocześnie czerwona kontrolka. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko jest ok. Auto jest jeszcze na gwarancji więc sprawę zgłaszałem do ASO. Po podłączeniu pod komputer wychodzą podobno błędy wychwytywane przez czujniki (np.pod pedału hamulca), a ostatnio komunikat wywoływały spadki napięcia. Czy ktoś miał może podobne problemy? Czy powodem może być kłopot z autoalarmem który ostatnio coś szwankował. Ponieważ gwarancja wkrótce wygasa ,sprawa mnie niepokoi. Prośba o pomoc. Dzięki z góry.

mihal 21-04-2009 13:55

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
moze to slaby akumulatro, ktory nie jest dostatecznie doladowywany przez alternator, ktory akurat w 1,8 tdci jest za slaby

Daro26 21-04-2009 14:32

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
Objawy, które piszesz mogą się pojawić w sytuacji, której zalejesz kiepskiej jakości paliwo.

krzychal1 22-04-2009 08:03

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
Cytat:

Napisał Daro26 (Post 1144380)
Objawy, które piszesz mogą się pojawić w sytuacji, której zalejesz kiepskiej jakości paliwo.

Paliwo tankuję na Shell-u, więc teoretycznie z jakością nie powinno być problemu.

Daro26 22-04-2009 08:10

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
Cytat:

Napisał krzychal1 (Post 1145135)
Paliwo tankuję na Shell-u, więc teoretycznie z jakością nie powinno być problemu.

Niestety tankując gdzie kolwiek w Polsce nie możesz mieć pewności, że tankujesz dobre paliwo.

Dużo już kolegów pisało o dziwnym zachowaniu auta, a tankują tylko na markowych stacja BP, Shell, Statoil.

Ja tez leje na Shell-u a zdarzyło mi się ze 2 razy, że auto czasami poszarpywało.
Ostatnio kolega miał przygodę bardzo podobna do Twojej, ma nową Mazdę 6 dieslel. W mieście nagle auto straciło moc, zapaliła się kontrolka check engine. Poczym wszytsko wróciło do normy.
Po dobre paliwo możesz pojechać do Niemiec, a u Nas to jest loteria.

carlosc 15-01-2012 22:03

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
mialem to samo dzisiaj :-) heheh usterka silnika zmniejszone przyspieszenie zgasilem autko i zapalilem i wszytsko gra heheh :-DDD moze od mrozow sie tak stalo pierwszy raz tak mailem:-DDD

chiff 02-02-2012 13:44

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
i mnie sie to wlasnie zdarzylo... na zewnatrz -12 ... foczka stała 24 godz. pod chmurką.. oby to były mrozy... bo u mnie komunikac pojawia sie co 3 minuty jazdy... spadek mocy... gasze, zapalam... pare minut jest oki po czym "awaria ukladu silnika" i znowu spadek mocy... ide, odpale dziada niech pochodzi troche na luzie.. moze sie zagrzeje to mu sie odmieni :/

*********************************************
Jednak to mróz... pogrzał sie i zrobiłem 20km bez zadnych niespodzianek :D

mua 02-02-2012 15:14

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
Cześć fordowicze,
Dzisiaj odpaliłem auto bez najmniejszego problemu lecz zaczął ciężko chodzić silnik. Spalanie chwilowe na miejscu 3,5 l/h. Przejechałem może z 100 metrów i komunikat usterka silnika. Włyłączyłem go i odpaliłem od nowa przejechałem znowu z 50 metrów - komunikat usterka silnika i wyłączyło automatycznie silnik.
Po 2 godzinach postanowiłem zrobić jeszcze jedną próbę i to samo. Na jałowym pracuje pięknie, a przy jeździe coś mu nie idzie. Tankowałem na statoil`u. Auto stoi cały czas na polu.

Sądzicie, że przyczyna to mrozy? Myślałem, żeby wepchać go jutro do garażu, bo i tak mam jechać na przegląd w dniu jutrzejszym.

maureliusz 02-02-2012 18:54

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
Jak zwykle w takich sytuacjach: odczytaj błędy z kompa.

Matych 02-02-2012 20:07

Odp: Komunikat: Awaria układu silnika
 
Albo przypomnij sobie kiedy zmieniałeś filtr paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.