Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180727)

hards 21-04-2013 20:42

Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
Witam, mam taki panel do klimatronika [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jak widać po lewej ekranik jest tak jak by odklela sie folia ochronna od niego. Mam tak samo, aczkolwiek nie wiem czy to faktycznie folia czy może wylany ekranik, Ma ktoś może podobnie lub wie co to?

photoactions 21-04-2013 20:52

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
Jak masz i widzisz to po co pytasz?

pretorian2 21-04-2013 20:56

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
wylany wyświetlacz, wada fabryczna, można to wyczyścić rozbierając go.

hards 21-04-2013 21:01

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
Ale jak to wyczyścić, skoro wylany wyświetlacz? Da się oddzielić te dwie powłoki nie uszkadzając wyświetlacza?

paablod 21-04-2013 21:16

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
Dobre pytanie. Ale zewnętrzna folia, którą można spokojnie odkleić odpowiada wyłącznie za sposób wyświetlania znaków - w "negatywie" albo "pozytywie".

hards 21-04-2013 21:22

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
Ciekawe... mi się wydaje, że raczej takie ekrany monochromatyczne nie są rozbieralne ;/

18stanley 22-04-2013 21:10

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
W panelu trzeba podważyć-odblokować 4 /cztery/ zatrzaski i wtedy odsłania się jego przednia część z dostępem do płytki drukowanej i samych wyświetlaczy i tylnej części wklejonych folii osłaniających wyświetlacze. Uwaga !!! - płytkę drukowaną należy wyjąć z osłony przedniej-plastykowej po podważeniu 8 /ośmiu/ mniejszych zatrzasków. Same wyświetlacze i folie można delikatnie czyścić np. wacikami lekko nawilżonymi w denaturacie-spirytusie lub płynie do mycia szyb /alkoholowym/. Nie myć pod żadnym pozorem rozpuszczalnikami, itp. Ten "wylany' na wyświetlaczach płyn pochodzi zazwyczaj z nadmiernej ilości stosowanych "plaków", itp., który wniknął pomiędzy ekran wyświetlacza i jego plastykową /przezroczystą/ osłonę-szybkę. Ostatnio demontowałem i wymieniałem panel sterujący klimatronikiem, po jego uszkodzeniu.

wrzoch 26-04-2013 22:01

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
mam po taniości do sprzedania taki panel, w pełni sprawny.
Wymieniałem na poliftowy i mi się ostał taki.

hards 29-04-2013 08:42

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
Cytat:

Napisał 18stanley (Post 2001124)
W panelu trzeba podważyć-odblokować 4 /cztery/ zatrzaski i wtedy odsłania się jego przednia część z dostępem do płytki drukowanej i samych wyświetlaczy i tylnej części wklejonych folii osłaniających wyświetlacze. Uwaga !!! - płytkę drukowaną należy wyjąć z osłony przedniej-plastykowej po podważeniu 8 /ośmiu/ mniejszych zatrzasków. Same wyświetlacze i folie można delikatnie czyścić np. wacikami lekko nawilżonymi w denaturacie-spirytusie lub płynie do mycia szyb /alkoholowym/. Nie myć pod żadnym pozorem rozpuszczalnikami, itp. Ten "wylany' na wyświetlaczach płyn pochodzi zazwyczaj z nadmiernej ilości stosowanych "plaków", itp., który wniknął pomiędzy ekran wyświetlacza i jego plastykową /przezroczystą/ osłonę-szybkę. Ostatnio demontowałem i wymieniałem panel sterujący klimatronikiem, po jego uszkodzeniu.

18stanley czyli mówisz ta wilgoć jest między ekranem a folią ochronną? rozumiem, ze ta woda nie jest 'wewnątrz' LCD?

paablod 29-04-2013 16:25

Odp: Wylany wyświetlacz klimatronika czy folia
 
A czy w pozostałych elementach samochodu również masz wodę czy tylko się dziwnym trafem do wyświetlacza dostała?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.