Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [Ogólne] Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67458)

SrebnaStrzała 17-04-2009 08:29

Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
Witam
Czy ktoś tankował już nowe paliwo GTL( z gazu ziemnego) na stacjach Shell?
Można je bezpiecznie tankować do tdci? Jeżdżę już na rezerwie bo dziś chce zalać i zastanawiam się, czy awaryjne tdci z moich lat może nie wyrobić.
Podobno wzrastają osiągi i spada spalanie. U mnie w Poznaniu koszt to 3.40zł za litr, czyli nie wiele.
Pozdrawiam

heko 17-04-2009 08:42

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
...ja tankowałem już 2 x i jest OK.

oscar761 17-04-2009 09:50

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
Również zatankowałem to paliwo i jak na razie nie narzekam, a ponadto zauważyłem że mój Fordzik zaczął troszkę równiej pracować,a także szybciej się zbiera.

SrebnaStrzała 17-04-2009 10:16

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
Spotkałem się na jakimś forum z problemem "braku smarowania" czy to prawda?

czakilb 17-04-2009 10:28

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
ostatnio rozmawialem z mechanikiem o paliwach. powiedzialem, ze tankuje v-powera. odpowiedzial, ze te "nowoczesne" paliwa sa przeznaczone do nowych silnikow, ktore nie sa zanieczyszczone itd. jego zdaniem, zatankowac "lepsze" paliwo mozna, ale od czasu do czasu, ale nie wolno go lac caly czas. ewentualne usterki nie wyjda po pierwszym ani po drugim tankowaniu. te dodatki czyszczace moga za bardzo przeczyscic silnik, a nasze dieselki sa dosc delikatne.
ja szczerze mowiac bym nie ryzykowal.

arabek_XX 17-04-2009 12:15

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
Cytat:

Napisał czakilb (Post 1140738)
ostatnio rozmawialem z mechanikiem o paliwach. powiedzialem, ze tankuje v-powera. odpowiedzial, ze te "nowoczesne" paliwa sa przeznaczone do nowych silnikow, ktore nie sa zanieczyszczone itd. jego zdaniem, zatankowac "lepsze" paliwo mozna, ale od czasu do czasu, ale nie wolno go lac caly czas. ewentualne usterki nie wyjda po pierwszym ani po drugim tankowaniu. te dodatki czyszczace moga za bardzo przeczyscic silnik, a nasze dieselki sa dosc delikatne.
ja szczerze mowiac bym nie ryzykowal.

Ja od poczatku zakupu swojego pudelka tankuje tylko BP ultimate/ Shell Vpower/Lotos Dynamic
Przejechalem 35.000 km i nic sie nie dzieje wiec chyba mozna by wsadzic miedzy bajki teorie mechanika.

matrog19 17-04-2009 12:29

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
Jak bylem kiedyś u pewnego dieslowca to robił akurat golfa tdi i poszedł mu w pompie nastawiacz czy coś takiego... Jak rozebrał pompę to mówi: O kolejny co na "Verwach" jeżdził. Jak mu się zapytałęm o co chodzi to też powiedział, że za często nie powinno się tych "lepszych" paliw lać... więc może jednak to prawda

Lofbirr 17-04-2009 12:30

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
no dobrze, a z drugiej strony w polsce w fordach padaja te wtryski jak muchy, wiec tego gorszego tez lepiej za czesto nie lac :D

heko 17-04-2009 13:39

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
...MK3 przejechałem 170tkm...na Vpowerze a MK4 53tkm. ...i żadnych skutków ubocznych :P :P :P

Snajper_881 17-04-2009 14:17

Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1140862)
...MK3 przejechałem 170tkm...na Vpowerze a MK4 53tkm. ...i żadnych skutków ubocznych :P :P :P

Oczywiście, że tak...:wink: Poprzedni właściciel SHELL V-POWER (widziałem faktury), potem cały czas ja od początku leje SHELL V-POWER, tylko na jednej stacji i tylko spod jednego dystrybutora.
Cytat:

Jak bylem kiedyś u pewnego dieslowca to robił akurat golfa tdi i poszedł mu w pompie nastawiacz czy coś takiego... Jak rozebrał pompę to mówi: O kolejny co na "Verwach" jeżdził. Jak mu się zapytałęm o co chodzi to też powiedział, że za często nie powinno się tych "lepszych" paliw lać... więc może jednak to prawda
Coś mi się nie chce wierzyć...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.